• <

Wynik wyszukiwania - "straż pożarna" - Wiadomości

Tragiczne obchody święta marynarki wojennej w Malezji. Zderzyły się dwa śmigłowce

W malezyjskiej miejscowości Lumut doszło do tragicznego wypadku. W trakcie tamtejszych obchodów święta sił morskich uczestniczące w przygotowaniach do defilady śmigłowce zderzyły się ze sobą. Służby prasowe Królewskiej Marynarki Wojennej Malezji przekazały informacje o śmierci 10 osób.
23.04.2024

Pożar na brytyjskim lotniskowcu HMS Queen Elizabeth

Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii odpowiedziało na wieści o pożarze, który miał mieć miejsce 8 marca na jednym z dwóch lotniskowców Royal Navy, HMS Queen Elizabeth. Sytuacja miała zostać szybko opanowana i nie doszło przy tym do strat sprzętowych ani obrażeń wśród członków załogi. Niemniej marynarka wojenna ma prowadzić wciąż śledztwo wyjaśniające przyczynę pożaru.
18.03.2024

Pożar trzciny na kazachskim wybrzeżu Morza Kaspijskiego objął 2,5 tys. hektarów

Na północno-wschodnim wybrzeżu Morza Kaspijskiego, na terytorium położonego na zachodzie Kazachstanu obwodu atyrauskiego, służby walczą z pożarem przybrzeżnej trzciny; żywioł objął w sumie 2500 hektarów - informują w sobotę kazachstańskie media.
09.03.2024

Cóż za pech! Rosyjski lodołamacz Jermak stanął w ogniu

W porcie w Sankt Petersburgu doszło do pożaru na wyłączonym z użytkowania lodołamaczu Jermak. Do zdarzenia doszło 29 lutego w godzinach popołudniowych. Był to drugi tego dnia pożar na rosyjskiej jednostce morskiej.
01.03.2024

Straż pożarna w Rotterdamie przeprowadza w porcie próby z załogowymi dronami

W Rotterdamie w centralnej Holandii tamtejsza straż pożarna rozpoczęła próby z załogowymi dronami - informuje w czwartek dziennik "De Telgraaf". "To jest przyszłość" – ocenia najpopularniejsza gazeta kraju.
04.01.2024

Wybuch gazu w stoczni w Szczecinie, nie żyje jedna osoba

Trzy osoby zostały poszkodowane w wybuchu gazu na terenie Stoczni Pomerania w Szczecinie.
06.12.2023

Niebezpieczeństwo na jachcie nabierającym wody. Z pomocą wysłano jednostkę SAR i śmigłowiec Marynarki Wojennej

Na jachcie znajdującym się na Jeziorze Bukowo doszło do wypadku i jednostka zaczęła szybko nabierać wody. Do pomocy zadysponowano Brzegową Stację Ratownictwa Morskiego Darłowo (BSR Darłowo), zespół strażaków ze Szczecina oraz śmigłowiec z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, wchodzącej w skład Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.
25.11.2023

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

Pożar statku w kopenhaskim porcie

Kopenhaskie służby opanowały poważny pożar, jaki wybuchł na wypełnionym złomem statku Ann Rousing przy nabrzeżu portu w Kopenhadze.
16.10.2023

Młodzi strażacy zapoznali się z działalnością portowej straży pożarnej

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście posiada swoją Portową Straż Pożarną, która dba o bezpieczeństwo, a także jest przygotowane do wykonywania zadań zgodnie z przeznaczeniem. W ten sposób zapewnia, że w razie niebezpieczeństwa pomoc jest dostępna natychmiast. Ponadto strażacy stale się szkolą i przekazują swoją wiedzę dalej.
25.09.2023

Gaz-System wspólnie ze służbami bezpieczeństwa państwa chroni Terminal LNG w Świnoujściu

Spółka aktywnie wspiera pracę funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej przebywających na terenie Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i współpracuje z Policją w zakresie ochrony przestrzeni powietrznej nad terminalem. 18 września w Terminalu LNG odbyła się konferencja dotycząca bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej oraz współpracy Gaz-System ze Strażą Graniczną, Policją a także Wojskami Obrony Terytorialnej.
18.09.2023

Strażacy wydobyli ciało 56-latka z Drwęcy

Strażacy wydobyli ciało 56-letniego mężczyzny z rzeki Drwęca w Brodnicy (Kujawsko-Pomorskie). Sprawę służbom zgłosili kajakarze. Kujawsko-pomorskie służby poszukują cały czas mężczyzn, którzy zaginęli pod wodą w wyrobisku żwirowni w Wojdalu, a także w jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu.
13.08.2023

Mężczyzna spadł z klifu w Orłowie

W sobotę po godz. 14. mężczyzna spadł z klifu nad morzem w Gdyni Orłowie. Nie doznał poważniejszych obrażeń.
29.07.2023

CRIST. Ćwiczyli ratowanie życia w zamkniętych przestrzeniach

Załogi stoczniowe muszą nieustannie dbać nie tylko o umiejętności przydatne w budowaniu i remontowaniu statków, ale także o kwestie bezpieczeństwa i ratownictwa, by wiedzieć, jak się zachować w razie wypadku. Wartościowe ćwiczenia odbyły się ostatnio w stoczni CRIST. W ich trakcie strażacy i pracownicy stoczni mogli przećwiczyć prowadzenie akcji ratunkowej w przestrzeni zamkniętej.
24.07.2023

Pożar na Rodos dotarł do strefy turystycznej, około 1,2 tys. osób czeka na ewakuację (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Pożar na greckiej wyspie Rodos rozprzestrzenił się w niedzielę rano w stronę tzw. strefy turystycznej, gdy zmienił się o 180 stopni kierunek wiatru. Około 1,2 tys. osób wciąż czeka na ewakuację - poinformował rzecznik straży pożarnej Wassilis Warthakogiannis.
23.07.2023

Sześć łodzi ratowniczych trafiło do jednostek OSP z terenów nadodrzańskich

Sześć łodzi ratowniczych wraz z wyposażeniem niezbędnym do prowadzenia działań ratowniczych trafiło do jednostek OSP z terenów nadodrzańskich i Zalewu Szczecińskiego.
20.07.2023

Straż Pożarna nie wnosi sprzeciwu ws. uzyskania pozwolenia na użytkowanie tunelu pod Świną

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu podpisał dokument, w którym nie wnosi sprzeciwu ani uwag w sprawie uzyskania pozwolenia na użytkowanie tunelu pod Świną. Przeprawa ma połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska.
20.06.2023

Świętokrzyskie samorządy i strażacy z pomocą dla Ukrainy

Za kilka dni na Ukrainę wyruszy transport z darami od świętokrzyskich samorządów i strażaków z regionu. Za wschodnią granicę pojadą m.in. pompy do wody, kamizelki ratunkowe, węże strażackie i autobus.
17.06.2023

Na jeziorze Kałębie wędkarz wypadł z łódki

Wczoraj wieczorem, w Osieku na jeziorze Kałębie (powiat starogardzki) doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem wędkarza. Świadkowie widzieli go wypadającego z łódki. Udział w akcji ratowniczej wzięki strażacy z OSP Osiek i Starogardu Gdańskiego. Wędkarzowi na szczęście nic się nie stało.
09.06.2023

Trening służb morskich w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej

Załoga jednostki pływającej SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej 5 czerwca pospieszyła w rejon Zatoki Wrzosowskiej, gdzie na mieliźnie ugrzązł wycieczkowiec ze 103 osobami na pokładzie.
06.06.2023

Wysokie stany rzek w województwie małopolskim. Interweniuje straż pożarna

W związku z intensywnymi opadami deszczu w Małopolsce notowane są wysokie stany wód na rzekach. Straż pożarna była wzywana w ciągu minionej doby 59 razy, głównie do wypompowywania wody z zalanych posesji, dróg oraz piwnic.
18.05.2023

GCT i straż pożarna ćwiczą z niebezpiecznymi substancjami

Zważywszy na ilości kontenerów każdego tygodnia przeładowywanych w Gdynia Container Terminal, zdrowy rozsądek każe zakładać, że może dojść do sytuacji niebezpiecznych. Wszystkie służby powinny być zatem zawsze w gotowości operacyjnej. Dlatego też kiedy w lutym na placu z jednego kontenera z ładunkiem niebezpiecznym zaczął wydobywać się dym, czym prędzej na miejscu pojawiła się straż pożarna.
16.03.2023

Niebezpieczny pożar platformy wiertniczej. Interweniowała straż pożarna

Na złomowisku w Mobile, w stanie Alabama, doszło 8 marca do zaprószenia ognia na półzanurzalnej platformie wiertniczej, która była w trakcie rozbiórki. Przez ponad trzy godziny kilka ekip strażackich walczyło z z trudno dostępnym pożarem.
09.03.2023

Ciało 51-letniego mężczyzny wyłowiono z morza w okolicach Jastrzębiej Góry

W okolicy Jastrzębiej Góry (woj. pomorskie) wyłowiono dziś z morza dryfujące ciało 51-letniego mężczyzny. Jego poszukiwania trwały przez kilka godzin. W przyszłym tygodniu zostanie przeprowadzona sekcja zwłok.
30.12.2022

Portowa Straż Pożarna Florian zadba o bezpieczeństwo w Porcie Gdańsk [WIDEO]

Od 1 lipca 2021 roku Portowa Straż Pożarna Florian realizować będzie ochronę przeciwpożarową na akwenach o łącznej powierzchni 13,5 tysiąca hektarów.
01.07.2021

Nowe wozy strażackie dla OSP z Wyspy Sobieszewskiej

Dwa nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze zostały zakupione dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na wyspie Sobieszewskiej. W sobotę, 5 grudnia Piotr Grzelak, zastępca prezydenta wręczył strażakom z OSP Świbno kluczyki do jednego z wozów. Drugi, niemal identyczny pojazd służy już od kilku miesięcy w OSP Sobieszewo. Oba samochody będą ogromnym wsparciem dla strażaków i znacząco poprawią bezpieczeństwo na Wyspie Sobieszewskiej.
05.12.2020

Morska Straż Pożarniczo-Ratownicza Sp. z o.o.

Ratownictwo wodne, zabezpieczenia przecipożarowe, prace nurkowe,
morska straż,straż pożarna,ratownictwo,straż morska,sprzątanie obiektów,czyszczenie obiektów

Wypadek i sprawna akcja ratownicza w Porcie Gdańsk - ciężarówka zawisła na nabrzeżu

W Porcie Gdańsk doszło do niebezpiecznego wypadku - pojazd ciężarowy częściowo spadł z nabrzeża do wody. Nikomu nic się nie stało.
06.03.2024

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

CRIST. Ćwiczyli ratowanie życia w zamkniętych przestrzeniach

Załogi stoczniowe muszą nieustannie dbać nie tylko o umiejętności przydatne w budowaniu i remontowaniu statków, ale także o kwestie bezpieczeństwa i ratownictwa, by wiedzieć, jak się zachować w razie wypadku. Wartościowe ćwiczenia odbyły się ostatnio w stoczni CRIST. W ich trakcie strażacy i pracownicy stoczni mogli przećwiczyć prowadzenie akcji ratunkowej w przestrzeni zamkniętej.
24.07.2023

Szkolenia na lądzie i w morzu. PSP "Florian" trenowała żołnierzy z Nigerii [WIDEO, ZDJĘCIA]

Portowa Straż Pożarna „Florian” przeprowadziła szkolenie dla grupy żołnierzy z Nigeryjskiej Marynarki Wojennej. Kursanci nabyte umiejętności wykorzystają m.in. w gaszeniu pożarów na platformach wiertniczych, jak również w walce z piratami w rejonie Zatoki Nigeryjskiej.
14.07.2022

Portowa Straż Pożarna Florian zadba o bezpieczeństwo w Porcie Gdańsk

Od 1 lipca 2021 roku Portowa Straż Pożarna Florian realizować będzie ochronę przeciwpożarową na akwenach o łącznej powierzchni 13.5 tysiąca hektarów. 
01.07.2021

Nowy pojazd kwatermistrzowski na 90-lecie Portowej Straży Pożarnej w Gdyni

Portowa Straż Pożarna już od 90-ciu lat stoi na straży bezpieczeństwa pożarowego Portu Gdynia. Jednostka, niezależnie od gotowości do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych, realizuje strategię Zarządu Morskiego Portu Gdynia dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego. Prowadzi działalność prewencyjną polegającą na nadzorze nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz zabezpieczaniu przeładunków materiałów niebezpiecznych.
27.10.2020

Portowa Straż Pożarna ZMPG otrzymała nowy samochód ratownictwa chemicznego

Nowy samochód ratownictwa chemicznego dla Portowej Straży Pożarnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w miniony piątek w ramach przypadających w maju obchodów Dnia Strażaka. Nowoczesny wóz strażacki poprawi bezpieczeństwo w Porcie Gdynia.
03.06.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.