• <

Strażacy wydobyli ciało 56-latka z Drwęcy

Partnerzy portalu

Strażacy wydobyli ciało 56-letniego mężczyzny z rzeki Drwęca w Brodnicy (Kujawsko-Pomorskie). Sprawę służbom zgłosili kajakarze. Kujawsko-pomorskie służby poszukują cały czas mężczyzn, którzy zaginęli pod wodą w wyrobisku żwirowni w Wojdalu, a także w jeziorze Ostrowskim w Przyjezierzu.

Dyżurny z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu poinformował PAP, że strażacy podjęli ciało denata z rzeki Drwęcy w Brodnicy. To mężczyzna w wieku 56 lat.

"Nie są znane przyczyny jego śmierci. O tym, że ciało płynie rzeką, służby poinformowali kajakarze" - wskazał dyżurny z KW PSP. Sprawę bada prokuratura.

Dyżurny z KW PSP przekazał PAP, że nadal trwają poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy zaginęli w niedzielę pod wodą w woj. kujawsko-pomorskim.

Strażacy prowadzą także poszukiwania mężczyzny w wieku około 20 lat, który w niedzielę w Przyjezierzu, pływając rowerem wodnym po jeziorze Ostrowskim, wpadł do wody i nie wypłynął.

W akcji bierze udział sześć zastępów straży pożarnej oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Bydgoszczy i grupa strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 z Torunia wyposażona w sonar.

Prowadzą także poszukiwania mężczyzny w wieku 74 lat, który w miejscowości Wojdal wszedł do wody w wyrobisku żwirowni i zaginął.

W niedzielę w woj. kujawsko-pomorskim panują upały. Wiele osób spędza czas nad wodą. Służby apelują o ostrożność. (PAP)

autor: Tomasz Więcławski

twi/ aszw/

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.