• <

Wynik wyszukiwania - "harmony" - Wiadomości

Royal Caribbean zamawia we francuskiej stoczni kolejne wycieczkowce klasy Oasis

Gigant morskiej branży turystycznej Royal Caribbean Group podpisał umowę z francuską stocznią Chantiers de l’Atlantique z siedzibą w Saint-Nazaire w sprawie zamówienia siódmego statku klasy Oasis, który będzie działał w ramach jednej z spółek firmy, Royal Caribbean International. Ma to wzmocnić jej pozycję na rynku turystycznych rejsów największymi wycieczkowcami na świecie. Odbywa się to niedługo przed przekazaniem przez wykonawcę najnowszej obecnie jednostki z tej serii, Utopia of the Seas.
19.02.2024

Kto jest kim w polskim offshore? Baltic Maritime Broker

Na polskim rynku pojawiła się spółka, którą wyróżnia biznesowa dalekowzroczność w usługach dedykowanych dla sektora morskiego. Łączą potrzeby armatorów i czarterujących, pośredniczą przy poszukiwaniu statków do wykonania projektów offshorowych i nie tylko.
06.12.2023

Błyskawiczna wyprzedaż biletów na pierwszy rejs największym wycieczkowcem świata

Pomimo że pierwszy, siedmiodniowy rejs statkiem Icon of the Seas po Karaibach planowany jest dopiero na styczeń 2024 roku, a stępkę pod budowę położono w kwietniu br., nie brakowało chętnych do zarezerwowania sobie miejsca. Pierwsze bilety na podróż mogły nabyć - 24 października - osoby należące do Crown & Anchor Society, klubu zrzeszającego stałych klientów amerykańskiego armatora Royal Caribbean International. Następnego dnia ruszyła pełna sprzedaż rezerwacji, która zakończyła się w ciągu jednego dnia.
27.10.2022

Raport wypadków i zdarzeń morskich – wrzesień 2022 r.

Z serii naszych cyklicznych analiz dotyczących wypadków i awarii morskich kolejny raz w telegraficznym skrócie w formie raportu przekazujemy najważniejsze zdarzenia, które miały miejsce w miesiącu wrześniu.
02.10.2022

Zawód: inżynierka. Beata Nepelska-Kula o kobietach w „męskich” zawodach

Beata Nepelska-Kula od początku 2022 roku jest Dyrektorką Zarządzającą w ILF Polska, dużej firmie inżynieryjnej konsultującej projekty z sektorów m.in. takich jak OZE i offshore. Jest zdania, że kobiety nie muszą z niczego rezygnować.
10.08.2022

Wycieczkowiec Royal Caribbean spowodował odwołanie startu rakiety SpaceX

Dochodzenie przeprowadzone przez amerykańską Straż Przybrzeżną wykazało, że wycieczkowiec Royal Caribbean International naruszył strefę bezpieczeństwa portu Jacksonville i tym spowodował styczniowe odwołanie startu rakiety SpaceX z Przylądka Canaveral na Florydzie.
22.05.2022

Rozwój sieci przesyłu energii w obliczu transformacji energetycznej

Polska jest w czołówce Europy pod względem cen za energię elektryczną – mamy najwyższą hurtową cenę energii elektrycznej, która przekracza o 50% średnią europejską. Jak będzie wyglądał rozwój sieci przesyłu energii w obliczu transformacji energetycznej?
20.10.2021

Morskie połączenie elektroenergetyczne między Polską a Litwą wkracza w kolejną fazę realizacji

Rozpoczęte w lutym 2021 roku badania dna Morza Bałtyckiego na całej długości Harmony Link (ok. 300 km) zostały zakończone. Jest to kamień milowy przy realizacji nowego połączenia elektroenergetycznego pomiędzy Polską a Litwą – jednej z największych inwestycji w infrastrukturę przesyłową w naszej części Europy. Ze względu na możliwe nieprzewidziane trudności (np. sztormy) w wykonaniu badań na morzu, był to newralgiczny element harmonogramu realizacji projektu. Co oznacza zakończenie tej części dla całej inwestycji?
08.09.2021

PSE i Litgrid zatwierdziły decyzje inwestycyjne dla kabla Harmony Link

Operatorzy przesyłowi energii elektrycznej z Polski i Litwy, PSE i Litgrid, podjęli w poniedziałek ostateczne decyzje inwestycyjne dotyczące fazy realizacji projektu podmorskiego kabla Harmony Link. Decyzje rozpoczynają fazę realizacji projektu.
31.05.2021

Baltic Operator z nowym kontraktem

Baltic Operator, spółka Grupy Przemysłowej Baltic, podpisała z francuską stocznią Chantiers de l’Atlantique umowę na produkcję trzech częściowo wyposażonych bloków wycieczkowców klasy Harmony.
06.05.2021

Synchronizacja i offshore tematami rozmów ministrów z Polski i Litwy

Synchronizacja systemów elektroenergetycznych, morska energetyka wiatrowa, współpraca w obszarze gazu - były tematami rozmów ministra klimatu Michała Kurtyki z ministrem energii Litwy Dainiusem Kreivysem.
15.03.2021

Badania dna morskiego pod Harmony Link

Firma ILF Consulting Engineers Polska jest odpowiedzialna za nadzór nad badaniami dna Morza Bałtyckiego na potrzeby inwestycji Harmony Link – nowego podmorskiego połączenia elektroenergetycznego między Polską a Litwą.
02.03.2021

Harmony Link - rozpoczęły się badania dna morskiego

Rozpoczęły się badania dna Morza Bałtyckiego w ramach budowy Harmony Link, nowego połączenia morskiego między Polską a Litwą. Projekt jest realizowany przez PSE i Litgrid, operatorów systemów przesyłowych energii elektrycznej w Polsce i na Litwie. Harmony Link to jedna z największych inwestycji w infrastrukturę przesyłową w naszej części Europy.
03.02.2021

Największe zmiany i inwestycje w polskiej energetyce w 2020 roku

Mijający rok zapisze się pod hasłem nowej polityki energetycznej do 2040 roku. Wyznaczenia kierunku, w którym będzie zmierzała Polska – zeroemisyjnego systemu elektroenergetycznego opartego przede wszystkim na odnawialnych źródłach energii oraz energetyce jądrowej. Na naszym rodzimym rynku już zachodzą znaczące modyfikacje związane m.in. z odchodzeniem od bloków węglowych na rzecz instalacji gazowych.
29.12.2020

PSE: nowe inwestycje zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Pomorza

Polskie Sieci Elektroenergetyczne do 2030 roku zainwestują ponad 4,5 mld złotych w budowę nowych stacji elektroenergetycznych oraz linii napowietrznych najwyższych napięć na Pomorzu.
15.12.2020

Podpisano umowę na synchronizację systemów elektroenergetycznych krajów bałtyckich

Na niemal 720 mln euro opiewa umowa, którą operatorzy systemów przesyłowych energii elektrycznej z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii podpisali z unijną Agencją Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci (INEA). Dofinansowanie dotyczy synchronizacji systemów elektroenergetycznych krajów bałtyckich.
14.12.2020

Zwodowano giganta wśród wycieczkowców (wideo, galeria)

Niemiecka stocznia Meyer Werft zwodowała Odyssey of the Seas, drugi wycieczkowiec klasy Quantum Ultra armatora Royal Caribbean.
02.12.2020

PSE i Litgrid wyłoniły wykonawcę badań dna pod kabel Harmony

Polski i litewski operatorzy przesyłowi prądu - PSE i Litgrid - wyłonili wykonawcę badań dna Bałtyku pod kabel Harmony, który ma połączyć systemy energetyczne Polski i Litwy.
26.11.2020

Ogromne dofinansowanie na budowę Harmony Link

Prawie 720 mln euro unijnego dofinansowania dostaną projekty, niezbędne do synchronizacji sieci energetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej. Najwięcej - prawie 500 mln euro trafi na budowę Harmony Link - podmorskiego kabla Polska-Litwa.
02.10.2020

ISR: Energetyczna ofensywa państw bałtyckich

W przyszłym tygodniu w Szczecinie podpisana będzie „Deklaracja Bałtycka” służąca wzmocnieniu współpracy w zakresie planowania przestrzennego obszarów morskich, zwłaszcza pod katem budowy farm wiatrowych. Towarzyszy jej seria wspólnych projektów energetycznych inicjowanych przez kraje regionu.
21.09.2020

Wkrótce Deklaracja Bałtycka na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej

30 września w Szczecinie ma zostać podpisana Deklaracja Bałtycka na rzecz Morskiej Energetyki Wiatrowej - poinformował w czwartek resort klimatu. Krajowy sektor offshore w 2040 r. ma zapewnić ponad 20 gigawatów mocy.
17.09.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w drugim tygodniu sierpnia 2020 roku

Prezentujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych autorstwa MGMiŻŚ.
28.08.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w czwartym tygodniu lipca 2020 roku

Publikujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych autorstwa MGMiŻŚ.
07.08.2020

Przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych w trzecim tygodniu lipca 2020 roku

Gospodarka morska zdaje test odporności w czasie kryzysu, jednak wpływ pandemii wciąż jest widoczny w różnych jej sektorach. Publikujemy najnowszy przegląd aktywności morskich na rynkach globalnych.
24.07.2020

Wydłużono budowę największego wycieczkowca świata z powodu pandemii koronawirusa

Budowa nowego wycieczkowca klasy Oasis, Wonder of the Seas, we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique została wydłużona ze względu na wpływ pandemii koronawirusa na działalność zakładu.
20.07.2020

Litwa zaprosiła Polskę do udziału w bałtyckim rynku energii elektrycznej i gazu

Litwa zaprosiła Polskę do aktywnego uczestnictwa w bałtyckim rynku energii elektrycznej i gazu - poinformował w środę w komunikacie szef litewskiego resortu energetyki Żygimantas Vaicziunas.
15.07.2020

MK: Polsko-litewskie rozmowy o bezpieczeństwie energetycznym

Bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego, synchronizacja systemów państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej oraz rozwój offshore w regionie Morza Bałtyckiego to główne tematy rozmowy ministra klimatu Michała Kurtyki z ministrem energii Litwy Žygimantasem Vaičiunasem. To pierwsze bezpośrednie spotkanie Ministra Klimatu z partnerem zagranicznym od początku pandemii odbyło się 14 lipca 2020 r. w Warszawie.
15.07.2020

Minister klimatu podpisał wniosek PSE S.A. o dofinansowanie budowy infrastruktury energetycznej ze środków CEF

„Poparłem wniosek polskiego operatora PSE S.A. na udział w procedurze konkursowej instrumentu finansowego CEF. Uważam, że kluczowa rola Polski w projekcie synchronizacji systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej jest wyrazem solidarności regionalnej i wzmacnia bezpieczeństwo dostaw energii” – podkreślił minister klimatu Michał Kurtyka.
27.05.2020

Litwa i Polska podpisały umowę ws. budowy podmorskiego kabla prądu stałego

Operatorzy systemów przesyłowych Litwy i Polski, Litgrid i PSE, podpisali we wtorek porozumienie o współpracy w budowie podmorskiego kabla prądu stałego Harmony Link – poinformował Litgrid.
26.05.2020

Polska i kraje bałtyckie wnioskują do UE o 1,2 mld euro na synchronizację

Operatorzy systemów przesyłowych państw bałtyckich i Polski wnioskują o 1,2 mld euro unijnego dofinansowania na wsparcie tzw. drugiego etapu synchronizacji sieci energetycznych. Wniosek o dofinansowanie z instrumentu CEF został złożony we wtorek.
26.05.2020

Naimski dla BiznesAlert.pl: Polityka energetyczna musi zapewniać Polsce bezpieczeństwo

Jeśli się okaże, że poszczególne kraje członkowskie będą w stanie policzyć koszty transformacji energetycznej, to będzie sygnał do drugiej rundy dyskusji, nie tylko z udziałem Polski, ale wszystkich krajów członkowskich UE – mówi BiznesAlert.pl pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
02.12.2019

UE dofinansuje studium wykonalności podmorskiego kabla z Litwą

Studium wykonalności podmorskiego kabla, łączącego Polskę i Litwę zostanie w połowie sfinansowane z unijnego instrumentu CEF - poinformowało w czwartek Ministerstwo Energii. Kabel jest częścią projektu synchronizacji systemów państw bałtyckich z resztą UE.
03.10.2019

Pożar na pokładzie tankowca w norweskim terminalu Sture

Podczas cumowania w norweskim terminalu Sture 13 września, na pokładzie tankowca Dubai Harmony wybuchł pożar. Źródłem ognia na jednostce należącej do norweskiego Equinoru była maszynownia. Kapitan statku zgłosił, że wszystkie 23 osoby na pokładzie nie odniosły obrażeń.
15.09.2019

Rząd Litwy zatwierdził plan ws. synchronizacji systemu energetycznego z UE

Rząd Litwy zatwierdził w środę plan działań na rzecz synchronizacji do 2025 roku systemu energetycznego z Unią Europejską poprzez Polskę. Zatwierdzenie takiego planu przewidywała przyjęta w czerwcu przez litewski parlament ustawa.
04.09.2019

Litwa: Sejm przyjął ustawę o synchronizacji systemu energetycznego z UE

Sejm Litwy uchwalił w czwartek ustawę o synchronizacji do 2025 roku sieci elektroenergetycznej Litwy z UE, przez Polskę. Według szefa sejmowej komisji gospodarki Dainiausa Kreivisa to jedna z najważniejszych decyzji, bo dotyczy suwerenności Litwy, Łotwy i Estonii.
13.06.2019

Litgrid o następnym połączeniu systemów energetycznych Litwy i Polski

Podmorski kabel Harmony pomiędzy Polską a Litwą będzie najbardziej efektywnym sposobem na terminową synchronizację systemów energetycznych krajów bałtyckich i kontynentalnej Europy - mówi PAP Daivis Virbickas, prezes litewskiego operatora przesyłowego Litgrid.
26.05.2019

Megablok kadłuba nowoczesnego wycieczkowca wyruszył ze stoczni CRIST do Francji (foto)

Kolejny zakończony sukcesem projekt stoczni CRIST. We wtorek do Francji wyruszyła w pełni wyposażona część siłowniana bloku nowoczesnego wycieczkowca. Tzw. megablok i transportowane na nim sekcje dziobowe przeznaczone są na drugi statek pasażerski klasy Meraviglia-Plus dla operatora MSC Cruises. Będzie on nosił imię MSC Virtuosa. Jednostka zostanie przekazana do eksploatacji w 2020 r. Na pokład zabierze 6 300 pasażerów.
01.05.2019

Ruszyła budowa piątego wycieczkowca klasy Oasis dla Royal Caribbean

Royal Caribbean świętował uroczystość cięciach blach pod budowę piątego wycieczkowca klasy Oasis we francuskiej stoczni Chantiers de l’Atlantique. Uroczystość odbyła się 24 kwietnia, a jednostka ma być oddana do służby wiosną 2021 roku.
25.04.2019

Trump będzie pierwszym przywódcą, z jakim spotka się nowy cesarz Japonii

Prezydent USA Donald Trump będzie pierwszym zagranicznym przywódcą, z jakim spotka się nowy cesarz Japonii, który obejmie tron 1 maja - poinformowano w komunikacie wydanym przez Biały Dom. Trump zamierza złożyć oficjalną wizytę w Japonii w dniach 25-28 maja.
19.04.2019

Pijany 27-latek wyskoczył z pokładu największego wycieczkowca świata. „Kiedy się obudziłem, postanowiłem skoczyć” (wideo)

Ta brawurowa sytuacja mogła skończyć się tragicznie. Pijany 27-latek wyskoczył z 11. pokładu Symphony of the Seas – największego statku pasażerskiego świata należącego do Royal Caribbean. Mężczyzna otrzymał dożywotni zakaz pływania wycieczkowcami tego operatora. Może również ponieść konsekwencje prawne.
18.03.2019

Jednostki zbudowane w stoczni Crist wystawione na sprzedaż

Zbudowane przez stocznię CRIST spektakularne konstrukcje wystawione na sprzedaż. Mowa o innowacyjnym doku Marco Polo, który bierze udział w budowie nowoczesnego osiedla, które zwiększy powierzchnię Księstwa Monako, oraz barce samopodnośnej Zourite wykorzystanej przy budowie największego i najdroższego francuskiego wiaduktu morskiego. Realizacja projektów dobiega końca a jednostki z polskiej stoczni czekają na oferentów, którzy zatrudnią je przy kolejnych zadaniach.
14.03.2019

Royal Caribbean zamawia szósty wycieczkowiec klasy Oasis

Royal Caribbean Cruises (RCL) potwierdził podpisanie kontraktu z stocznią Chantiers de l’Atlantique na budowę szóstego wycieczkowca klasy Oasis z datą dostawy w 2023 roku.
19.02.2019

Śmiertelny wypadek na wycieczkowcu. Nie żyje 16-latek

Śmiertelny wypadek na wycieczkowcu Harmony of the Seas. 16-latek spadł z wysokości 8. pokładu tego statku. Zginął na miejscu.
16.01.2019

Podmorski kabel połączy Polskę i Litwę. PSE i Litgrid podpisali wstępne porozumienie

Polskie Sieci Elektroenergetyczne i Litgrid, operatorzy sieci przesyłowych w Polsce i na Litwie, podpisali wstępne porozumienie dotyczące wsparcia dla projektu budowy podmorskiego kabla prądu stałego HVDC, który połączy te państwa. Obecnie projekt jest w fazie przygotowawczej. Nowe połączenie elektroenergetyczne będzie nosić nazwę HARMONY Link.
22.12.2018

Chrzest nowoczesnego wycieczkowca Symphony of the Seas (wideo)

15 listopada odbyła się ceremonia chrztu najnowszego wycieczkowca Royal Caribbean International – Symphony of the Seas. Wkrótce na pokładzie luksusowej jednostki pojawią się pierwsi pasażerowie. Jest na co czekać.
21.11.2018

Francja potwierdza przejęcie stoczni STX France przez włoskie Fincantieri

Francja ma nadzieję na szybkie zakończenie procesu przejęcia krajowej stoczni STX France przez włoskie Fincantieri – wynika ze słów francuskiego ministra finansów Bruno Le Maire.
01.08.2018

Największy wycieczkowiec świata już gotowy. To luksusowe pływające miasteczko (wideo)

Wycieczkowiec Symphony of the Seas już gotowy. W piątek stocznia STX France przekazała ten największy statek pasażerski świata operatorowi Royal Caribbean International. Wkrótce na pokładzie luksusowej jednostki pojawią się pierwsi pasażerowie. Jest na co czekać.
24.03.2018

Duże przejęcie na rynku stoczniowym. Fincantieri kupiła 50 proc. udziałów w stoczni STX France

Włoska grupa Fincantieri sfinalizowała umowę kupna od skarbu państwa Francji 50 proc. udziałów w stoczni STX France za 59,7 mln euro.
07.02.2018

Fincantieri nabyła połowę udziałów w stoczni STX France

Włochy i Francja porozumienia w sprawie zakupu stoczni STX France przez włoski koncern Fincantieri. Zakończyło to spór dyplomatyczny między dwoma krajami.
28.09.2017

Francja i Włochy blisko porozumienia w sprawie sprzedaży stoczni STX France

Francuski prezydent Emmanuel Macron i włoski premier Paolo Gentiloni są bliscy porozumienia w sprawie zakupu stoczni STX France przez włoski koncern Fincantieri. Zakończy to spór dyplomatyczny między dwoma krajami.
25.09.2017

Takiego giganta jeszcze nie było

MSC Cruises ogłosił plany budowy nowych statków World Class, które będą mogły pomieścić 6850 gości w 2760 kabinach. Będą to statki o pojemności 200 000 ton, z których pierwszy zostanie dostarczony armatorowi w 2022 r.
05.06.2017

Nowy prezydent Francji chce zrewidować proces sprzedaży stoczni STX France

Emmanuel Macron, nowy prezydent Francji, powiedział w środę, że zamierza przyjrzeć się bliżej warunkom sprzedaży udziałów w stoczni STX France do włoskiej grupy Fincantieri.
31.05.2017

Na sam widok robi się słabo (wideo)

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające skok do wody na pokładzie jednego z największych wycieczkowców świata, Harmony of the Seas.
03.02.2017

Jest zgoda sądu na zakup STX France przez Fincantieri

Południowokoreański sąd zatwierdził nabycie przez włoskie Fincantieri stoczni STX France. Dzięki temu coraz bliżej jest zakończeniu procesu zakupu i uczynienia z włoskiej stoczni czołowego konstruktora wycieczkowców na świecie.
03.01.2017

Najważniejsze statki 2016 roku: Harmony of the Seas

Maritime Reporter & Engineering News jak co roku wybrała zestaw statków, które zachwyciły dziennikarzy swoją konstrukcją lub były przełomowe dla światowej żeglugi. Na łamach naszego portalu będziemy kolejno prezentować grono wyróżnionych. Dziś pora na Harmony of the Seas - największy na świecie wycieczkowiec.
03.01.2017

Konsolidacja na europejskim rynku stoczniowym. Fincantieri bliski zakupu STX France

Włoskie przedsiębiorstwo stoczniowe jest jedyną firmą, która złożyłą oferty zakupu francuskiej stoczni STX France - wynika ze źródeł Reuters.
29.12.2016

Trwa wyprzedaż Hanjinu. Nabywcę znalazły 4 kontenerowce panamax

Cztery panamaxy o ładowności 4,275 TEU zbankrutowanego Hanjin zostały sprzedane południowokoreańskiemu armatorowi Korea Marine Transport za kwotę 22,4 mln dolarów.
09.12.2016

Pierwszy w Australii statek offshore zasilany LNG powstał w Gdańsku

Siem Thiima, zaopatrzeniowy statek platform naftowych, przekazana armatorowi. Jednostka powstała w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku. Będzie to pierwszy w Australii statek offshore zasilany LNG.
05.12.2016

Najbardziej luksusowe wycieczkowce tego roku. Są imponujące (wideo)

Podróż życia w pięciogwiazdkowych warunkach? Za sprawą luksusowych wycieczkowców to marzenie może się spełnić. Zajrzeliśmy na pokład 5 najbardziej ekskluzywnych pływających hoteli zbudowanych w tym roku.
11.10.2016

LNG paliwem dla polskiej gospodarki. Skorzystają na tym stocznie

Gaz LNG (Liquefied Natural Gas), czyli ekologiczne paliwo, coraz bardziej popularny na całym świecie. O korzyściach wynikających z jego użycia i planach na przyszłość mówili uczestnicy debaty „Perspektywy rozwoju rynku LNG w Polsce”, zorganizowanej w Gdańsku przez Grupę LOTOS oraz Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza.
04.10.2016

Ofiara śmiertelna wypadku na największym statku wycieczkowym

Jedna osoba zmarła, a cztery zostały poważnie ranne w wyniku upadku łodzi ratunkowej, do jakiego doszło na największym na świecie statku wycieczkowym Harmony of the Seas, który w przerwie rejsu przebywał w porcie w Marsylii, na południu Francji.
13.09.2016

LOTOS i PGNiG realizują pionierską dostawę paliwa żeglugowego LNG

Spółki LOTOS i PGNiG dostarczyły 120 m3 (120 tys. litrów) skroplonego gazu LNG jako paliwa żeglugowego do zbiorników nowoczesnego, budowanego w Stoczni Remontowa Shipbuilding statku typu PSV (Platform Supply Vessel) SIEM HARMONY. Pozwoli to na przeprowadzenie prób morskich jednostki przed oddaniem jej do użytku. Cysterny odebrały gaz z Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i przetransportowały go do stoczni w Gdańsku. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie logistyczne w Polsce i jednocześnie efekt współpracy LOTOSU i sp
12.09.2016

Umowa frachtowa („Contract of Affreightment”) – w świetle prawa angielskiego. Część III

Niniejszy artykuł, jest trzecią częścią opracowania dotyczącego umowy frachtowej w świetle prawa angielskiego.
11.09.2016

Największy wycieczkowiec świata opuścił stocznię (wideo)

Największy pasażerski statek świata, nazwany Harmony of the seas, opuścił dziś (15/05) stocznię w Saint-Nazaire we Francji. Wcześniej w czwartek został uroczyście przekazany jego armatorowi, liniom oceanicznym Royal Caribbean Cruises Ltd (RCCL).
15.05.2016

Największy wycieczkowiec świata przekazany armatorowi

Największy pasażerski statek świata, nazwany Harmony of the seas, został w czwartek uroczyście przekazany jego armatorowi, liniom oceanicznym Royal Caribbean Cruises Ltd (RCCL) przez stocznię w Saint-Nazaire we Francji. W pierwszy rejs wyruszy w niedzielę.
12.05.2016

Zobacz time-lapse z budowy największego na świecie liniowca

Harmony of the Seas to zdecydowanie największy liniowiec, jaki kiedykolwiek pojawił się na wodzie. Jednostka ważąca 277, 7 tys GRT (tona rejestrowa brutto) należy do armatora Royal Carribean. Niedawno udostępniono nagranie pokazujące budowę tego giganta.
18.03.2016

To zdjęcie podbija internet. Różnica robi wrażenie

W sieci furorę robi grafika przedstawiająca najsłynniejszy statek pasażerski w historii - Titanic, na tle jednego z największych wycieczkowców naszych czasów - Allure of the Seas. Jak wypada legendarny transatlantyk na tle współczesnego olbrzyma? Mizernie.
16.03.2016

Największy wycieczkowiec świata odbywa pierwsze próby morskie (wideo)

Największy wycieczlowiec, jaki kiedykolwiek zbudowano, opuścił stocznię STX France Chantiers de l\'Atlantique w Saint-Nazaire we Francji i w czwartek popłynął odbyć swoje pierwsze próby morskie.
11.03.2016

LNG – ładunek niebezpieczny? (The LNG Gemini)

Wydane 7 maja 2014 r. orzeczenie sądu angielskiego (Queen’s Bench Division – Commercial Court – sędzia Andrew Smith) w sprawie American Overseas Marine Corporation („AOM”) v. Golar Commodities Ltd” („GOLAR”)1, zasługuje na uwagę, ze względu na zajęcie się ciekawą kwestią przewozu skroplonego gazu ziemnego (LNG) w aspekcie uznania tego typu przewozu za przewóz ładunku niebezpiecznego i związanej z tym kwestii odpowiedzialności czarterującego w stosunku do armatora.[1a]
21.11.2015

Malezja odzyskała porwany tankowiec. Sprawcy napadu przyznali się do winy

Porwany 11 czerwca tankowiec Otkim Harmony został w środę odzyskany przez siły malezyjskiej marynarki wojennej. Złapano już sprawców porwania.
22.06.2015

Trzeci statek z serii Oasis będzie największym statkiem pasażerskim w historii

Zgodnie z informacjami ujawnionymi w tym tygodniu, trzeci z serii statek klasy Oasis budowany dla Royal Caribbean International, będzie największym statkiem pasażerskim jaki kiedykolwiek zbudowano.
27.02.2015

Dziękujemy za wysłane grafiki.