• <

Wynik wyszukiwania - "MMC" - Wiadomości

Trwa 39. Konferencja EuroPOWER & 9. OZE POWER

Dzisiaj rozpoczęła się 39. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & OZE POWER. Nowa odsłona kongresu tworzy platformę dialogu będącą centrum konsultacji społecznych przedstawicieli nowego rządu ze wszystkimi kluczowymi reprezentantami branży.
18.04.2024

Tak wygląda przyszłość sił przeciwminowych? Wyjątkowy "okręt-matka" rozpoczyna testy

RFA Stirling Castle rozpoczyna próby z specjalistycznym zespołem w zakresie zwalczania niebezpiecznych obiektów w wodzie. Mają one zrewolucjonizować sposób, w jaki Royal Navy ma radzić sobie z zagrożeniami podwodnymi. Zastosowane rozwiązania i technologia mają zapewnić zapewnić bezpieczeństwo wód Wielkiej Brytanii, jak i zmniejszyć ryzyko dla marynarzy.
16.02.2024

Program "Delfin" - dlaczego zdolności wywiadowcze na morzu są kluczowe dla bezpieczeństwa?

Trwają intensywne prace nad budową dwóch okrętów rozpoznania radiolektronicznego programu "Delfin", określane też jako SIGINT (signals intelligence). D0 2027 roku oba mają znaleźć się w składzie Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów. Nie są to jednostki stricte bojowe, które mogłyby zestrzeliwać wrogie cele na morzu, lądzie czy w powietrzu. Wykonują jednak inne, niezwykle istotne zadania, związane z zabezpieczeniem interesów państwa oraz działaniami wywiadowczymi.
29.01.2024

Stępka położona. Za nami kolejny, ważny etap budowy drugiego okrętu programu "Delfin"

Na terenie stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku odbyła się, 23 stycznia, uroczystość związana z budową drugiego okrętu rozpoznania radioelektronicznego programu "Delfin". W jej trakcie dokonano uroczystego położenia stępki pod przyszłego ORP Henryk Zygalski (264). To kolejna jednostka, która wzmocni potencjał polskiej Marynarki Wojennej.
23.01.2024

Pierwsza w tym roku stępka okrętu zostanie położona w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. To kolejny etap budowy drugiego "Delfina"

W gdańskiej stoczni odbędzie się 23 stycznia uroczystość związana z położeniem stępki pod drugi okręt rozpoznania radioelektronicznego programu "Delfin", przyszły ORP Henryk Zygalski (264). Wraz z bliźniaczym, znajdującym się w budowie przyszłym ORP Jerzy Różycki (261) wejdzie w skład Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów.
18.01.2024

Roczne podsumowanie działań polskiej Marynarki Wojennej. Rok 2023 obfitował w ważne wydarzenia

Tysiące pokonanych mil morskich, dziesiątki wykonanych zadań i ćwiczeń, udział w przedsięwzięciach międzynarodowych - rok 2023 był pracowitym dla morskiego rodzaju sił zbrojnych. Jednocześnie był to czas wielkich nadziei w kontekście rozwoju formacji, jakiego nie widziała od blisko dwóch dekad.
01.01.2024

Remontowa Shipbuilding rozpoczęła budowę drugiego "Delfina". Przyszły ORP Henryk Zygalski już powstaje

W trakcie trzeciej w tym roku ceremonii pierwszego cięcia blach w gdańskiej stoczni ruszyły prace nad kolejnym okrętem rozpoznania radioelektronicznego programu "Delfin". Przedsięwzięcie jest realizowane z szwedzkim koncernem Saab Kockums, który jest głównym wykonawcą zlecenia dla Agencji Uzbrojenia. Budowana jednostka wejdzie w skład Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów i będzie stacjonować w Porcie Wojennym Gdynia. Ma wzmocnić potencjał polskiej Marynarki Wojennej w zakresie działań zwiadowczych.
15.11.2023

Szwedzki bliźniak "Delfina" rozpoczyna służbę. Jest wzorem dla polskich okrętów

Do służby w Królewskiej Marynarce Wojennej Szwecji (Svenska Marinen) wchodzi HSwMS Artemis (A202). Ten okręt rozpoznania radioelektronicznego powstawał przy udziale polskiej branży stoczniowej. Zastąpi także będącego od czterech dekad w służbie HSwMS Orion (A 201).
15.11.2023

Przyszłość polskiego sektora energii. Relacja z 38. EuroPOWER & 8. OZE POWER

8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. 540 uczestników wzięło udział w wydarzeniu, podczas którego przedstawiciele rządu, politycy i decydenci oraz zarządy kluczowych dla rynku podmiotów, dyskutowali o wyzwaniach i perspektywach polskiego sektora energii.
14.11.2023

Zbliża się cięcie blach pod kolejny okręt programu "Delfin". Ceremonia odbędzie się 15 listopada

W stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku odbędzie się oficjalne rozpoczęcie budowy kolejnego okrętu rozpoznania radioelektronicznego, przyszłego ORP Henryk Zygalski (264). To druga jednostka, która w przyszłości wejdzie w skład Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów.
09.11.2023

38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER i rozważania na temat przyszłości polskiego sektora energii

Już 8-9 listopada 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 38. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 8. OZE POWER. Przedstawiciele zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, politycy, eksperci, przedstawiciele świata nauki oraz członkowie izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych po raz drugi w tym roku spotkają się, aby tym razem przeanalizować priorytety i wyzwania sektora energetycznego w Polsce po jesiennych wyborach.
26.10.2023

Położenie stępki pod pierwszego "Delfina" w Remontowa Shipbuilding S.A. Znamy też jego nazwę

Podczas drugiej w tym tygodniu wyjątkowej uroczystości dla branży okrętowej oraz polskiej Marynarki Wojennej zaprezentowano nowe informacje o budowanym okręcie rozpoznania radioelektronicznego programu "Delfin". Rozpoczyna się również kolejny etap budowy jednostki.
27.07.2023

Ubezpieczyciele rewidują ryzyka na szlakach Morza Czarnego. Lekcja dla Bałtyku

Jeszcze zanim wygasła umowa zbożowa, umożliwiająca eksport zboża z Ukrainy drogą morską, firmy ubezpieczeniowe zapowiedziały, że rozważają możliwość rewizji ryzyk w stosunku do armatorów kierujących statki na Morze Czarne. Oznacza to jednoznacznie, że transport morski czeka podniesienia stawek ubezpieczeniowych za statek i ładunek.
25.07.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie? [ODCINEK SPECJALNY #4]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Jak dobrze zacząć, czyli systemy wspomagające projektowanie?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy ekspertkę Katarzynę Więckiewicz-Dominiczak z e-engineer.
11.06.2023

Ekotechnologie - zrównoważone miasto dzisiaj i dla przyszłych pokoleń

Śmietniki na kartę, panele fotowoltaiczne, zielony wodór, wykorzystanie bio odpadów, to tylko kilka z elementów transformacji świata odpowiedzialnego za kondycję planety. Zdając sobie sprawę z degradacji zasobów naturalnych i ekosystemów, do jakiej prowadzi konsumpcjonizm, zmuszeni jesteśmy do dyskusji i podejmowania realnych działań w celu minimalizowania strat dla środowiska.
30.05.2023

Nawigowanie pomiędzy globalnymi sporami. Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16 – 19/2023)

Nadal główny wpływ na sytuację geopolityczną jak i ekonomiczną światowej gospodarki mają obecne wydarzenia, które odbywają się na międzynarodowej arenie. Spory między USA i Chinami, trwająca na Ukrainie wojna i wiele innych wydarzeń niewątpliwe zaburzają dotychczasowe rozumienie zależności i wzorców handlu międzynarodowego, w tym morskiego. Ten proces trwa już od wielu miesięcy. Zmiany na rynku a także nieustanne dostosowywanie do ciężkiej sytuacji przez przewoźników nieustannie trwają.
29.05.2023

Uwaga Wodór! Podcast - Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda? [ODCINEK 18]

Najnowszy odcinek Uwaga Wodór! pt. "Energetyka jądrowa - czy w Polsce się to uda?" jest już w sieci! Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy profesora Ludwika Pieńkowskiego, wykładowcę AGH i eksperta KGHM - z którym poruszają tematykę energetyki atomowej.
16.05.2023

"Delfin" wchodzi w kolejną fazę. Rozpoczyna się cięcie blach pod nowy okręt dla polskiej floty

To już druga w tym roku ceremonia cięcia blach pod budowę okrętu, która odbywa się w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. 27 kwietnia rozpoczęła się budowa pierwszego (z zaplanowanych dwóch) okrętu rozpoznania radioelektronicznego programu Delfin, który w niedalekiej przyszłości wzmocni potencjał polskiej Marynarki Wojennej.
27.04.2023

Bezpieczna i czysta energia dla Polski. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER. Prawie pół tysiąca uczestników wysłuchało merytorycznych debat i wystąpień liderów sektora, którzy poruszyli najbardziej aktualne tematy związane z polską energetyką.
19.04.2023

Gospodarka czeka na stabilne i niskie ceny energii [37. EuroPOWER & 7. OZE POWER]

Sektor energetyczny z niecierpliwością czeka na aktualizację Polityki Energetycznej Polski do 2040 r., która pozwoliłaby wyznaczyć graczom rynkowym cele inwestycyjne. Dokumentu wypatrują też przedsiębiorcy, którzy chcą mieć dostęp do taniej i stabilnej energii. Jest to wyzwanie, gdyż modernizowana energetyka boryka się z wieloma problemami. Był to jeden z głównych tematów podjętych podczas panelu dyskusyjnego „Bezpieczna i czysta energia dla Polski – spojrzenie makro” na Konferencji Energetycznej 37. EuroPOWER & 7. OZE POWER.
13.04.2023

Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER odbędzie się już 13-14 kwietnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. Najważniejsze wydarzenie skierowane do sektora energetycznego po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych.
29.03.2023

Transformacja energetyczna i przyszłość energetyki w Polsce. Startuje 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER

Już 13-14 kwietnia 2023 roku w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 37. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 7. OZE POWER. To najważniejsze wydarzenie skierowane do sektora energetycznego po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli zarządów kluczowych dla rynku podmiotów, administracji rządowej, ekspertów, przedstawicieli świata nauki oraz członków izb gospodarczych i stowarzyszeń branżowych.
20.03.2023

Nowe technologie w sektorze energetycznym – kierunki i wyzwania

Cyfryzacja sektora energetycznego nabiera rozpędu dzięki postępowi technologicznemu pod postacią rozwiązań takich jak blockchain, IoT, AI, ML czy przetwarzanie danych w chmurze. Nowe technologie informacyjne i komunikacyjne wyznaczają dynamiczne kierunki rozwoju w branży energetycznej. Eksperci są zgodni, że w nadchodzącej dekadzie cyfryzacja zrewolucjonizuje sposób produkcji, dystrybucji, magazynowania i zużycia energii elektrycznej. Będzie to zasługą bardziej inteligentnych, wydajnych, niezawodnych i zrównoważonych systemów ene
23.02.2023

Wykorzystanie instalacji OZE na potrzeby przedsiębiorstwa

Swobodny dostęp do źródeł energii jest warunkiem funkcjonowania gospodarki. Ostatnie wydarzenia pokazują silną zależność między drogą pozyskiwania surowców energetycznych, a stabilnością ekonomiczną i społeczną Polski oraz Europy. Odnawialne źródła energii pozwalają na zminimalizowanie negatywnych skutków zakupu gazu lub ropy i przyczyniają się do budowanie niezależności energetycznej kraju. Kolejnym ważnym elementem jest drastyczne pogorszenie się stanu środowiska naturalnego spowodowane używaniem nieodnawialnych źródeł energii.
22.02.2023

Uwaga Wodór! Podcast - O NesoBusie - Polskim Autobusie Wodorowym - oraz planach Grupy Polsat na zeroemisyjny transport nad Wisłą [Odcinek 12]

Grupa Polsat to nie tylko potęga medialno-telekomunikacyjna w naszym kraju, ale również coraz większa siła na polskim rynku energetyczno-paliwowym.
12.12.2022

Odpowiedź sektora na wyzwania kryzysu energetycznego podczas 36. EuroPOWER i 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 6. OZE POWER. Wydarzenie, na którego program składały się wystąpienia i debaty kluczowych przedstawicieli polskiego sektora energetycznego, zgromadziło ponad pół tysiąca uczestników.
14.11.2022

Rynek LNG rośnie dynamicznie. Pierwsza trójka rozdaje karty

Rynek produkcji i dostaw LNG rośnie dynamicznie. We wrześniu stawki spot dla typowych gazowców LNG z silnikiem TFDE przekroczyły na 101,7 tys. USD dziennie, a zbiornikowce LNG (lub XDF) osiągały stawki czarterowe 170 tys. USD dziennie. Na rynku LNG w tym roku przestały rządzić prawa rynku, a zaczęli dostawcy. Widać to po rekordowych wynikach pierwszych dwóch kwartałów.
03.11.2022

Transformacja energetyczna w nowych realiach gospodarczych – 36. Konferencja Energetyczna EuroPOWER & 6. OZE POWER

7-8 listopada 2022 r., w The Westin Warsaw Hotel oraz online, odbędzie się 36. edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER i 6. edycja OZE POWER. Po raz drugi w tym roku liderzy branży energetycznej spotkają się, aby przedyskutować najbardziej aktualne trendy, szanse i wyzwania sektora energetycznego w Polsce.
17.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O roli, jaką w transformacji energetycznej mogą odegrać zielone gazy płynne, opowiada Bartosz Kwiatkowski z Polskiej Organizacja Gazu Płynnego [odcinek 12]

Dzisiaj premiera dwunastego odcinka podcastu Uwaga wodór! O kryzysie energetycznym, zmianach klimatycznych i , z rozproszonymi źródłami energii i równym dostępem do zasobów. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta Bartosza Kwiatkowskiego dyrektora Polskiej Organizacji Gazu Płynnego.
05.10.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru PKN Orlen S.A.? [odcinek 7]

Dzisiaj premiera najnowszego 7 odcinka podcastu Uwaga Wodór! O tym skąd pochodzi i jak powstaje paliwo do pierwszej w Polsce stacji tankowania wodoru Grupy Orlen?
08.07.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. [odcinek 5]

Dzisiaj premiera piątego odcinka podcastu Uwaga wodór! Projekty wodorowe w obszarze usług komunalnych. Prowadzący Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski, zaprosili do rozmowy eksperta inż. Wojciecha Nowaka, kierownika projektów wodorowych w Grupie Veolia.
09.05.2022

Uwaga Wodór! Podcast - O energetyce i paliwach jutra. [odcinek 4]

Dzisiaj premiera czwartego odcinka podcastu Uwaga wodór! O energetyce i paliwach jutra.
12.04.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej [odcinek 3]

Dzisiaj premiera trzeciego odcinka podcastu Uwaga wodór! Organizacje wspierające rozwój gospodarki wodorowej.
15.03.2022

Koniec programu Ratownik. Okręt nie powstanie: "Za drogo"

Jak dowiedział się portal Defence24.pl Agencja Uzbrojenia poinformowała Polską Grupę Zbrojeniową o anulowaniu programu "Ratownik" dotyczącego budowy okrętu ratowniczego dla Marynarki Wojennej. W uzasadnieniu decyzji podano jeden argument: „za drogo".
01.03.2022

Napięcia na linii Rosja-Ukraina mogą pogłębić kryzys gazowy, lukę może wypełnić LNG

Europa jest z znacznym stopniu uzależniona od importu gazu z Rosji, a toksyczność tej relacji ukazał ostatni kryzys energetyczny. Analitycy Rystad Energy przyjrzeli się sytuacji rynku gazowego w Europie wskazując, że obecnie napięcia pomiędzy Rosją i Ukrainą mogą zagrozić dostawom gazu. Potencjalną lukę mogą wypełnić dostawy LNG, w szczególności z USA.
17.02.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? [odcinek 2, część 2]

Dzisiaj premiera drugiej części drugiego odcinka podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie: Wodór to ekologia czy biznes?
27.01.2022

Uwaga Wodór! Podcast - Wodór to ekologia czy biznes? Odcinek 2 część 1

Dzisiaj premiera drugiego odcinku podcastu Uwaga wodór! Eksperci Paweł Trojanowski i Jakub Pikulski odpowiadają na bardzo istotne pytanie - wodór to ekologia czy biznes?
17.01.2022

Julia Damasiewicz młodzieżową wicemistrzynią świata w kitesurfingu

Julia Damasiewicz młodzieżową wicemistrzynią świata w olimpijskiej konkurencji Formula Kite! To jedyny medal dla Polski w regatach rozegranych w Omanie. Wystartowało w nich 433 żeglarzy i żeglarek z 56 krajów. Medale rozdano w 11 żeglarskich konkurencjach, w siedmiu z nich startowali reprezentanci Polski. Polska zajęła też wysokie 7 miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów.
18.12.2021

Uwaga wodór! Premiera podcastów o zielonej energetyce na ZielonaGospodarka.pl

Uwaga Wodór! To nowa seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.
16.12.2021

Offshorowy statek Next Geosolutions wyremontowany w Polsce

Ievoli Cobalti, statek do prac offshorowych należący do Next Geosolutions, przeszedł remont w stoczni Remontowa SA w Gdańsku.
26.11.2021

Transformacja energetyczna musi być transformacją gospodarczą - 34. Konferencja Energetyczna EuroPower & 4. OZE Power [Wideo]

W ubiegłym tygodniu, 17 i 18 listopada odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących energetyki odnawialnej 34. Konferencja Energetyczna EuroPower & 4. OZE Power. Podczas dwóch dni dyskutowano w jedenastu panelach tematycznych, m.in. o kierunkach rozwoju branży OZE, Polskim miksie energetycznym, perspektywach rozwoju technologii wodorowych czy cyfryzacji sektora. Drugi dzień konferencji rozpoczął panel dotyczący potencjału energetycznego i gospodarczego polskiego wiatru. Sesję, podczas której wystąpili: Zbigniew Grygl
22.11.2021

Zielona energia z fal zasili statki

Carnegie Clean Energy we współpracy z wybitnym instytutem badawczym, Blue Economy Cooperative Research Centre (Blue Economy CRC) uruchomiła demonstracyjny projekt energii falowej MoorPowerTM Scaled Demonstrator.
06.11.2021

Mitsubishi Shipbuilding skutecznie wychwytuje CO2 ze spalin statków

Mitsubishi Shipbuilding, część MHI Group, wraz ze swoimi partnerami uruchomiła projekt wychwytywania dwutlenku węgla na statku towarowym z ambicją opracowania komercyjnych systemów, które zmniejszyłyby wkład sektora w zmiany klimatu.
30.10.2021

Historia badań i inicjatyw międzynarodowych w sprawie zatopionej amunicji

Zatopiona amunicja, a zwłaszcza amunicja chemiczna była postrzegana jako problem polityczny. Spowodowane było to kwestiami związanymi z odpowiedzialnością prawną. Powszechnie akceptowana zasada „Zanieczyszczający Płaci” (z ang. Polluter Pays) jest już w użyciu od IX wieku, ale jej stosowanie formalne to historia najnowsza.
22.10.2021

34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER

34. Konferencja Energetyczna EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się 17-18 listopada 2021 r. w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
18.10.2021

Strategia transformacji energetycznej i dążenie do neutralności klimatycznej. W listopadzie ważna konferencja

34. Konferencja Energetyczne EuroPOWER i 4. OZE POWER odbędzie się 17-18 listopada w formule hybrydowej: stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz w formie transmisji online. Kluczowi przedstawiciele branży po raz drugi w tym roku spotkają się, aby dokonać podsumowania najbardziej aktualnych wyzwań i problemów dotyczących sektora energetycznego w Polsce.
12.10.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

Na terenie terminala Arthur Kill powstanie hub morskiej energetyki wiatrowej

Amerykańska grupa inwestycyjna Apollo Global Management poinformowała, że jej fundusze (Fundusze Apollo) zawarły umowę z Arthur Kill Terminal w zakresie rozwoju na jego terenie portu instalacyjnego i serwisowego dla morskiej energetyki wiatrowej rozwijanej w regionie Stanu Nowy Jork. Bez wątpienia za administracji Joe Bidena inwestycje w offshore wind na terenie USA nabrały tempa.
18.07.2021

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków: 8 lipca ruszą prace przy wraku promu "Estonia"

Szwedzka Komisja ds. Badania Wypadków (SHK) podała w piątek, że 8 lipca rozpocznie prace przy wraku promu "Estonia". Dochodzenie ma wyjaśnić kwestię dziury w kadłubie, którą jesienią ubiegłego roku pokazali twórcy filmu dokumentalnego.
18.06.2021

COSCO Ports przejęło udziały w saudyjskim terminalu

Chińskie COSCO Shipping Ports (CSPL) podpisało umowę na zakup 20 procent udziałów z udziałowcami-założycielami saudyjskiego terminalu Red Sea Gateway Terminal Limited (RSGT) położonego w Jeddah Islamic Port.
01.02.2021

Saab podpisał dostarczy pojazdy podwodne typu MuMNS

Saab otrzymał pierwsze zamówienie na system neutralizacji min MuMNS (Multi-Shot Mine Neutralisation System) od wykonawcy programu, firmy Thales, która jest głównym integratorem tego kompleksowego rozwiązania. Wartość zamówienia to około 300 mln koron szwedzkich, a pierwsze dostawy nastąpią w 2022 roku.
12.01.2021

Postępy reanimowanego programu Ratownik: Polska złożyła ofertę na budowę okrętu

3 listopada, w odpowiedzi na pytania zadanie przez Zespół Badań i Analiz Militarnych Inspektorat, Uzbrojenia MON poinformował o postępach programu zamówienia i budowy wyspecjalizowanego okrętu ratowniczego projektu 570-II, który kryje się pod kryptonimem Ratownik.
09.11.2020

Ceny ropy w USA w dół; OPEC+ ostrzega - perspektywy popytu są niepewne

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku tanieje kolejną sesję. Sojusz OPEC+ ostrzega - prognozy rynkowe są niepewne z powodu odradzającej się pandemii koronawirusa, która osłabia popyt - podają maklerzy.
20.10.2020

Ceny ropy w USA spadają - zbiera się OPEC+ i oceni sytuację rynkową

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw w N.Jorku nieznacznie tanieje. W poniedziałek zbiera się OPEC+ - w formie online - i oceni sytuację na rynkach paliw - podają maklerzy.
19.10.2020

Cena ropy w USA spada po mocnym wzroście amerykańskich zapasów benzyny

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają w reakcji na mocny wzrost zapasów benzyny w USA. W środę zbiera się OPEC+, aby ocenić ustalenia dotyczące podaży ropy z tego sojuszu - podają maklerzy.
19.08.2020

Cena ropy w USA blisko 5-miesięcznego maksimum

Notowania ropy na amerykańskiej giełdzie paliw utrzymują się blisko 5-miesięcznego maksimum. Na rynkach spodziewany jest kolejny już tygodniowy spadek amerykańskich zapasów surowca.
18.08.2020

Cena ropy w USA wzrasta przed posiedzeniem OPEC+

Ropa na amerykańskiej giełdzie drożeje przed zaplanowanym na ten tydzień posiedzeniem krajów sojuszu OPEC+, które mają ocenić sytuację podażową na rynkach paliw.
17.08.2020

MSC Gulsun opuścił malezyjski port z rekordową liczbą kontenerów (wideo)

Malezyjski Port Tanjung Pelepas (PTP) pobił swój własny rekord przeładunku kontenerów, po tym jak kontenerowiec MSC Gulsun opuścił ten obiekt z 19,574 TEU na pokładzie. To już trzeci raz w historii, gdy ten port bije światowy rekord załadunku kontenerów.
15.08.2019

Największy kontenerowiec na świecie zawinął do malezyjskiego portu (wideo)

MSC Gulsun, największy kontenerowiec świata, zawinął 27 lipca do malezyjskiego portu Tanjung Pelepas (PTP). Jednostka znajduje się obecnie w czasie swojego dziewiczego rejsu.
30.07.2019

ABS: Paliwa alternatywne będą kluczowe w dekarbonizacji żeglugi

Amerykańskie towarzystwo klasyfikacyjne, American Bureau of Shipping (ABS), opublikowało prognozę Low Carbon Shipping Outlook, której celem jest ocena sposobów walki z emisjami w żegludze.
05.06.2019

PRS nadzoruje budowę najnowszego okrętu ratowniczego dla MW

Polski Rejestr Statków nadzoruje budowę najnowszego okrętu ratowniczego dla Marynarki Wojennej. Ratownik powstaje w oparciu o projekt opracowany przez MMC Ship Design & Marine Consulting i ma być gotowy w listopadzie 2022 r. To już czwarta nowa jednostka dla MW od początku nadzorowana i certyfikowana przez PRS.
26.10.2018

PGZ Stocznia Wojenna po raz pierwszy na międzynarodowych targach w Kielcach i Hamburgu

W ostatnim tygodniu PGZ Stocznia Wojenna uczestniczyła w międzynarodowych targach. Spółka po raz pierwszy pod szyldem Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięła udział w kieleckim Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego oraz Międzynarodowych Targach Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich, które odbyły się w Hamburgu. Stoiska PGZ Stoczni Wojennej cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających, a rozpoczęte rozmowy biznesowe mogą zaowocować w przyszłości kontraktami.
18.09.2018

Palenie pierwszych blach dla szwedzkiego okrętu wywiadowczego w Stoczni Remontowej Nauta (foto)

W Stoczni Remontowej Nauta w czwartek miało miejsce palenie pierwszych blach dla okrętu wywiadowczego Królewskiej Szwedzkiej Marynarki Wojennej. Uroczystość, w której także wzięli udział przedstawiciele szwedzkiej grupy zbrojeniowej Saab, która w 2017 r. zleciła budowę okrętu należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej stoczni, stanowi rozpoczęcie etapu produkcji jednostki.
01.03.2018

Zbudowany w Polsce statek odbywa testy zdalnego sterowania (wideo)

Statek Highland Chieftain, zbudowany w 2013 roku w gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding, przechodzi testy zdalnego sterowania na Morzu Północnym. Próby przeprowadzono 21 sierpnia.
05.09.2017

Nowa siedziba HPR-Havyard Production sp. z o.o. już otwarta

14 czerwca 2017 odbyło się otwarcie nowej siedziby HPR w Gdańsku. Na uroczystości obecni byli szczególni goście m.in. wiceprezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, ambasador Norwegi, Karsten Klepsvik oraz Kornelia Bargielska, pełnomocnik zarządu investGDA. Nie zabrakło również przedstawicieli branży stoczniowej oraz pracowników z Havyard Group ASA z Norwegii.
19.06.2017

Stocznia Nauta i Gafako przebudują statek PSV dla włoskiego armatora

Remont Ievoli Cobalt. Zaopatrzeniowiec górnictwa morskiego (PSV) włoskiego armatora Marnavi zostanie przebudowany w stoczni Nauta w Gdyni. Dzięki temu będzie mógł m.in. prowadzić lekkie podwodne prace konstrukcyjne oraz przeprowadzać naprawy podmorskich kabli.
08.02.2017

Natowskie okręty w świnoujskim Porcie Wojennym

Dzisiaj, poniedziałek 26 września, Port Wojenny w Świnoujściu opuściły okręty Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 1 (SNMCMG-1). Spędziły one w Świnoujściu 3 ostatnie dni. Wcześniej wraz m.in. z trałowcami i niszczycielem min z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża brały udział w międzynarodowych ćwiczeniach u wybrzeży Danii.
26.09.2016

Podróż oraz instalacja na złożu olbrzymiej platformy (wideo)

Heidelberg Spar, platforma posadowiona na długiej, głęboko zanurzonej, cylindrycznej kolumnie, należąca do firmy Anadarko, przepłynęła ponad 640 km z Ingleside w Teksasie do swojego nowego domu na złożu Green Canyon w wodach Zatoki Meksykańskiej. Na filmie opublikowanym w sieci możemy podziwiać jej podróż oraz proces stawiania na złożu
25.11.2015

W Remontowej trwa modernizacja dwóch statków. Jeden z nich wypłynie z Gdańska jako statek wiertniczy

Gdańska Stocznia Remontowa przyjęła zlecenia na przebudowę dwóch serwisowców offshore. Szczególnie ciekawa wydaje się przebudowa norweskiej jednostki Normand Draupne, która jest przerabiana na statek wiertniczy.
09.04.2015

Skrzydła dla morza

Skrzydła Trójmiasta to nagroda przyznawana co dwa lata przez czytelników niezależnego portalu Trojmiasto.pl. Choć kategorie za każdym razem są inne, konsekwentnie doceniane są także inicjatywy związane z branżą morską.
20.10.2014

Chrzest wielozadaniowego statku typu PSV

W piątek, 8 sierpnia 2014 roku w stoczni Remontowa Shipbuilding należącej grupy kapitałowej REMONTOWA HOLDING odbyła się uroczystość chrztu wielozadaniowego statku typu PSV.
11.08.2014

Chrzest statku w stoczni Remontowa Shipbuilding

W stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku odbył się w sobotę chrzest wielozadaniowego statku PSV do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego. Odbiorcą jednostki jest szkocki armator, jeden z najważniejszych operujących flotą offshore na Morzu Północnym.
28.09.2013

Chrztu wielozadaniowego statku typu PSV „ORYX” w Remontowa Shipbuilding S.A.

W piątek, 30 sierpnia 2013 roku w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. odbyła się kolejna uroczystość chrztu wielozadaniowego statku typu PSV. Był to już czwarty z serii ośmiu statków budowanych w naszej stoczni dla jednego najważniejszych amerykańskich armatorów posiadających flotę kilkuset statków służących do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego.
02.09.2013

Wodowanie kolejnego statku typu Platform Supply Vessel w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A.

We wtorek, 6 sierpnia 2013 roku Remontowa Shipbuilding S.A. zwodowała kolejny, 6 w tym roku i 985 w historii stoczni statek. Tym razem był to wielozadaniowy statek typu PSV (Platform Supply Vessel) służący do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego.
07.08.2013

Chrzest statku PSV Sable w Remontowa Shipbuilding

W piątek, 28 czerwca 2013 roku w stoczni REMONTOWA Shipbuilding S.A. odbył się chrzest trzeciego z serii ośmiu statków typu PSV zbudowanego dla jednego z największych amerykańskich armatorów floty przeznaczonej do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego. Zgodnie z przyjętą przez Armatora zasadą wszystkie statki tej serii otrzymują imiona kolejnych gatunków antylop afrykańskich. W związku z powyższym Matka Chrzestna statku - pani Anna Wardzinska - żona II-go Oficera nadała jednostce imię SABLE po czym rozbiła o kadłub stat
04.07.2013

W Remontowa Shipbuilding zwodowano kolejny statek offshore dla Szkotów

We wtorek, 16 kwietnia 2013 roku Gdańska Stocznia Remontowa Shipbuilding S.A. zwodowała kolejny statek dostawczy przeznaczony do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego. Jest to już druga jednostka z aktualnie budowanej serii B 850, zamówionej przez jednego z największych szkockich armatorów operujących statkami typu Offshore Support Vessel na Morzu Północnym.
16.04.2013

Chrzest statku typu PSV w Remontowa Shipbuilding

We wtorek, 5 marca w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. odbył się chrzest kolejnego, nowoczesnego statku typu PSV z serii 8-miu, zbudowanego dla jednego z największych amerykańskich właścicieli floty pomocniczo – logistycznej pracującej w przemyśle offshore.
06.03.2013

Pierwsze w tym roku wodowanie w Remontowa Shipbuilding

14 lutego 2013 roku REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. zwodowała kolejny statek typu PSV z drugiej serii statków jaką REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. realizuje dla różnych klientów. Tym razem jednostka przeznaczona do obsługi obiektów Offshore budowana jest dla jednego z największych armatorów operujących statkami typu Offshore Support Vessel na Morzu Północnym. To będzie nasza kolejna wizytówka na tym akwenie i w rejonie operowania statków wybudowanych wg tzw. ”projektów norweskich”. Statek pełnić będzie funkcje zaopatrzeniowe przewożąc ła
15.02.2013

W Remontowej Shipbuilding S.A. zakończono budowę kolejnego statku typu PSV

W środę 12 grudnia 2012 roku w REMONTOWA SHIPBUILDING S.A odbyła się uroczystość chrztu i przekazania armatorowi amerykańskiemu pierwszego z serii siedmiu wielozadaniowych statków typu PSV wg projektu MMC 887 L.
13.12.2012

Wodowanie statku w stoczni Remontowa Shipbuilding

Dziś o godzinie 12:00 W stoczni Remontowa Shipbuilding odbędzie się wodowanie „boczne” statku typu PSV budowanego dla jednego z amerykańskich potentatów w sektorze przemysłu offshore.
10.10.2012

Zaproszenie na wodowanie

Serdecznie zapraszamy na uroczystość wodowania wielozadaniowego statku typu PSV, która odbędzie się w stoczni REMONTOWA SHIPBUILDING S.A. w piątek, 20 kwietnia 2012 roku o godzinie 12.00.
17.04.2012

Nowy kontrakt stoczni Remontowa Shipbuilding S.A.

Remontowa Shipbuilding S.A. podpisała kolejny kontrakt na budowę nowoczesnego statku typu PSV (Platform Supply Vessel) dla jednego z głównych liderów amerykańskiego przemysłu morskiego - Edison Chouest Offshore z Luizjany.
27.01.2012

W Gdańsku rozpoczęto budowę statku do obsługi platform wiertniczych

W stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku we wtorek rozpoczęto budowę nowoczesnego statku do obsługi platform wiertniczych. Jednostka jest budowana dla jednego z największych armatorów z USA operujących na Morzu Północnym.
11.01.2012

Wodowanie w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku

W stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku (w dawnej Stoczni Północnej) odbyło się w środę wodowanie pierwszego z serii, wielozadaniowego statku "Lewek Andes" budowanego dla firmy z Singapuru.
29.07.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.