• <

Wynik wyszukiwania - "KUKE" - Wiadomości

Otoczenie ekonomiczne inwestycji offshore [wideo]

Podczas konferencji „Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie” rozmawialiśmy z Ewą Kruchelską, wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej CRIST, o otoczeniu ekonomicznym i kryteriach bankowalności projektów morskich elektrowni wiatrowych.
15.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Finansowanie projektów offshore

Podczas pierwszego dnia konferencji Offshore Wind 2.0. rozmówcy Ewy Kruchelskiej pochylili się nad kwestiami organizacji finansowania i ubezpieczenia dla projektów morskich farm wiatrowych.
18.03.2024

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel IV: banki i ubezpieczyciele również uczą się offshore, ale największy ryzyko jest na poziomie politycznym [RELACJA]

Drugi wieczór konferencji Rejs z GospodarkaMorska.pl otworzył panel, poświęcony jednemu z najtrudniejszych, ale i najważniejszych zagadnień: ubezepieczeń i instrumentów finansowych przeznaczonych dla przedsiębiorstw sektora morskiego.
02.10.2023

Przyznano Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia 2023

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach – „Przełomowe Rozwiązanie”, „Filantrop Polski”, „Skarb Narodowy”, „Ambasador Biznesu RP” i „Dobry Zarząd”. Laureaci siódmej edycji Nagród Gospodarczych zostali ogłoszeni podczas specjalnego, piątkowego wydania audycji "Winien i Ma" na antenie Trójki Polskiego Radia.
02.06.2023

Połączyli siły by kompleksowo wspierać przedsiębiorców

Polska Strefa Inwestycji, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., KUKE, Polska Agencja Inwestycji i Handlu - czym właściwie zajmują się te instytucje? Do kogo są skierowane ich programy i jakie korzyści niosą przedsiębiorcom? Na te pytania odpowiada kompleksowy informator, który ma zapewnić firmom szybkie i skuteczne znalezienie właściwej formy wsparcia.
06.04.2023

Projekt: KUKE będzie wspierać projekty związane z transformacją energetyczną w Polsce

MRiT pracuje nad nowelizacją ustawy o gwarantowanych ubezpieczeniach eksportowych, która umożliwi KUKE wspieranie projektów związanych z transformacją energetyczną w Polsce – podano w środę w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
08.02.2023

Wsparcie dla lokalnego biznesu w Centrum Obsługi Przedsiębiorców Agencji Rozwoju Przemysłu w Gdyni

Przedstawiciele polskiego przemysłu oraz innych branż zmagają się ze skutkami rosnącej inflacji. Ta sytuacja generuje wiele wydatków.
20.07.2022

Banki finansują polski przemysł stoczniowy

Konsorcjum banków podpisało z Gdańską Stocznią „Remontowa” im. J. Piłsudskiego S.A. umowę linii na gwarancje i akredytywy, której celem jest wsparcie kluczowego projektu stoczni w najbliższych latach, związanego z budową promów typu Ro-Pax. Będą to jedne z najbardziej przyjaznych środowisku promów samochodowo - pasażerskich, zasilanych skroplonym gazem ziemnym w układzie hybrydowym, jakie mają pływać po Morzu Bałtyckim.
22.05.2022

EKG: nadchodzi era krótszych łańcuchów dostaw i regionalizacji globalnej gospodarki

Nowa sytuacja geopolityczna powstała po pandemii i w wyniku wojny w Ukrainie skłania do skrócenia łańcuchów dostaw i większej regionalizacji – wskazywali uczestnicy panelu „Globalny handel i polityka”, który odbył się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, w dniach 25-27 kwietnia.
25.04.2022

60 mln euro limitu gwarancyjnego na budowę promów dla Stoczni Remontowej

W Gdańskiej Stoczni "Remontowa" im. J. Piłsudskiego podpisano umowę, na mocy której stocznia otrzymuje od KUKE limit gwarancyjny w wysokości 60 mln euro, związany z realizacją kontraktu na budowę trzech promów typu ro-pax - poinformowała stocznia.
25.04.2022

Inwazja Rosji na Ukrainę: mocne i trwałe uderzenie w polskich eksporterów i importerów

W ubiegłym roku polski eksport do Ukrainy wzrósł o prawie jedną czwartą. Z kolei wartość sprzedaży towarów z Polski do Rosji wróciła do poziomu sprzed aneksji Krymu osiem lat temu. Przewiduję, że tym razem załamanie eksportu w wyniku obecnej agresji Rosji na naszego sąsiada będzie nieporównywalnie głębsze. Skutki odczują nie tylko firmy bezpośrednio zaangażowane w handel ze Wschodem.
08.03.2022

BGK i KUKE rozszerzają współpracę. Chcą wspierać eksporterów

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) i KUKE podpisały umowę o rozszerzeniu współpracy. Przedsiębiorcy będą mieli teraz więcej możliwości finansowania swojego eksportu i rozwoju.
16.02.2022

BGK wspiera pomorskich eksporterów. Wywiad z Iwoną Kasperowicz, dyrektor Regionu Pomorskiego Banku Gospodarstwa Krajowego

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. - Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie - mówi Iwona Kasperowicz, dyrektor Regionu Pomorskiego Banku Gospodarstwa Krajowego.
27.01.2022

Konferencja „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” - relacja [WIDEO]

W poniedziałek 24 stycznia w Szczecinie na konferencji „Perspektywy polskiego przemysłu stoczniowego” zebrali się reprezentanci gospodarki morskiej, szczególnie Pomorza Zachodniego. Ważnym tematem podczas dyskusji były kwestie dotyczące nowych promów dla polskich armatorów.
25.01.2022

Czy instytucje finansowe pomogą rozwijać polską branżę morską? [KOMENTARZE]

Rejs z GospodarkaMorska.pl za nami, jednak nie milkną echa dyskusji, które miały miejsce w kameralnej atmosferze na promie Polferries. Najwięcej emocji wzbudził panel na temat warunków finansowo-prawnych rozwoju sektora morskiego w Polsce. W naszym podsumowaniu prezentujemy część wniosków, które podnieśli uczestnicy konferencji na morzu. Prezesów stoczni i instytucji finansowych pytamy o to, co jeszcze trzeba zrobić by wypracować mechanizmy współpracy, które na lata ułatwią rozwój polskiego offshore.
15.11.2021

Bariery produkcji zielonego wodoru na morzu

Zwolennicy niektórych z pierwszych morskich projektów wodorowych mają niewielką nadzieję na osiągnięcie zysku.
07.10.2021

Van Oord zamawia Mega Jack-Up do instalacji morskich turbin wiatrowych o mocy 20 MW

Van Oord zamówił nowy, ekologiczny statek instalacyjny, który będzie mógł pracować na metanolu i instalować turbiny wiatrowe o mocy do 20 MW. Inwestycja wpisuje się w rosnące światowe zapotrzebowanie na morskie farmy wiatrowe. Statek zostanie zwodowany w 2024 roku.
04.10.2021

KUKE zwiększa zakres wsparcia eksporterów na 30. urodziny

Wspieranie polskich firm w finansowaniu inwestycji w Polsce i zagranicą, umożliwianie bezpiecznej wymiany handlowej i świadczenia usług, przyciąganie zagranicznych inwestorów - to najważniejsze elementy nowego systemu wsparcia krajowych eksporterów, zaprezentowane w 30. rocznicę powstania Korporacji Ubezpieczeń i Kredytów Eksportowych (KUKE).
29.09.2021

Port Gdańsk na EKF: eksport polskiej żywności systematycznie rośnie [WIDEO]

Z perspektywy Portu Gdańsk widzimy, że polski eksport zdecydowanie się umacnia i jego udział w naszej działalności zwiększa się z roku na rok – powiedział Łukasz Greinke, prezes zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., który wziął w udział w panelu dyskusyjnym „Polski eksport – jak wykorzystać nowe szanse” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
21.09.2021

Wsparcie państwa pomoże napędzić boom inwestycyjny. Wśród priorytetów takie obszary jak OZE, wodór i przemysł stoczniowy

– Dla Grupy PFR priorytetem będzie teraz już nie tylko ratowanie przedsiębiorstw i miejsc pracy. Chcemy aktywnie włączyć się we wsparcie inwestycji w obszarach infrastruktury oraz transformacji energetycznej i cyfrowej – zapowiedział Paweł Borys, przewodniczący Rady Grupy PFR. Do boomu inwestycyjnego polskich firm szykują się wszystkie spółki z grupy. Agencja Rozwoju Przemysłu wśród swoich priorytetowych obszarów wymienia m.in. odtworzenie przemysłu stoczniowego w związku z planowanym rozwojem offshore. Zapowiada także prace nad
09.09.2021

Brak kontenerów winduje ceny transportu

Jedną z przyczyn rosnących cen transportu morskiego jest brak kontenerów. Jednak skala problemów z niedoborami kontenerów nie uzasadnia tak wysokiego wzrostu cen przewozów towarowych – uważają analitycy, z którymi rozmawiał PAP.
17.07.2021

Trik ubezpieczeniowy, który pomoże Ci, gdy wykonawca zejdzie z placu budowy

Wystarczy jedno przemyślane działanie, by uwolnić inwestora od problemów związanych z zejściem wykonawcy z placu budowy. I rozwiązanie to doskonale sprawdza się w każdej inwestycji budowlanej – od tych realizowanych w portach, przez stocznie, a nawet na drogach gminnych. Eksperci STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi wypróbowali je podczas budowy tunelu drogowego wartego 1 miliard złotych. Zadziałało.
18.04.2021

Recepta na skuteczniejszy handel z chińskimi firmami? Juan, know-how i relacje

Prognozowany wzrost znaczenia chińskiej waluty (juana) na świecie może mieć wpływ na przedsiębiorców handlujących z Chinami. Jak lepiej chronić swoje interesy i skutecznie rozwijać współpracę z partnerami z Państwa Środka? Oto kilka praktycznych podpowiedzi dla polskich importerów i eksporterów.
13.04.2021

Konferencja o Chinach: o wszystkim, co ważne dla importerów i eksporterów

Wpływ blokady Kanału Sueskiego na import towarów z Chin do Polski, wzrost znaczenia juana w handlu międzynarodowym oraz ubezpieczenia należności – m.in. te zagadnienia podejmowali doświadczeni eksperci zaproszeni do udziału w Konferencji „Chiny dla każdego. Jak podnieść skuteczność w handlu z Chinami”.
02.04.2021

Tomanek: do połowy roku strategia produktywności i polityka przemysłowa

Do połowy tego roku Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii chce zakończyć prace nad strategią produktywności i polityką przemysłową. Mają one wpisywać się w szersze dokumenty służące rozwojowi – Umowę Partnerstwa i Krajowy Plan Odbudowy – zapowiedział wiceminister w tym resorcie Robert Tomanek.
25.02.2021

Prezes BGK: widzimy potencjał Japonii do inwestowania w Fundusz Trójmorza

Widzimy potencjał do zainwestowania w Fundusz Trójmorza przez prywatne instytucje z Japonii - poinformowała PAP prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka i przewodnicząca rady nadzorczej funduszu.
04.02.2021

Ekspert Ebury: to będzie rok polskich eksporterów

Prawie 48 mld zł nadwyżki wartości eksportu nad importem towarów według ostatnich dostępnych danych w ujęciu dwunastomiesięcznym to rekord, który dowodzi, że polscy przedsiębiorcy nie pozwolili koronawirusowi na sparaliżowanie ich rozwoju i aspiracji.
08.01.2021

Perspektywa powrotu do stanu normalności w gospodarce się odsuwa. Odbicie najwcześniej w połowie przyszłego roku

Drugi albo trzeci kwartał przyszłego roku to najwcześniejsze okresy, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na odbicie w gospodarce – przewiduje były wiceminister finansów, prof. Stanisław Gomułka. Z pomocą państwa i bez drugiego ścisłego lockdownu większość firm jest w stanie przetrwać ten trudny okres. Kosztem jest wzrost długu publicznego, osłabienie złotego i słabość warszawskiej giełdy. Pod znakiem zapytania stoi też współpraca z UE przy kolejnej perspektywie budżetowej.
30.10.2020

Remontowa Shipbuilding przekazała kolejny prom w ręce armatora

Mimo utrudnień spowodowanych pandemią Covid 19, Remontowa Shipbuilding S.A. z Grupy Kapitałowej Remontowa Holding konsekwentnie realizuje przyjęty na ten rok harmonogram prac.
13.08.2020

BGK: eksport do Rosji z możliwością rozliczania w rublach

Rozliczenie transakcji eksportowych do Rosji możliwe jest w rublach - poinformował w poniedziałek Bank Gospodarstwa Krajowego. Bank przypomniał też, że wprowadzone w ramach Tarczy Antykryzysowej zmiany legislacyjne poszerzyły możliwości działania Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).
06.07.2020

Nowe możliwości w eksporcie do Rosji

Rosja to kierunek ekspansji wybierany przez 46 proc. polskich firm korzystających z rządowego programu Finansowe Wspieranie Eksportu. Przedsiębiorstwa obecne na tym rynku mogą już wspierać swój eksport nowym rozwiązaniem BGK, który potwierdza akredytywy dokumentowe otwarte w rublu. Do tej pory bank potwierdzał akredytywy tylko w złotych, euro i dolarach. Od teraz transakcje z rosyjskimi partnerami mogą być łatwiejsze i będzie mogło być ich więcej. Co ważne, transakcje w rublu może już zabezpieczać KUKE.
06.07.2020

Tarcza Antykryzysowa 1.0 i 2.0

Publikacja zawiera zmiany uchwalone przez Sejm w dniu 16.04.2020 r. (tzw. Tarcza 2.0, ustawa opublikowana 17.04.2020 r. Dz. U. Poz. 695) oraz projekt rządowego programu tzw. Tarczy Finansowej.
19.04.2020

Dziennik Gazeta Prawna: Rosną góry niezapłaconych faktur

Ponad jedna piąta firm już nie płaci dostawcom, choć mogłaby to zrobić, bo ma jeszcze z czego. Ale woli trzymać pieniądze na czarną godzinę – wynika z sondażu wśród małych i średnich przedsiębiorstw przeprowadzonego na zlecenie Krajowego Rejestru Długów - o którym pisze czwartkowy Dziennik Gazeta Prawna.
26.03.2020

Ministerstwo rozwoju: Wartość Tarczy antykryzysowej to co najmniej 10 proc. PKB

Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń - to rozwiązania, w środę które zaakceptował rząd w ramach tzw. "Tarczy antykryzysowej". Resort rozwoju szacuje wartość pakietu na co najmniej 10 proc. polskiego PKB.
25.03.2020

Do 100 proc. ubezpieczenia dla projektów eksportowych m.in. w przemyśle stoczniowym

KUKE rozszerza do 100 proc. zakres ochrony ubezpieczeniowej dla projektów eksportowych o charakterze inwestycyjnym. Korporacja podała, że to efekt znacznego pogorszenia się sytuacji w handlu międzynarodowym i rosnącego w wielu krajach ryzyka recesji w konsekwencji pandemii koronawirusa.
20.03.2020

Polska jest jednym z szybciej rosnących eksporterów na świecie

Polski eksport jest silnie powiązany z rynkiem europejskim, głównie z Niemcami, które mają w nim 28-proc. udział. Dla firm, które chcą rozpocząć lub rozwinąć tam ekspansję, najprostszą drogą jest autopromocja poprzez udział w targach branżowych, na których można dotrzeć bezpośrednio do grupy docelowej. I często z tej szansy korzystają. Przykładowo udział polskich firm w międzynarodowych targach w Norymberdze wzrósł w ostatnich czterech latach o 67 proc. Te imprezy przyciągają rocznie około 35 tys. wystawców oraz ok. 1,5 ml
14.01.2020

KUKE: W lipcu upadłość ogłosiły 44 firmy; spadek o 4,3 proc. w ujęciu rocznym

W lipcu br. upadłość ogłosiły 44 firmy, czyli o 15,8 proc. więcej niż miesiąc wcześniej; w porównaniu z lipcem 2018 r. liczba upadłości zmniejszyła się o 4,3 proc." - podała we wtorek Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
27.08.2019

Prezydent podpisał ustawę o systemie instytucji rozwoju

Sześć państwowych instytucji, określanych jako instytucje rozwoju, będą współpracować w ramach tworzonej ustawą Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju - zakłada podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa o systemie instytucji rozwoju.
31.07.2019

Borys: grupa PFR do 2021 r. chce zainwestować 24 mld zł

Celem grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) jest zainwestowanie 24 mld zł do 2021 r. w ramach 15 strategii inwestycyjnych - poinformował prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że skumulowany zysk netto PFR za lata 2016-2018 wyniósł 403 mln zł, a średni zwrot na kapitale własnym 7 proc.
13.06.2019

Inauguracyjne spotkanie Polskiego Forum Technologii Morskich (foto, wideo)

Polskie Forum Technologii Morskich aktywnie rozpoczyna działalność. W poniedziałek w Rewie odbyło się pierwsze spotkanie członków zrzeszonych w ramach tej organizacji utworzonej na rzecz rozwoju gospodarki morskiej. Obecnie PFTM stanowi 19 firm, w tym 5 stoczni budujących statki i obiekty pływające: CRIST, Safe oraz Marine Projects Ltd., a także Stal Complex i ALU International Shipyard.
08.05.2019

KUKE: Przewidujemy, że w tym roku zbankrutuje ok. 680 polskich przedsiębiorstw

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) prognozuje, że w tym roku zostanie dotkniętych bankructwem około 680 polskich firm - poinformowała we wtorek KUKE. Jak dodano, w ostatnich miesiącach suma upadłości polskich przedsiębiorstw pozostaje stabilna.
09.04.2019

Promy z Remontowej dla norweskiego armatora ze wsparciem BGK i KUKE

Oferowane wspólnie przez KUKE i Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) rozwiązania służące wsparciu polskiego eksportu okazują się atrakcyjne również dla importerów z krajów rozwiniętych, dając im i ich bankom dostęp do finansowania nawet na lepszych warunkach niż dostępne na rodzimym rynku. Z jednego z takich instrumentów skorzystał ostatnio norweski armator zamawiający w polskiej stoczni promy warte 350 mln zł
19.02.2019

Bank Pekao z gwarancjami KUKE otwiera linię gwarancyjną stoczni CRIST

Bank Pekao z gwarancjami Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) otwiera linię gwarancyjną stoczni CRIST - podano w czwartkowym komunikacie KUKE. Poinformowano, że to pierwsza transakcja o takiej konstrukcji na polskim rynku bankowym.
03.01.2019

KUKE: Ewentualność twardego Brexitu może być zagrożeniem dla polskich przedsiębiorców

Groźba nadchodzącego twardego Brexit’u czy gwałtowne osłabienie tureckiej liry mogą zachwiać wymianą handlową i stanowić realne zagrożenie dla polskich przedsiębiorców - ocenia we wtorkowym komentarzu Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
21.11.2018

KUKE: Branża jachtowa promuje Polskę za granicą

Polska jest drugim światowym producentem łodzi motorowych do 9 metrów - podała we wtorek Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. KUKE we wzroście eksportu jachtów widzi szanse do promowania polskich produktów z sektora premium.
04.09.2018

BGK: Zwiększamy siłę polskiej gospodarki

Bank Gospodarstwa Krajowego "wykreował finansowanie gospodarki" w wysokości 68 mld zł i wypracował niemal 518 mln zł jednostkowego zysku netto - poinformował w poniedziałek BGK, podsumowując swoją działalność w 2017 r.
30.04.2018

KUKE: Azja coraz ważniejsza dla Polskich eksporterów

Potencjał Azji wynikający m.in. z szybkiego rozwoju gospodarczego daje duże możliwości rozwoju na tym kontynencie. Polscy przedsiębiorcy dostrzegli jego potencjał. W 2017 r. udział państw azjatyckich w całości naszego eksportu sięgnął, według szacunków, ok. 5,7 proc. - ocenił prezes KUKE Janusz Władyczak.
18.04.2018

Morawiecki o Konstytucji Biznesu: Budujemy zaufanie między administracją a biznesem

Celem rządu jest budowanie zaufania między administracją a biznesem, równowagi i harmonii w relacjach firm i urzędników, a służyć temu ma Konstytucja Biznesu - wskazał premier Mateusz Morawiecki. Działajmy ręka w rękę na rzecz polskiej gospodarki - apelował do przedsiębiorców.
17.03.2018

Walewski: Największe polskie firmy zaczynają się dusić w Europie, muszą wychodzić na inne rynki

Największe polskie przedsiębiorstwa zaczynają się już powoli dusić w Europie. Muszą wychodzić na inne rynki globalne - powiedział we wtorek PAP główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego Mateusz Walewski. Dodał, że wielu krajowych przedsiębiorców jest na to gotowych.
13.03.2018

Wiceprezes PAIH: 50 nowych biur zagranicznych w połowie 2018 r.

Do połowy 2018 r. chcemy uruchomić 50 nowych biur zagranicznych - zapowiedział w piątek wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko. Mali i średni przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją mają dzięki temu otrzymać wsparcie doradcze czy lokalizacyjne.
08.12.2017

PAIH oferuje wsparcie dla przedsiębiorców na tureckim rynku

Polska Agencja Inwestycji i Handlu będzie wspierać przedsiębiorców sektora MŚP, którzy chcą inwestować w Turcji. W pierwszym kwartale 2018 r. powstanie biuro PAIH w Stambule - powiedział PAP Wojciech Fedko, wiceprezes agencji, podczas wtorkowego Polsko-Tureckiego Forum Biznesowego w Warszawie.
17.10.2017

Chłopik: Trzeba kibicować polskim firmom, by się rozwijały

Trzeba kibicować i pomagać polskim firmom, żeby się rozwijały. To one tworzą polskie PKB, zatrudniają większość pracowników i zasługują na nasz patriotyzm gospodarczy - ocenił Mariusz Chłopik, wiceprezes Fundacji im. Sławomira Skrzypka, która jest organizatorem Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.
17.10.2017

39 mln zł dla małych i średnich firm w Zachodniopomorskiem

Przedsiębiorcy z sektora MŚP w województwie zachodniopomorskim mogą skorzystać z niskoprocentowych pożyczek z projektu „Jeremie 2”, który dysponuje budżetem 39 mln zł na rozwój i innowacje - poinformował w poniedziałek Bank Gospodarstwa Krajowego.
09.10.2017

Polskie firmy coraz bardziej innowacyjne. Przykładem Vistal Gdynia (foto, wideo)

Polska staje się krajem coraz bardziej innowacyjnym, a myśl techniczna jest bardzo zaawansowana – powiedział w środę w Gdyni Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju i finansów, podczas wizyty w Vistal Offshore należącej do Grupy Vistal. Spotkanie związane było z rozpoczęciem przez spółkę projektu Tana Bru, czyli budowy mostu w Norwegii w pobliżu przylądka Nordkapp.
01.03.2017

Korea-Polska: nowa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania

Nowe regulacje dotyczą w dużej mierze podatków dochodowych PIT i CIT (po stronie Polski) oraz podatków dochodowych od osób fizycznych i prawnych, lokalnego podatku dochodowego i specjalnego podatku na rzecz rozwoju obszarów wiejskich (po stronie Korei Południowej). Protokół przewiduje zmiany w opodatkowaniu dochodów z pracy najemnej oraz należności licencyjnych. Zmiany zakładają także rozszerzenie klauzuli wymiany informacji podatkowej.
18.10.2016

Rząd pomoże polskim firmom w ekspansji. Powstanie m.in. specjalny fundusz

Rząd zapowiada zwiększenie wsparcia dla polskich firm rozwijających działalność za granicą. W tym kosztownym procesie przedsiębiorcy będą mogli liczyć m.in. na tworzony w ramach Banku Gospodarstwa Krajowego Fundusz Ekspansji Zagranicznej. Poza kosztami wyzwaniem podczas ekspansji poprzez przejęcia jest integracja firm oraz uzyskanie oczekiwanej synergii, a także wypromowanie marki, z czym polskie przedsiębiorstwa wciąż mają problem.
04.04.2015

Właściciel Stoczni Gdańsk podważa stanowisko ARP

Gdańsk Shipyard Group zarzuca Agencji Rozwoju Przemysłu wprowadzanie w błąd opinii publicznej przy okazji odrzucenia ostatniej propozycji dofinansowania Stoczni Gdańskiej z prywatnych źródeł, jaką przedstawiła spółka. Propozycja była oparta o sprzedaż i leasing zwrotny hali K1.
23.07.2013

Wiatr i słońce na Timberland Nord CUP 2012

Mistrzostwa Polski w klasach: Nautica 450, Hornet i Hobie 16 – rozstrzygnięte! Wiadomo już też, kto zdobył Puchar Europy Wschodniej w klasie Słonka (Snipe), a kto Puchar Polski w klasie Europa, czym zapewnił sobie start w mistrzostwach świata w tej klasie.
03.07.2012

W stoczni Crist za ponad 200 mln euro powstanie statek do budowy farm wiatrowych

Stocznia przy wsparciu KUKE zrealizuje kontrakt o wartości ponad 200 mln euro dla BHO-Innovation SO 1 BV z Holandii.
28.10.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.