• <

Trwa śledztwo w sprawie samobójstwa siedmiu marynarzy z lotniskowca USS George Washingtona

gm

29.04.2022 21:53 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Trwa śledztwo w sprawie samobójstwa siedmiu marynarzy z lotniskowca USS George Washingtona

Partnerzy portalu

Trwa śledztwo w sprawie samobójstwa siedmiu marynarzy z lotniskowca USS George Washingtona - GospodarkaMorska.pl
Fot. Daisuke Nimura

Siedmiu marynarzy z lotniskowca z napędem atomowym USS George Washington zmarło śmiercią samobójczą w trakcie trwającego od 2017 roku remontu kapitalnego w Newport News w stanie Wirginia. Trwa śledztwo - poinformowała amerykańska Marynarka Wojenna.

Według CBS News oprócz czterech samobójstw w ubiegłym roku, trzy inne miały miejsca w latach 2019 i 2020.

"Warunki życia i pracy na lotniskowcu stanowią wyzwanie dla marynarzy. USS George Washington jest w stoczni w zasadzie strefą budowy, gdzie dla załogi na pokładzie może być ciasno, gorąco i hałaśliwie. Zdaniem jednego z członków załogi +czuje się, jakby Big Navy zostawiła nas na pastwę losu. Nikt się tym nie przejmuje+" – podkreśliła CBS News.

Kiedy trzech marynarzy popełniło samobójstwo w kwietniu ub.r., w ciągu jednego tylko tygodnia, Marynarka Wojenna wszczęła dochodzenie. Bada czy warunki życia na lotniskowcu odegrały rolę w samobójstwach i czy dowódcy okrętu zrobili wszystko, co w ich mocy, aby były do zaakceptowania.

Najwyższy rangą dowódca marynarki wojennej, Russell Smith przyznał, że prawdopodobnie można było lepiej wszystko zorganizować. Jak jednak dodał, marynarze nie musieli spać w okopach, jak nieraz żołnierze piechoty morskiej.

"Niektóre z tych rzeczy, przez które musisz przejść logistycznie, doprowadzają cię do szaleństwa" – ocenił Smith.

USS George Washington służy w US Navy od 1992 roku. Od 2008 roku okręt był bazowany w Japonii. Jego załoga liczy 3200 osób plus personel lotniczy 2480.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.