• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szkolą w Gdyni przyszłe kadry wycieczkowców

ac

29.07.2021 11:18 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Szkolą w Gdyni przyszłe kadry wycieczkowców

Partnerzy portalu

Szkolą w Gdyni przyszłe kadry wycieczkowców - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Z czym bardziej może kojarzyć się gdyńskie nabrzeże, jeżeli nie z regularnymi wizytami majestatycznych wycieczkowców? Teraz pojawi się okazja na zdobycie nowych kwalifikacji, które pozwolą w przyszłości pracować przy obsłudze luksusowych jednostek. Uniwersytet Morski w Gdyni prowadzi nabór do szkoły letniej „Zarządzanie Obsługą Rejsów Wycieczkowych”.

Są ogromne, ich wnętrza wręcz ociekają przepychem i luksusem, a pasażerowie wydają spore pieniądze, aby zwiedzić najciekawsze porty świata. Statki wycieczkowe to atrakcja nie tylko dla tych, którzy wejdą na ich pokład, ale także dla postronnych obserwatorów. W Gdyni ich obecność wpisała się już na stałe w letni krajobraz miasta, a przypomina o tym chociażby Aleja Statków Pasażerskich, która uwiecznia najbardziej spektakularne zawinięcia do gdyńskiego portu.

„Wycieczkowe” kwalifikacje do zdobycia

Wycieczkowce to także duży i atrakcyjny sektor rynku pracy – gdyńscy studenci mają teraz okazję na to, by poszerzyć swoje kwalifikacje i spróbować w przyszłości pracy przy obsłudze tych wyjątkowych jednostek.

Już w połowie września tego roku Uniwersytet Morski w Gdyni zorganizuje szkołę letnią, która nauczy chętnych „Zarządzania Obsługą Rejsów Wycieczkowych” („Cruise Management Course”). To łącznie pięciodniowy cykl zajęć, które będą obejmować prelekcje, warsztaty, wizyty studyjne i bogaty program socjalny. Gdyńska uczelnia organizuje wydarzenia w ramach międzynarodowego projektu Johanna. Ochotnicy poznają od zaplecza najważniejsze kwestie związane z rejsami wycieczkowców.

- Zajęcia prowadzone przez międzynarodowy zespół wykładowców oraz ekspertów branżowych pozwolą na poznanie specyfiki obsługi sektora rejsów wycieczkowych oraz wymagań stawianych przez armatorów statków cruise – zachęca Uniwersytet Morski w Gdyni.

Szkoła letnia potrwa od 13 do 17 września. Jak podaje uczelnia, szczególny nacisk zostanie położony m.in. na kwestie związane z ofertą turystyczną miast i regionów oraz przyciąganie turystów morskich. Uniwersytet Morski pokryje koszty udziału chętnych studentów w kursie.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, jego program, niezbędne dokumenty oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Statki, które przyciągają

Przypomnijmy, że jeszcze przed wybuchem pandemii koronawirusa w sezonie letnim do gdyńskiego portu zawijało średnio ponad 50 statków wycieczkowych z całego świata, z czego niektóre cumowały przy nabrzeżu Francuskim nawet kilkukrotnie w ciągu roku.

Największe jednostki tego typu regularnie przyciągają tzw. spotterów, którzy najchętniej przyglądają się ich wejściu do portu z Ostrogi Pilotów lub tarasu Muzeum Emigracji. Niektóre z nich mierzą ponad 300 metrów długości. Aktualny terminarz planowanych zawinięć wycieczkowców do portu w tym roku prowadzi Port Gdynia.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.