• <

Stocznia Navantia rozbuduje przemysł okrętowy w Arabii Saudyjskiej

rk

01.12.2022 15:49 Źródło: Navantia
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Stocznia Navantia rozbuduje przemysł okrętowy w Arabii Saudyjskiej

Partnerzy portalu

Stocznia Navantia rozbuduje przemysł okrętowy w Arabii Saudyjskiej - GospodarkaMorska.pl
Navantia

Saudyjskie Ministerstwo Obrony podpisało z hiszpańską firmą memorandum o porozumieniu w sprawie budowy okrętów bojowych dla Królewskich Saudyjskich Sił Morskich (Al-Quwwat al-Bahriyah al-Arabiyah as-Su'udiyah).


W ceremonii podpisania umowy, która odbyła się 30 listopada, wzięli udział minister obrony Arabii Saudyjskiej książę Khaled bin Salman oraz minister przemysłu, handlu i turystyki Hiszpanii María Reyes.


Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu gotowości saudyjskich sił morskich do zapewnienia większego bezpieczeństwa morskiego w regionie, ochrony interesów gospodarczych oraz wsparcia celów strategicznych, operacyjnych i taktycznych. Zgodnie z wizją zaplanowaną do 2030 roku, Arabia Saudyjska ma zwiększyć potencjał swojego morskiego rodzaju sił zbrojnych. Władzom państwa zależy na uczynienie go liczącym się graczem także w kwestii budowy i konserwacji okrętów, a także integracji systemów bojowych. Koncentruje się również na integracji systemów bojowych na nowych okrętach, inżynierii i projektowaniu systemów i sprzętu oraz tworzeniu oprogramowania.


W zakres umowy wchodzą również testy, weryfikacja systemów, a także wsparcie logistyczne i projektowanie programów szkoleniowych. W przyszłości Navantia ma rozwinąć przemysł i infrastrukturę budowy okrętów w Arabii Saudyjskiej, aby nawet 100% zamówień było można realizować w kraju.


To nie jedyne w ostatnim czasie inwestycje Navanti w Arabii Saudyjskiej. Stocznia dostarczyła w tym roku drugą z pięciu zaplanowanych korwet typu Avante 2200Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.