• <
urząd_morski_gdynia_2021

Setna decyzja o wsparciu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej [wideo]

ac

12.05.2021 14:46 Źródło: inf.prasowa
Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Setna decyzja o wsparciu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej [wideo]
Setna decyzja o wsparciu w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej [wideo] - GospodarkaMorska.pl
Fot. youtube

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał setną decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Łączny deklarowany nakład inwestycyjny stu projektów przekroczył 3,5 mld zł. Inwestorzy zadeklarowali utrzymanie ponad 13 400 stanowisk oraz utworzenie 1216 nowych miejsc pracy.

Setną decyzję o wsparciu otrzymała firma IBIS z Szubina, zajmująca się produkcją maszyn piekarniczych. Przedsiębiorstwo zainwestuje 11 mln zł w budowę hali produkcyjnej. Inwestycja jest przykładem na to, że firmy z sektora MŚP, z mniejszych ośrodków, otrzymują dużą pomoc i wsparcie w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

– Wydanie setnej decyzji o wsparciu jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Cieszymy się, że została ona wydana polskiej firmie Ibis, produkującej nowoczesne urządzenia, ponieważ właśnie taki był cel powstania Polskiej Strefy Inwestycji. Ustawa bez wątpienia działa, gdyż nie tylko zagraniczne, duże koncerny otrzymują wsparcie, ale  przede wszystkim polskie małe i średnie firmy. Należy pamiętać, że nasza spółka to nie tylko wydawanie decyzji. To także świadczenie szeregu usług doradczych oraz współpraca ze szkolnictwem branżowym, w tym Centrum Programowania Robotów Przemysłowych, które powstało w celu szkolenia kadr dla przedsiębiorstw – powiedział Przemysław Sztandera Prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Obecność w powiecie nakielskim, w Szubinie, skłania do pewnej refleksji. W ostatnim czasie jest on kuźnią nowych inwestycji. To już trzecia decyzja o wsparciu na tym terenie. Wiemy, że w przygotowaniu jest czwarta, zatem bardzo cieszymy się, że powiat nakielski tak dynamicznie się rozwija. Gratuluję firmie Ibis nowej inwestycji oraz życzę dynamicznego rozwoju i zdobywania kolejnych rynków zbytu zaś władzom samorządowym, Panu Burmistrzowi, dziękuję za proinwestycyjną postawę widoczną we wspomaganiu rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – dodał Maciej Kazienko Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Nasza firma specjalizuje się głównie w produkcji pieców piekarniczych i automatyzacji wszelkiego rodzaju procesów pieczenia. Ta inwestycja pozwoli nam poszerzyć ofertę, w dużym stopniu zwiększyć produkcję oraz zatrudnienie. Planujemy budowę hali o powierzchni ok. 10 tys. m2, z całym zapleczem socjalno-biurowym. Znajdzie się tam również piekarnia doświadczalna i showroom, w którym będzie można zobaczyć i przetestować oferowane przez nas urządzenia. Inwestycja bez wątpienia pozwoli nam także poszerzyć działalność w zakresie eksportu – powiedział Marek Jeż Właściciel firmy IBIS.

– Truizmem jest powiedzieć, że dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny dla gminy Szubin, w tych trudnych czasach covidowych, ale rzeczywiście tak jest. Każda inwestycja sprawia, że nawiązują się nowe relacje biznesowe, następuje przepływ technologii i pojawiają się nowe miejsca pracy. Jednym słowem tworzy się aktywność gospodarcza, dzięki której gmina oraz region może się rozwijać. Jednak, aby ten rozwój stał się faktem a nie zapisem na stronach planów, muszą działać takie firmy jak Ibis, czy takie instytucje jak Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jestem przekonany, że firma Ibis przetarła szlak i kolejne inwestycje zostaną objęte wsparciem strefy. Cieszę się, że właśnie u nas w Szubinie powstanie nowoczesny, mogący konkurować z najlepszymi firmami w Europie i nie tylko, zakład produkujący maszyny piekarnicze – podsumował Mariusz Piotrkowski Burmistrz Szubina.


O Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym.
Więcej informacji na strefa.gda.pl


urząd_morski_szczecin_prawo_polityka_lewy_2021
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.