• <
CHIPOLBROK_TOP

Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A.

Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A.
Morpol S.A. zmienia nazwę na Mowi Poland S.A. - GospodarkaMorska.pl

pc

07.03.2019 Źródło: własne

Mowi Poland S.A. to nowa nazwa Morpolu. Nowa nazwa – Mowi – funkcjonuje już we wszystkich biurach i zakładach norweskiej organizacji Marine Harvest, do której należy ustecki zakład.

Morpol S.A. rozpoczął kilkutygodniowy proces zmiany nazwy na Mowi Poland S.A. Zarząd spółki zdecydował o zmianie nazwy usteckiego giganta przetwórstwa łososia w ślad za zmianą nazwy norweskiej spółki Marine Harvest, której częścią jest Morpol. Norweska firma od 1 stycznia 2019 r. operuje na całym świecie już pod nazwą Mowi.

– W pierwszej połowie br. Mowi planuje wprowadzić na rynek nową markę o takiej samej nazwie, MOWI. Produkty pojawią się w pierwszej kolejności w Polsce. Biorąc pod uwagę plany rozwoju związane z MOWI, firma zdecydowała, że wprowadzenie nowej marki połączy ze zmianą nazwy całej organizacji – mówi John-Paul McGinley, członek zarządu Mowi Poland.

Produkty MOWI będą wytwarzane w usteckiej fabryce Mowi Poland.

Dla zakładu oznacza to wydzielenie specjalnej strefy produkcyjnej oraz stworzenie zespołu w dziale produkcji, który będzie odpowiadał za produkty MOWI. Wprowadzenie marki premium do usteckiej fabryki to dla zakładu ogromny prestiż, ale i odpowiedzialność oraz nieustanne dbanie o wysokie standardy produkcji.

Dbałość o produkty zawsze była domeną firmy, jednak teraz idea „dbania” staje się centralnym punktem filozofii biznesu prowadzonego przez Mowi.

– Dla każdej firmy naturalną tendencją jest dbanie o produkty, klientów i konsumentów. Dla nas „care” oznacza o wiele więcej. Dbamy o nasze ryby na każdym etapie ich hodowli, a jako globalna firma czujemy także odpowiedzialność za stan naszej planety, dlatego realizujemy ideę Niebieskiej Rewolucji. Będąc dużym pracodawcą, chcemy dbać o pracowników, a jako członek lokalnej społeczności, być aktywnym partnerem dla podmiotów tworzących małe ojczyzny. Firma chciałaby, aby również pracownicy zaangażowali się w realizację idei dbałości, wyrażanej jako troska o produkty, swoich współpracowników i miejsce pracy – mówi Teis Knudsen, prezes Mowi Poland S.A.

Obecnie Mowi Poland S.A. zatrudnia ponad 4000 pracowników i produkuje w 7 zakładach produkcyjnych w 3 lokalizacjach – w Duninowie, Lęborku oraz Strzelinie. Ponadto w Gdańsku mieści się siedziba Mowi Central Europe – centrum zarządzające sprzedażą oraz dystrybucją produktów w szeregu krajów europejskich, jak np. Szwecja, Polska, Czechy, Niemcy, Austria, Szwajcaria czy Włochy. W Gdańsku działa również, utworzone we wrześniu 2017 r., Centrum Wsparcia Biznesowego firmy zatrudniające ponad 120 wysokiej klasy specjalistów. Ustecki zakład Mowi Poland S.A. każdego dnia produkuje ok. 500 000 zdrowych i smacznych posiłków, które wysyła do klientów na czterech kontynentach.

Mowi Poland S.A. powstało w Ustce w 1996 roku pod nazwą Morpol. W 2013 roku Morpol wszedł w skład grupy Marine Harvest – światowego potentata w branży akwakultury i jednego z największych na świecie dostawców owoców morza.

Dzisiaj Mowi (dawniej Marine Harvest) zatrudnia 13 200 pracowników na farmach,w fabrykach i biurach sprzedaży w 25 krajach na całym świecie, m.in. w Norwegii, Szkocji, Chile, Kanadzie, Japonii, Tajwanie, USA, Szwecji, Włoszech i Polsce.

W 2017 roku firma osiągnęła obrót w wysokości 3,7 miliarda euro. Mowi dostarcza zdrowe i smaczne łososie. Firma prowadzi działalność w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska naturalnego i lokalnych społeczności. Produkty Mowi można nabyć na ponad 80 rynkach na całym świecie.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31902,00 $ tona 2,04% 22 cze
 Cynk 2841,00 $ tona 0,32% 22 cze
 Aluminium 2375,00 $ tona 0,93% 22 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.