• <
escort_980x120_gif_2020

Kolejny krok w kierunku zmniejszenia emisji? Zobacz żagle najnowszej generacji (wideo)

Strona główna Rybołówstwo, ekologia Kolejny krok w kierunku zmniejszenia emisji? Zobacz żagle najnowszej generacji (wideo)

Japońskie przedsiębiorstwo Eco Marine Power rozpoczęło studium wykonalności dotyczące instalacji bezemisyjnego systemu zasilania i napędu na tankowcu LR2. Badanie prowadzone jest we współpracy z armatorem ma na celu zbadanie, w jaki sposób różne technologie mogą zmniejszyć zużycie paliwa i emisje na pokładzie statku. To kolejny, ważny krok w kierunku komercjalizacji rozwiązania Aquarius Marine Renewable Energy (Aquarius MRE).

Kolejny krok w kierunku zmniejszenia emisji? Zobacz żagle najnowszej generacji (wideo) - GospodarkaMorska.pl

ew

05.05.2020 Źródło: własne

Japońskie przedsiębiorstwo Eco Marine Power rozpoczęło studium wykonalności dotyczące instalacji bezemisyjnego systemu zasilania i napędu na tankowcu LR2. Badanie prowadzone jest we współpracy z nieujawnionym armatorem ma na celu zbadanie, w jaki sposób różne technologie mogą zmniejszyć zużycie paliwa i emisje na pokładzie statku. To kolejny, ważny krok w kierunku komercjalizacji rozwiązania Aquarius Marine Renewable Energy (Aquarius MRE).

Projekt badawczy Aquarius Eco Ship został rozpoczęty przez Eco Marine Power Co. Ltd (EMP) w maju 2011 r. I wzbudził zainteresowanie na całym świecie. Do tej pory doprowadziło to do opracowania kilku opatentowanych koncepcji projektowych oraz próby komercjalizacji morskiego systemu energii słonecznej: Aquarius Marine Solar Power.

Sercem Aquarius Eco Ship jest Aquarius MRE (Marine Renewable Energy) - innowacyjny i opatentowany system oszczędzania paliwa i redukcji emisji, który zawiera różnorodne elementy, w tym panele słoneczne, moduły magazynowania energii, systemy sterowania komputerowego i zautomatyzowane żagle.

Idea Japończyków była prosta. Zbudować duży statek do transportu morskiego, którego koszty eksploatacji będę jak najniższe. Logicznym krokiem okazał się powrót do historii a konkretnie zmodyfikowanej koncepcji rodem z ery wielkich żaglowców. Kluczowym elementem nowatorskiej konstrukcji są zmodyfikowane maszty, tzw. EnergySail. Będą one wykorzystywały zarówno siłę wiatru, jak i energię pochodzącą za słońca.

Specjalne żagle są automatycznie ustawiane przez system komputerowy, aby jak najlefektywniej dopasować je do panujących warunków pogodowych.

Jak czytamy w komunikacie japońskiej firmy: "Technologia Aquarius MRE umożliwi statkom wszystkich typów i rozmiarów bezpieczne korzystanie z energii odnawialnej w celu zmniejszenia zużycia paliwa i obniżenia szkodliwych emisji w opłacalny sposób. Aquarius Eco Ship jest przykładem tego, w jaki sposób ten system można zintegrować z nowym projektem statku, chociaż jest on również odpowiedni dla istniejących już jednostek".

 

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.