• <

WWF Polska ogłasza nabór do Błękitnego Patrolu

Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo WWF Polska ogłasza nabór do Błękitnego Patrolu
WWF Polska ogłasza nabór do Błękitnego Patrolu - GospodarkaMorska.pl

mk

13.02.2017 Źródło: własne

- Szukamy przede wszystkim ludzi z pasją – wyjaśnia Rafał Janowski z WWF Polska. – Takich, którzy chcą zrobić coś więcej dla ochrony przyrody, a zwłaszcza tych, dla których Morze Bałtyckie wraz ze zwierzętami je zamieszkującymi stanowi ogromną wartość. Są wśród nas ludzie o przeróżnych profesjach, ornitolodzy, weterynarze, ale również osoby niezwiązane z naukami przyrodniczymi.
 
Wśród wolontariuszy są różni ludzie, wykonujący różne zawody, mający różne zainteresowania. Osoby te poznają się podczas codziennej pracy, a także w trakcie szkoleń. Wspólnie podejmują się nawet najtrudniejszych wyzwań, które stawia przed nimi natura. Spieszą na wezwania, edukują i wskazują prawidłowe zachowania, swoimi barwami zaświadczają o stałej trosce, będąc realnymi strażnikami nadbałtyckich plaż.

- Ważne jest, żeby zgłaszająca się osoba mogła poświęcić swój czas przynajmniej raz  w tygodniu na patrol przydzielonego odcinka plaży – dodaje Rafał Jankowski. - Zbieramy dane nt. obecności fok i morświnów oraz 5 gatunków ptaków lęgowych: sieweczki obrożnej, rybitwy czubatej, białoczelnej i rzecznej oraz ostrygojada. Czasem wolontariusze biorą udział w interwencjach terenowych, akcjach sprzątania plaży i monitoringu odpadów na linii brzegowej. Liczy się otwartość na podejmowane przez nas działania, bo tych z reguły nie brakuje. Oczekujemy sumienności i dyspozycyjności, bo czasem zdarza się potrzeba szybkiego reagowania. Bierzemy udział w różnego rodzaju lokalnych wydarzeniach, piknikach, festynach, dniach ryby czy morświnów.

Wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF regularnie:

- podejmują działania na rzecz ochrony foki szarej (patrole terenowe i interwencje),
- wymieniają się doświadczeniami w grupie ludzi zaangażowanych w działania na rzecz ochrony przyrody,
- biorą udział w szkoleniach, warsztatach i wykładach związanych z ochroną Bałtyku i działalnością Błękitnego Patrolu (np. dotyczące ssaków i ptaków bałtyckich, odpadów morskich, ochrony brzegów morskich itd.).
- swój czas poświęcają pro bono, ale otrzymują zwrot kosztów przejazdu na interwencje terenowe i szkolenia oraz korzystają ze sprzętu terenowego ułatwiającego prowadzenie obserwacji.
 
Poszukiwany jest każdy w wieku ponad 16 lat, mieszkający nad morzem. Chętni proszeni są o wypełnienie formularza na stronie:
 
http://www.wwf.pl/co_robimy/gatunki_glowna/ssaki_baltyckie/co_ty_mozesz_zrobi_ssaki/dolacz_do_blekitnego_patrolu/
 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31180,00 $ tona -0,23% 14 maj
 Cynk 2924,00 $ tona 1,14% 14 maj
 Aluminium 2438,00 $ tona 0,66% 14 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.