• <

To nie jest zwyczajny szczupak. Szokujące zdjęcia!

jk

31.10.2017 10:31 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie To nie jest zwyczajny szczupak. Szokujące zdjęcia!

Partnerzy portalu

To nie jest zwyczajny szczupak. Szokujące zdjęcia! - GospodarkaMorska.pl

Adam Turnbull wyłowił dziwnie wyglądającego szczupaka w kanadyjskiej rzece Saskatchewan w Albercie. Po jego wyciągnięciu okazało się, że w jego ciało wrosła foliowa część opakowania napoju Powerade. W tej chwili post ze zdjęciami z połowu, które umieścił na portalu społecznościowym, ma już ponad 11 tysiecy udostępnień.

Wędkarz był przekonany, że dziwny wygląd ryby był związany z tym, że jest ona częściowo zjedzona, jednak to co zobaczył z bliska, zszokowało go kompletnie. Postanowił podzielić się swoim niepokojącym odkryciem na portalu społecznościowym. Opublikował zdjęcia z połowu i zaapelował do wszystkich, aby uważać na to co się wyrzuca.

Po uwolnieniu ryby z plastikowej obręczy, mężczyzna pościł ją wolno.

Dodajmy, że rocznie przez śmieci w oceanach ginie ponad milion zwierząt. Do wód na całym świecie trafia prawie wszystko, od zabawek po plastikowe torebki, które są bardzo często mylone z meduzami i zjadane. W efekcie ich połknięcia zwierzęta poważnie chorują, a nawet umierają. Problem ten dotyczy wielu gatunków ptaków i ssaków żyjących w morzach i oceanach. Przykładem są chociażby albatrosy, które zjadają plastikowe nakrętki od butelek.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.