• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Rybak wyłowił martwego rekina. W jego brzuchu znalazł prawie 100 młodych (wideo)

ew

02.05.2018 08:10 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Rybak wyłowił martwego rekina. W jego brzuchu znalazł prawie 100 młodych (wideo)

Partnerzy portalu

Rybak wyłowił martwego rekina. W jego brzuchu znalazł prawie 100 młodych  (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Daily Mail poinformował niedawno o niezwykłym wydarzeniu. 45-letni Mathew Orlov podczas połowu zobaczył martwego rekina unoszącego się w oceanie w australijskiej Victorii. Nie zastanawiając się długo, wciągnął trzymetrowetrową rybę na swoją łódź. Kiedy rekin znalazł się na pokładzie, rybak zauważył, że jego brzuch nadal się rusza...

Jak twierdzi Orlov, rekin został zabity przez inne zwierzę. W rozmowie z Daily Mail powiedzial: "Jak tylko wciągnęliśmy samicę na pokład, zauważyliśmy ślady siedmiu głębokich ugryzień zadanych przez innego rekina".

Po zauważeniu ruchu w brzuchu rekina, rybak postanowił rozciąć skórę, co okazało się dobrą decyzją.

"Zadziałał instynkt, nigdy wcześniej nie robiłem czegoś takiego. Pod wpływem adrenaliny naciąłem skórę i byłem oszołomiony tym, co zobaczyłem. Naliczyłem 98 małych rekinów."

Orlov wypuścił maluchy do wody i zdecydował, że ciało samicy zachowa ze względu na mięso. "Uwielbiam ocean, szanuję go jako ważną część ekosystemu. Jednak jako rybak, łowię ryby do zjedzenia. Mięso tego rekina karmiło mnie i wielu członków mojej rodziny. Nie uważam że to coś złego, nie chciałem, żeby to wartościowe mięso się zmarnowało".

"Mam duże doświadczenie w moim zawodzie i myślę, że szanse na przeżycie potomstwa są bardzo duże".

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.