• <
escort_980x120_gif_2020

Rybacy przybrzeżni blokują drogi w Malechowie i Kębłowie

13.01.2022 12:35
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Rybacy przybrzeżni blokują drogi w Malechowie i Kębłowie

Partnerzy portalu

Rybacy przybrzeżni blokują drogi w Malechowie i Kębłowie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Facebook Sztab Kryzysowy - Polskie Rybołówstwo Przybrzeżne

Na drodze krajowej nr 6 w Malechowie (woj. zachodniopomorskie) i Kębłowie (woj. pomorskie) występują utrudniania w ruchu. Zgodnie z zapowiedzią sztabu kryzysowego Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego trwa tam protest rybaków, którzy cyklicznie przechodzą przez przejścia dla pieszych.

Protest rozpoczął się o godz. 11 na dk 6 w Malechowie i w Kębłowie. Polega na cyklicznym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych uczestników protestu, który ma potrwać do godz. 13.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd drogami lokalnymi.

Protest, którego głównym organizatorem jest sztab kryzysowy Polskiego Rybołówstwa Przybrzeżnego, ma związek, jak podano w informacji rozesłanej do mediów, z nieprawidłowościami przy wydawaniu unijnych funduszy rybackich przez Departament Rybołówstwa Morskiego.

Jego uczestnicy, jak podano, oczekują od kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi niezwłocznego spotkania z polskimi rybakami przybrzeżnymi w celu przedstawienia problemów polskiego rybołówstwa w obliczu zakazów połowów ryb wprowadzonych przez Komisję Europejską na Bałtyku od 2019 do 2022 roku. Żądają także "odsunięcia urzędników Departamentu Rybołówstwa od decyzji związanych w wydatkowaniem unijnych funduszy rybackich, natychmiastowego odblokowania i uruchomienia unijnych funduszy rybackich na wsparcie rybaków do czasu odbudowy zasobów ryb na Bałtyku oraz powołania specjalnej komisji resortowej do zbadania, jak zostały wydane unijne środki pomocowe dla rybołówstwa otrzymane przez Polskę po przystąpieniu do UE.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.