• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Przez wojnę w Ukrainie w porcie w Konstancy wybudowano 10 linii kolei towarowej

gm

16.09.2022 21:58 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Przez wojnę w Ukrainie w porcie w Konstancy wybudowano 10 linii kolei towarowej

Partnerzy portalu

Przez wojnę w Ukrainie w porcie w Konstancy wybudowano 10 linii kolei towarowej - GospodarkaMorska.pl

Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w porcie w Konstancy, na wschodzie Rumunii, wybudowano 10 linii kolejowych przewozów towarowych. Obsługują one ładunki surowców docierających z Ukrainy, m.in. zbożem i metalami, podał w piątek bukareszteński portal Hotnews cytując władze największego rumuńskiego portu.

Stołeczny dziennik online odnotował, że po zamknięciu w lutym ukraińskich portów na Morzu Czarnym Konstanca stała się alternatywą dla szybkiego transportu surowców przez ten akwen.

Hotnews zaznacza, że 10 nowych linii kolejowych uruchomionych po wybuchu wojny w porcie w Konstancy to zdecydowanie za mało do przesyłu ukraińskich surowców. Odnotował, że w ostatnich tygodniach nasilił się chaos na dwóch trasach towarowych łączących Rumunię za pośrednictwem Mołdawii z Ukrainą.

“Brak natychmiastowych działań w rozbudowę infrastruktury kolejowej może zablokować działalność portu w Konstancy”, napisał bukareszteński portal w oparciu o opinie ekspertów ds. transportu.

Hotnews odnotował, że pomimo inwestycji podejmowanych w linie przewozów towarowych biegnących na terytorium Rumunii wciąż nie udało się usprawnić przesyłu, tak jak ma to miejsce pomiędzy Ukrainą a Polską.

Portal przypomniał, że jedną z bolączek nasilonego po wybuchu wojny transportu kolejowego z Ukrainy są bardzo małe prędkości pociągów towarowych na rumuńskich trasach. Sytuacja ta, jak wskazał Hotnews zmusza firmy spedycyjne do przeładunku ukraińskich surowców z wagonów na ciężarówki.

Fot. Depositphotos

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.