• <
BOTA_2023

W przyszłym tygodniu PLN i krajowe SPW mogą się umocnić

pc

04.05.2018 16:24 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska W przyszłym tygodniu PLN i krajowe SPW mogą się umocnić

Partnerzy portalu

W przyszłym tygodniu PLN i krajowe SPW mogą się umocnić - GospodarkaMorska.pl

W przyszłym tygodniu można spodziewać się umocnienia złotego i krajowych SPW - ocenia Piotr Popławski, ekonomista ING Banku Śląskiego. Jego zdaniem, kurs EUR/PLN będzie zmierzał w kierunku 4,22 - 4,23.

"Dziś złoty się umacnia (...). To już trochę reguła, że w okresach niskiej płynności złoty silnie traci, a potem bardzo szybko odrabia" - powiedział Popławski.

"I tego spodziewamy się w tej chwili. Przez cały przyszły tydzień złoty powinien być mocniejszy z kierunkiem na 4,22-4,23" - dodał.

Według ekonomisty, sytuacja wygląda podobnie w przypadku krajowych SPW.

"W tym tygodniu osłabienie papierów było dość wyraźne i w kolejnych dniach raczej spodziewałbym się ich umocnienia" - powiedział Popławski.

Zdaniem ekonomisty, w najbliższym czasie można oczekiwać umocnienia, zwłaszcza papierów z krótkiego końca i środka krzywej.

"Rynek bardzo optymistycznie wycenia perspektywy na podwyżki stóp procentowych w Polsce. Jednak ewentualne wypowiedzi członków RPP powinny dość wyraźnie gasić nadzieje rynku na podwyżki stóp, co jest ważne przede wszystkim dla papierów z krótkiego końca i środka krzywej" - dodał.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.