• <

Premier: Chcemy wspierać polskich właścicieli, przedsiębiorców, pracowników

pc

05.05.2018 15:36 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Premier: Chcemy wspierać polskich właścicieli, przedsiębiorców, pracowników

Partnerzy portalu

Premier: Chcemy wspierać polskich właścicieli, przedsiębiorców, pracowników - GospodarkaMorska.pl

Chcemy wspierać polskich właścicieli, przedsiębiorców, pracowników - dlatego podnieśliśmy wynagrodzenie minimalne tak, jak przez poprzednie 10 lat nikt tego w takiej skali nie zmienił - mówił premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę spotkał się z mieszkańcami Garwolina (woj. mazowieckie).

"Dzisiaj jest tak, że 50 proc. polskiego przemysłu jest w rękach zagranicznego kapitału; 50 proc. banków jest w rękach zagranicznego kapitału. Mało tego - jak zaczynaliśmy rządy - to było ponad 70 proc." - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodał, "poprzez program repolonizacji, przeprowadzony przez nas - dzisiaj jest to już poniżej 50 proc.". "53 proc. jest już polskiego kapitału - pierwszy raz od ponad 20 lat" - podkreślił szef rządu.

"My chcemy wspierać polskich właścicieli, polskich przedsiębiorców, polskich pracowników - dlatego też podnieśliśmy wynagrodzenie minimalne, wprowadziliśmy stawkę godzinową, podnieśliśmy je tak, jak przez poprzednie dziesięć lat nikt tego w takiej skali nie zmienił" - mówił premier.

Morawiecki zwrócił uwagę, że poprzez politykę gospodarczą jego rządu, "poprzez plan odpowiedzialnego rozwoju, doprowadziliśmy do najniższego w historii bezrobocia". Premier podkreślił, że "pięć - osiem lat temu to bezrobocie było największą zmorą Polski powiatowej, Polski gminnej".

W sobotę i niedzielę w całej Polsce zaplanowane są kolejne spotkania z udziałem polityków PiS. Poza szefem rządu z wyborcami spotkają się m.in. wicepremier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także ministrowie: rodziny, rolnictwa i infrastruktury. Spotkania to część zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.