• <
escort_980x120_gif_2020

Polscy kierowcy rajdowi wygrali... regaty żeglarskie na Karaibach

pc

05.05.2018 15:42 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Polscy kierowcy rajdowi wygrali... regaty żeglarskie na Karaibach

Partnerzy portalu

Polscy kierowcy rajdowi wygrali... regaty żeglarskie na Karaibach - GospodarkaMorska.pl

Polscy kierowcy, znani m.in. z Rajdu Dakar, świetnie poradzili sobie również na wodzie. Startująca na katamaranie HH66 załoga R-Six Team, której liderem był Robert Szustkowski, triumfowała w klasie Offshore Multihull w regatach Antigua Sailing Week na Karaibach.

Po sześciu dniach zmagań polska załoga (Albert Gryszczuk, Robert Janecki, Tomasz Januszewski, Jarosław Kazberuk, Jacek Wysocki) powtórzyła swój sukces sprzed roku, wygrywając cztery z pięciu wyścigów. Tylko w jednym zajęła drugie miejsce.

"W tym roku szczególnie zależało nam na zwycięstwie ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy dumni, że godnie reprezentowaliśmy barwy biało-czerwone w tak odległym zakątku świata" - powiedział Gryszczuk, a Kazberuk dodał, że ten sukces dedykują także kibicom, którzy "wspierali nas przez cały tydzień".

"Ostatni wyścig nie był wcale formalnością, płynęliśmy skupieni i kontrolowaliśmy sytuację od początku do końca. Bardzo dobre manewry dały nam zwycięstwo zarówno w ostatnim starcie, jak i w całych regatach. Wracamy do Europy, gdzie czekają na nas kolejne wyzwania sportowe" – podsumował skipper Janecki.

Liderem na katamaranie HH66 był Szustkowski, entuzjasta żeglarstwa i rajdów samochodowych, który łącząc te dwie pasje stworzył nietypowy zespół R-Six Team.

W 51. regatach Antigua Sailing Week startowało ponad 1500 żeglarzy na prawie 200 jachtach.

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.