• <

KIF zajmie się wyborem wykonawcy dokumentacji przebudowy umocnień brzegowych w Mielnie

pc

19.06.2018 16:21 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska KIF zajmie się wyborem wykonawcy dokumentacji przebudowy umocnień brzegowych w Mielnie

Partnerzy portalu

KIF zajmie się wyborem wykonawcy dokumentacji przebudowy umocnień brzegowych w Mielnie - GospodarkaMorska.pl

Katowicka firma, która chciała wykonać dokumentację przygotowawczą przebudowy i rozbudowy umocnień brzegowych w Mielnie, poskarżyła się do Krajowej Izby Finansowej. Konkurent - według firmy - miał zaoferować rażąco niską cenę za wykonanie zadania.

Jak powiedział we wtorek PAP zastępca dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku kpt.ż.w. Maciej Jeleniewski, katowicka spółka złożyła odwołanie, uznając cenę, za którą wybrany wykonawca zobowiązał się wykonać dokumentację, za „rażąco niską”.

Jeleniewski dodał, że wybrany oferent nie chciał ujawnić danych, które tłumaczyłyby tak niską cenę; „zasłania się tajemnicą wewnętrzną, jednocześnie zapewniając, że za tę cenę wykona zadanie”.

Zastępca dyrektora podkreślił, że wybrany wykonawca spełnił wymagania określone w przetargu. Liczy, że procedura odwoławcza w KIF nie potrwa dłużej niż 30 dni. „To nie jest pewne. W sporze są dwie strony. Nie wiadomo, czy wybrany wykonawca przed KIF ujawni dane, które są jego tajemnicą” – powiedział Jeleniewski.

W przetargu na wykonanie dokumentacji przygotowawczej - szacowanej na 54 mln zł inwestycji słupskiego Urzędu Morskiego w Mielnie - wybrano ofertę gdańskiej Terenowej Grupy Rzeczoznawców Stowarzyszenia Techników Wodnych i Melioracyjnych, Zespołu Rzeczoznawców i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych w Warszawie.

Urząd Morski w Słupsku dokonał wyboru spośród dwóch ofert złożonych w przetargu. Na sfinansowanie zamówienia zamierzał przeznaczyć ponad 1,8 mln zł. Wybrana oferta opiewa na blisko 583 tys. zł. Katowicka spółka chciała wykonać zadanie za ponad 1,3 mln zł. Na opracowanie dokumentacji przygotowawczej wykonawca będzie miał 95 dni od podpisania umowy. Podany w dniach termin nie uwzględnia częściowych odbiorów i czasu na ewentualne poprawki po uwagach, które mogą zgłaszać urzędnicy.

Urząd Morski w Słupsku jeszcze pod koniec tego roku planuje ogłosić przetarg w trybie „Zaprojektuj, wybuduj” na przebudowę wraz z rozbudową istniejącego systemu umocnień brzegowych w Mielnie. Inwestycję prawie 46 mln zł dofinansuje NFOŚiGW. Umowa w sprawie przyznania unijnej dotacji podpisano 28 lutego br.

W ramach inwestycji, która ma być gotowa do końca 2020 r., planowanych jest szereg prac ochronnych i ratunkowych. Wykonane zostaną trzy opaski brzegowe między 297,7 a 301 km wybrzeża. Planuje się również remont ostróg na wysokości Mielna (w tym włączonego do niego Unieścia) i Mielenka. W rejonie istniejącej Promenady Przyjaźni realizowane będą prace refulacyjne, czyli poszerzające plażę. Niewykluczone, że zakres tego ostatniego zadania zostanie rozszerzony. Projekt zakłada przeprowadzenie robót na odcinku 3,3 km.

Inwestycja ma zapewnić mieszkańcom i turystom korzystanie z szerokiej, piaszczystej, zadbanej i bezpieczniejszej plaży oraz promenady oraz ograniczyć negatywne skutki występowania ekstremalnych zjawisk meteorologicznych, w szczególności coraz silniejszych spiętrzeń sztormowych, związanych ze zmianami klimatu.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33875,00 $ tona -0,07% 19 maj
 Cynk 3647,00 $ tona 0,03% 19 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,67% 19 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.