• <

Międzynarodowi eksperci branży morskiej na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

ew

06.06.2018 11:39 Źródło: MGMiŻŚ
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Międzynarodowi eksperci branży morskiej na Światowych Dniach Morza w Szczecinie

Partnerzy portalu

Międzynarodowi eksperci branży morskiej na Światowych Dniach Morza w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

Największe święto morskie Narodów Zjednoczonych zostanie zorganizowane po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej i regionie Morza Bałtyckiego. Do Szczecina, oprócz zagranicznych delegacji, przyjadą uznani w środowisku międzynarodowym eksperci związani z branżą morską, reprezentujący zarówno organizacje międzynarodowe, biznes, jak i świat nauki. Nie zabraknie także przedstawicieli polskiej gospodarki morskiej, wszak dni od 13 do 15 czerwca to święto wszystkich ludzi morza.

Tematem przewodnim wydarzenia jest IMO70: Nasze dziedzictwo – lepsza żegluga dla lepszej przyszłości. W debatach poruszymy najważniejsze kwestie dotyczące nowoczesnych i przyjaznych środowisku rozwiązań w żegludze morskiej, bezpieczeństwa cyfrowego oraz przyszłości morskiego rynku pracy. Odbędzie się debata poświęcona 70-rocznicy powstania IMO i znaczenia tej organizacji we współczesnym świecie. Dyskutować będziemy także o nowych globalnych szlakach transportowych.

Wszystkie te tematy są aktualne w kontekście rozwoju międzynarodowego transportu morskiego oraz odgrywają szczególnie istotne znaczenie także dla Polski.

Pierwszego dnia przemówienie wygłosi Kate D Adamson, światowej sławy ekspertka zajmująca się prognozowaniem globalnych trendów w sektorze morskim. W panelach dyskusyjnych debatować będą również m.in. James Sutcliffe, międzynarodowy inwestor zaangażowany w rozwój portów na całym świecie (w Polsce znany z zaangażowania w budowę terminala kontenerowego DCT w Gdańsku), przedstawiciele światowych firm z branży morskiej –  Jon Rysst, wiceprezes z norweskiej grupy DNV GL i Mark Milford, wiceprezes ds. bezpieczeństwa cyfrowego z fińskiej firmy Wärtsilä, jak również Peter Broadhurst, wiceprezes ds. bezpieczeństwa Inmarsat Maritime, lidera w globalnej komunikacji satelitarnej.

Dotychczasowe dokonania i plany działania Międzynarodowej Organizacji Morskiej na kolejne lata przedstawi Xiaojie Zhang, Przewodniczący Rady IMO. Komisję Europejską będzie reprezentować Magda Kopczyńska, Dyrektor ds. Transportu Wodnego z Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. W jednym z paneli wystąpi także Cleopatra Doumbia-Henry, Rektor Światowego Uniwersytetu Morskiego z siedzibą w Malmö. W trakcie Światowych Dni Morza wystąpi również Despina Panayiotou Theodosiou, która przewodniczy międzynarodowej organizacji WISTA (ang. Women's International Shipping & Trading Association), skupiającej kobiety w branży morskiej.

Światowe Dni Morza 2018 będą doskonałą okazją do spotkania świata polityki i organizacji międzynarodowych ze światem biznesu i nauki oraz dyskusji na temat bieżących wyzwań w sektorze gospodarki i transportu, ochrony środowiska morskiego oraz bezpieczeństwa międzynarodowego. Zgodnie z szacunkami ponad 80% towarów na świecie jest transportowanych drogą morską, co świadczy o szczególnie istotnym znaczeniu tej branży dla globalnej gospodarki.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej we współpracy z Międzynarodową Organizacją Morską (IMO), organizacją wyspecjalizowaną ONZ.

Szczegółowy program, formularz rejestracyjny i wszystkie najważniejsze informacje znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Światowych Dni Morza 2018 – http://worldmaritimedaypoland.org/pl

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33700,00 $ tona -1,61% 26 maj
 Cynk 3743,00 $ tona -0,16% 26 maj
 Aluminium 2825,00 $ tona -0,14% 26 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.