• <
escort_980x120_gif_2020

Na rynku pojawił sie pierwszy produkt wykonany z plastiku zebranego na Pacyfiku

26.10.2020 15:20 Źródło: Bluelife
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Na rynku pojawił sie pierwszy produkt wykonany z plastiku zebranego na Pacyfiku

Partnerzy portalu

Na rynku pojawił sie pierwszy produkt wykonany z plastiku zebranego na Pacyfiku - GospodarkaMorska.pl
fot. theoceancleanup.com

Zanieczyszczenie plastikiem w wodach okalających naszą planetę jest obecnie jednym z największych problemów środowiskowych. Przekształcając odzyskany plastik w coś wartościowego, możemy mieć realny wpływ na problem, i przyczynić się do zmniejszenia stopnia zanieczyszczania naszego ekosystemu.

Głównym celem od początku istnienia The Ocean Cleanup było usuwanie śmieci z oceanu, ale istotne również było to, co z nimi będzie się działo po ich wyciągnięciu..

Pierwszym produktem, który został stworzony z odzyskanego przez wielkiego Pac-Mana plastiku, są okulary przeciwsłoneczne. Ponadczasowy projekt Yvesa Béhara wykonany we Włoszech przez Safilo, stanowi idealne połączenie modnego designu i produktów z recyklingu. Szacuje się, że wpływy z okularów wykonanych z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci, pozwolą na oczyszczenie powierzchni oceanu wielkości 24 boisk piłkarskich.

Czego zatem możemy spodziewać się po okularach przeciwsłonecznych The Ocean Cleanup? Ramka wykonana została z plastiku, który zebrano z Wielkiej Pacyficznej Plamy Śmieci, a soczewki polaryzacyjne mają pełną ochroną UV.


Gospodarka Morska
fot. theoceancleanup.com


Kod QR wewnątrz oprawek umożliwia połączenie okularów przeciwsłonecznych z ich właścicielem, i pokazanie innym, jaki ma aktywny wpływ we wkład oczyszczania oceanów.
Specjalna konstrukcja zawiasów umożliwia prosty demontaż. Jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba, aby je wywalić, bez problemu rozłożymy okulary na elementy, i poddamy recyklingowi według rodzaju tworzywa.

Materiał z recyklingu znajduje się nie tylko w oprawkach. Również etui na okulary wykonano z odzyskanego plastiku. Do tego celu posłużyły elementy Wilsona, pierwszego systemu do czyszczenia oceanu.

Jeśli chcesz przyczynić się do misji czystych oceanów i zdobyć parę okularów przeciwsłonecznych w cenie 199 dolarów kliknij ten link: The Ocean Cleanup .

Źródło: Kamila Ostasz/Bluelife

Gospodarka Morska
fot. theoceancleanup.com

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.