• <

Novatek dostarczył pierwsze LNG do Japonii za pomocą Północnej Drogi Morskiej

PMK

26.07.2020 21:07
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Novatek dostarczył pierwsze LNG do Japonii za pomocą Północnej Drogi Morskiej

Partnerzy portalu

Novatek dostarczył pierwsze LNG do Japonii za pomocą Północnej Drogi Morskiej - GospodarkaMorska.pl

Rosyjski Novatek ogłosił w piątek, że wysłał swój pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego (LNG) z projektu Jamał LNG do Japonii szlakiem północnym.

Ładunek został dostarczony przez tankowiec LNG Vladimir Rusanov w ramach kontraktu spot i wyładowany na terminalu LNG Ohgishima w Japonii.

Jest to pierwsze udane doświadczenie firmy związane z wejściem i rozładunkiem zbiornikowca LNG klasy lodowej Arc 7 w japońskim porcie, co pozwoli jej zwiększyć wolumen dostaw LNG do kraju.

Według firmy ClipperData, trasa przez Morze Północne zajmuje około 20-22 dni w porównaniu do trasy przez terminal LNG Zeebrugge, która trwa dwa razy dłużej.

Trasa przez Ocean Arktyczny jest postrzegana jako strategiczna przez Rosję, która chce ją wykorzystać do przyspieszenia dostaw ładunków między Europą a Azją, zastępując zwykłą trasę przez Kanał Sueski.

Novatek, największy niezależny producent gazu ziemnego w Rosji, w 2017 roku wszedł na światowy rynek LNG, z sukcesem uruchamiając projekt Jamał LNG.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.