• <
siemens_gamesa_2022

Na wodach Zatoki Puckiej przewrócił się jacht, straż graniczna pomogła żeglarzowi

AK

23.09.2021 16:32 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Na wodach Zatoki Puckiej przewrócił się jacht, straż graniczna pomogła żeglarzowi

Partnerzy portalu

Na wodach Zatoki Puckiej przewrócił się jacht, straż graniczna pomogła żeglarzowi - GospodarkaMorska.pl
Fot. MOSG

Na wodach Zatoki Puckiej niedaleko Jastarni przewrócił się w czwartek jacht z jedną osobą na pokładzie. Żeglarzowi pomogła załoga jednostki pływającej SG-111 z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku Andrzej Juźwiak poinformował w piątek PAP, że o zdarzeniu funkcjonariusze usłyszeli prowadząc nasłuch morskiej korespondencji radiowej.

"Wynikało z niej, że w pobliżu Jastarni dryfowała przewrócona żaglówka. Jednostka SG-111 +Patrol 1+ natychmiast udała się we wskazany rejon. Na wodę opuszczony został ponton. Jego załoga podpłynęła do przewróconego jachtu, obok niego w wodzie znajdował się mężczyzna" - tłumaczył Juźwiak.

60-latek był w dobrym stanie i nie potrzebował pomocy medycznej. Okazało się, że jacht wpłynął na mieliznę, przewrócił się i pomimo kilku prób żeglarz nie był w stanie samodzielnie go postawić.

Udało się to zrobić dopiero z pomocą strażników granicznych. W asyście jednostek Straży Granicznej i służby SAR mężczyzna bezpiecznie wrócił z jachtem do portu.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.