• <

Zatonęła łódź z 700 emigrantami na pokładzie. Wciąż trwa akcja ratownicza

06.08.2015 07:29 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Zatonęła łódź z 700 emigrantami na pokładzie. Wciąż trwa akcja ratownicza

Partnerzy portalu

Zatonęła łódź z 700 emigrantami na pokładzie. Wciąż trwa akcja ratownicza - GospodarkaMorska.pl

Do kolejnej tragedii doszło wczoraj przy libijskim wybrzeżu na Morzu Śródziemnym. Zatonęła łódź przewożąca ok. 700 uciekinierów z Libii. Wielu z nich nie przeżyło tej katastrofy – donoszą źródła z Włoch.

Siły włoskiej straży przybrzeżnej i ONZ misji ratunkowej uratowały dotąd ok. 400 osób. 25 emigrantom jednak nie udało się już pomóc i ich ciała wyłowiono z wody. Największe obawy są o osoby, które w momencie wypadku znajdowały się pod pokładem.

- To był straszny widok. Łódź zatonęła na naszych oczach i nic nie mogliśmy zrobić – relacjonował jeden z irlandzkich dowódców. Najczęstszą przyczyną zatonięć przeładowanych łodzi jest utrata stabilności, wskutek nagłych ruchów zdesperowanych emigrantów.

Morze Śródziemne stała się najbardziej zabójczą granicą dla emigrantów na całym świecie. Tylko w tym roku zginęło ponad 2 tys. uciekinierów, próbujących przedostać się z Afryki do Europy. W zeszłym roku ta liczba wyniosła aż 3279 osób.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.