mk
Ponad 1 260 migrantów przypłynęło w niedzielę do Włoch. Do kilku portów na Sycylii wpłynęły statki Straży Przybrzeżnej i inne jednostki, które zabrały na pokład migrantów z dryfujących łodzi i kutrów.
Agencja Ansa podała, że w Mesynie zacumował statek z 246 migrantami, uratowanymi w Cieśninie Sycylijskiej.
Statek organizacji humanitarnej "SOS Mediterranee" z 515 uciekinierami wpłynął do portu w Pozzallo. Do Katanii przypłynęło zaś 505 ludzi.
Na jednym ze statków przywieziono zwłoki kobiety, która zmarła w czasie przeprawy przez morze.
Na Morzu Śródziemnym trwają kolejne akcje ratunkowe - podały media. Zwraca się uwagę na nasilający się w ostatnich dniach napływ migrantów w kierunku włoskich wybrzeży.
Od początku tego roku do Włoch przybyło ponad 12 tysięcy migrantów. To oznacza, jak podało MSW, wzrost o 35 procent w porównaniu z tym samym okresem z 2016 r.
Z Rzymu Sylwia Wysocka
ARP S.A. podpisało trzy listy intencyjne w sektorze defence. Celem wzmocnienie krajowego potencjału obronnego
Sejm uchwalił ustawę rozszerzającą uprawnienia wojska i służb na Morzu Bałtyckim
Okręty podwodne mieczem sił morskich. Model odstraszania morskiego definiujący równowagę strategiczną
Na plaży w Lipawie został znaleziony dron. Łotweskie wojsko go zidentyfikowało
ARP S.A. podpisało trzy listy intencyjne w sektorze defence. Celem wzmocnienie krajowego potencjału obronnego
Polska i Norwegia współautorami bezpieczeństwa Bałtyku
Szef MON: zespół zadaniowy ds. programu ORKA przygotował rekomendacje dla rządu