• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Minister Kurtyka na temat Europejskiego Zielonego Ładu

06.10.2020 11:24 Źródło: Ministerstwo Klimatu
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Minister Kurtyka na temat Europejskiego Zielonego Ładu

Partnerzy portalu

Minister Kurtyka na temat Europejskiego Zielonego Ładu - GospodarkaMorska.pl
fot. MK

Minister klimatu Michał Kurtyka wziął udział w wideo konferencji „Europejski Zielony Ład i wspólna polityka rolna: Dla zrównoważonej i neutralnej klimatycznie Europy”. Wydarzenie organizowane było przez Bundestag.

Minister Kurtyka, w ramach organizowanej przez niemiecką prezydencję w Radzie Unii Europejskiej  konferencji, wziął udział w panelu zatytułowanym „Europejski Zielony Ład: nowe cele na 2030 r. W drodze do neutralności klimatycznej”. Poprowadziła go Sylvia Kotting-Uhl Przewodnicząca Komisji Niemieckiego Bundestagu ds. środowiska, ochrony przyrody i bezpieczeństwa jądrowego.

Poprzez Europejski Zielony Ład Unia Europejska dąży do tego, aby stać się pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie. W Polsce ruszyły inwestycje w ekologiczne rozwiązania na niespotykaną dotąd skalę. Do 2030 r. w naszym kraju na transformację energetyczną i klimatyczną przeznaczonych zostanie 50 mld euro ze środków unijnych i krajowych – powiedział szef resortu klimatu.

Oprócz ministra Michała Kurtyki podczas panelu głos zabrali Frans Timmermans, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej oraz Pascal Canfin, Przewodniczący Komisji Parlamentu Europejskiego ds. środowiska, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.