• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Mary Kay Inc. na czele wysiłków na rzecz ochrony oceanów podczas 11. edycji dorocznego światowego szczytu na rzecz oceanów

04.04.2024 11:18 Źródło: PAP/Mary Kay Inc./MediaRoom
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Mary Kay Inc. na czele wysiłków na rzecz ochrony oceanów podczas 11. edycji dorocznego światowego szczytu na rzecz oceanów

Partnerzy portalu

Mary Kay Inc., wiodąca marka propagująca upodmiotowienie kobiet na całym świecie, która niezmiennie wspiera działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, po raz kolejny staje na czele globalnych wysiłków na rzecz ochrony oceanów. Marka kosmetyczna miała przyjemność wziąć udział w 11. edycji dorocznego światowego szczytu na rzecz oceanów, który odbył się w Lizbonie (Portugalia) w dniach 11-13 marca. Jako sponsor wydarzenia na poziomie Brązowym już drugi rok z rzędu, Mary Kay wykazała niezachwiane zaangażowanie na rzecz wspierania zrównoważonej niebieskiej gospodarki jako reprezentantka sektora prywatnego, w tym w ramach długotrwałej współpracy z The Nature Conservancy (TNC).

Doroczny światowy szczyt na rzecz oceanów zorganizowany przez Economist Impact zgromadził ponad 200 prelegentów będących ekspertami z różnych dziedzin oraz różnorodne grono uczestników z całego świata, którzy wzięli udział w merytorycznych dyskusjach, warsztatach oraz sesjach instruktażowych. Spotkania koncentrowały się na praktycznych rozwiązaniach najpilniejszych wyzwań dotyczących oceanów, uwypuklając znaczenie współpracy wszystkich sektorów.

Sandra Silva, dyrektor generalna Mary Kay Portugalia, wzięła aktywny udział w dyskusji panelowej pt. „Rozwój niebieskich projektów przyrodniczych”. Silva zwróciła uwagę na pilną potrzebę podjęcia współpracy na rzecz ochrony środowiska morskiego oraz podkreśliła wpływ uwzględnienia perspektywy płci podczas realizacji inicjatyw ukierunkowanych na przeciwdziałanie zmianie klimatu i utracie różnorodności biologicznej.

„Udział Mary Kay w tegorocznej edycji światowego szczytu na rzecz oceanów miał nie tylko wzmocnić nasze zobowiązanie na rzecz ochrony oceanów, ale również zwrócić uwagę na kluczową rolę kobiet w tych wysiłkach - powiedziała Silva. - Naszym zdaniem wspólne działania są dziś nieodzowne dla zachowania ekosystemów morskich. Wszystkie zainteresowane strony, które wzięły udział w wydarzeniu, zyskały jasną wizję nowych synergii, koncentracji na praktycznych strategiach oraz skutecznych rozwiązań mających na celu wsparcie działań na rzecz oceanów”.

Dr Lizzie Mcleod, globalna dyrektor ds. oceanów w The Nature Conservancy, wyraziła wdzięczność za długotrwałą, owocną współpracę z Mary Kay.: „Nasza solidna współpraca obrazuje skuteczność wspólnych wysiłków społeczności naukowej i sektora prywatnego na rzecz poprawy kondycji oceanów. Wsparcie inicjatyw na rzecz ochrony oceanów okazane przez Mary Kay, w tym projektu Super Reefs w Palau, to tylko jeden z przykładów naszych wspólnych starań na rzecz zapewnienia zdrowych i odpornych oceanów”.

Mary Kay od 37 lat dokłada starań na rzecz poprawy kondycji oceanów i szerzenia wiedzy na temat raf koralowych, wspierając działania The Nature Conservancy. Wśród ostatnio zrealizowanych projektów warto wymienić między innymi przedsięwzięcie dotyczące odbudowy wielkich raf koralowych „Super Reef” w regionie Azji i Pacyfiku, a także inne przedsięwzięcia na Hawajach, w Palau, na Wyspach Marshalla oraz w Belize. Projekty te wpisują się w misję Mary Kay polegającą nie tylko na wzbogacaniu ludzkiego życia, ale również dbałości o długowieczność i zdrową kondycję środowiska morskiego dla przyszłych pokoleń.

Czy wiesz że...?

  • Mary Kay wspiera The Nature Conservancy (TNC) od 1987 roku i na przestrzeni ponad trzydziestu lat przyczyniła się do realizacji ponad 100 projektów na rzecz ochrony przyrody na całym świecie.
  • W ramach misji na rzecz ochrony terenów lądowych i wód na Ziemi TNC dąży do zachowania 4 mld hektarów oceanów do 2030 r., w tym raf koralowych.
  • W krajach OECD ukazało się ponad 1500 artykułów naukowych poświęconych rafie koralowej - autorkami 33% z nich były kobiety. [1]
  • 13-24% stanowisk wyższego szczebla w sektorze nauk o morzu w UE zajmują kobiety. [1]
  • 90% kobiet w sektorze rybołówstwa i akwakultury częściej wykonuje pracę gorzej płatną lub całkowicie nieodpłatną. [1]

***

Informacje o Mary Kay

Kiedyś. Teraz. Zawsze. Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się przebić tzw. szklany sufit, stworzyła swą wymarzoną markę kosmetyczną w 1963 r. w Teksasie w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała międzynarodowa firma współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w ponad 35 krajach. Od 60 lat możliwości oferowane przez Mary Kay pozwalają kobietom kształtować swoją przyszłość dzięki edukacji, mentoringowi, wsparciu i innowacjom. Firma Mary Kay z zaangażowaniem inwestuje w naukę leżącą u podstaw piękna i produkuje nowoczesne kosmetyki do pielęgnacji skóry i makijażu, suplementy diety oraz zapachy. Mary Kay wierzy w ochronę naszej planety dla przyszłych pokoleń, wspiera kobiety chore na raka i będące ofiarami przemocy domowej oraz zachęca młode osoby do realizacji marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn oraz w serwisie X (dawniej Twitter).

Informacje o The Nature Conservancy

The Nature Conservancy jest międzynarodową organizacją zajmującą się ochroną przyrody, której celem jest zachowanie terenów lądowych i wód, od których zależy całe życie. Opierając się na nauce, kreuje innowacyjne, praktyczne rozwiązania dla najtrudniejszych wyzwań naszego świata, tak aby przyroda i ludzie mogli wspólnie prosperować. Przeciwdziała zmianom klimatu, zapewniając ochronę terenów lądowych, wód i oceanów na niespotykaną dotąd skalę, dostarczając żywność i wodę w sposób zrównoważony oraz pomagając w zrównoważonym rozwoju miast. Działając na terenie 76 krajów i terytoriów (37 w ramach bezpośrednich wysiłków na rzecz ochrony i 39 w drodze współpracy z partnerami), organizacja stosuje podejście oparte na współpracy, angażując lokalne społeczności, rządy, sektor prywatny i innych partnerów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nature.org lub na profilu @nature_press na Twitterze.


[1] Źródło: impact.economist.com

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.