• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Jak zarządzać ludźmi? Uczy tego Szkoła Morska na kursach Human Element Leadership and Management

AK

09.02.2022 20:50
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Jak zarządzać ludźmi? Uczy tego Szkoła Morska na kursach Human Element Leadership and Management

Partnerzy portalu

Jak zarządzać ludźmi? Uczy tego Szkoła Morska na kursach Human Element Leadership and Management - GospodarkaMorska.pl
Fot. Szkoła Morska

Szkoła Morska w Gdyni, na życzenie wielu armatorów, opracowała i wdrożyła nowe szkolenia. Mowa o: "HELM/Bridge Team Management" oraz "HELM/Engine-room Team Management" na poziomie operacyjnym i zarządzania.

Human Element Leadership and Management  (HELM) to kursy poświęcone szkoleniu umiejętności przywództwa i zarządzania ludźmi. Ich programy zostały przygotowane w oparciu o kursy modelowe IMO oraz wymagania konwencji STCW 78 z poprawkami oraz STCW Code i dostosowane do wymagań i oczekiwań poszczególnych klientów.

– Zajęcia zawierają wykłady, w znacznej części z psychologiem, ćwiczenia z wykorzystaniem Symulatora Mostka Nawigacyjnego (K-Sim Navigation) norweskiej firmy Kongsberg oraz symulatora Siłowni Okrętowej polskiej firmy UNITEST – opowiada Alfred Naskręt, dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni.

Analiza behawioralna i spotkanie z psychologiem 

Spotkania z psychologiem obejmują dyskusję poprzedzoną wykładem, którego wstępem jest specjalistyczna analiza behawioralna.

– Wspomniana analiza jest testem, który w przystępny sposób opisuje mocne strony, motywatory, jak i styl komunikacji danej osoby. Badanie jest przeprowadzone tylko dla celów edukacyjnych i stanowi bazę do omawiania aspektów psychologicznych działania w środowisku pracy – wyjaśnia dyrektor Naskręt.

CZYTAJ też: Szkoła Morska zaprasza na szkolenia ,,HV WIND" dla pracowników na farmach wiatrowych 

Podczas zajęć poruszane są poszczególne aspekty psychologiczne, ujęte w programie szkolenia. – Kładziemy duży nacisk na komunikację w grupie, autorytet i reakcje na stres – wylicza. – W uzasadnionych przypadkach wprowadza się ćwiczenia praktyczne, przemiennie z pracą na symulatorach.

Jak się dowiedzieliśmy, w trakcie trwania warsztatów każdemu stwarza się szansę swobodnej wypowiedzi.

– To oczywiście ma zachęcić do wymiany własnych doświadczeń. Tu różnorodność grupy pod względem kompetencji czy stanowisk jest dodatkową wartością szkolenia – podkreśla Alfred Naskręt. – Cieszą nas również pierwsze, bardzo pozytywne, oceny tych działań. Kursanci uważają, że niezwykle im powinny pomóc w opanowaniu stresu i radzeniu sobie z  nim  na statku.

Kurs Human Element Leadership and Management (HELM)

> czas trwania kursu 5 dni (40 h - z tego 18 h symulatora)
> certyfikat ukończenia kursu (ważny 5 lat) – jest wydawany przez Szkołę Morską 

CZYTAJ też: Szkoła Morska w Gdyni rozbudowała park symulatorów

Dziękujemy za wysłane grafiki.