• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szkoła Morska w Gdyni rozbudowała park symulatorów

AK

06.02.2022 22:41
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Szkoła Morska w Gdyni rozbudowała park symulatorów

Partnerzy portalu

Szkoła Morska w Gdyni rozbudowała park symulatorów - GospodarkaMorska.pl
Fot. Szkoła Morska

Szkoła Morska poinformowała o poszerzeniu oferty parku symulatorów. – Tym razem stworzyliśmy nowy punkt symulujący transfer pracowników na/z WTG (Wind Tower Generator), wzbogacony dalszymi ćwiczeniami ewakuacji zalecanymi przez Global Wind Organisation (GWO) – mówi Alfred Naskręt, dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni. 

Zgodnie z niezmiennymi zasadami GWO, wszelkie zajęcia praktyczne powinny odbywać się w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistości. Chodzi o wiatr, falowanie, zakłócenia akustyczne czy deszcz z zachowaniem, przede wszystkim kanonów bezpieczeństwa.

– Takie właściwości spełnia uruchomione stanowisko. Wykorzystano tu już istniejący symulator łodzi zrzutowej, gdzie manewrując na wzburzonym morzu (trzy stany morza) jednostka dopływa do WTG i dokonuje transferu załogi. Dodatkowo wachlarz zadań na potrzeby standardów GWO powiększono o ewakuację z WTG na CTV (Crew Transfer Vessel) za pomocą żurawika pokładowego – tłumaczy dyrektor Naskręt.

I jak dodaje, w ten sposób Szkoła Morska jest uniezależniona od istniejącej pogody, stwarza zdolność stopniowania trudności oraz daje nieograniczoną w czasie ilość wykonanych prób.

Po pierwszych szkoleniach urządzenie zdobyło niezwykle pozytywne oceny kursantów i instruktorów.

O Szkole Morskiej

Szkoła Morska w Gdyni jest członkiem założycielem Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz członkiem Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej i Polskiego Forum Przemysłów Morskich. Szkoła działa aktywnie w Polskim Klastrze Morskim, będąc w jego władzach. W lipcu 1998 roku szkoła uzyskała międzynarodowy certyfikat jakości wg standardów ISO 9001:2000 w zakresie organizacji i prowadzenia szkoleń o profilu morskim, przyznany przez Lloyd’s Register Quality Assurance.

Kadra dydaktyczna składa się ze 130 najlepszych w swojej dziedzinie dydaktyków i praktyków z długoletnim doświadczeniem zawodowym w pracy na statkach morskich, w tym instrumentalnych Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni, aktualnie Akademii Morskiej, w przedsiębiorstwach żeglugowych i Administracji Morskiej oraz w zarządzaniu placówkami w tym SDK (Studium Doskonalenia Kadr).


Dziękujemy za wysłane grafiki.