• <
siemens_gamesa_2022

Kilkudziesięciu oligarchów z Rosji złożyło pozew do TSUE o wykreślenie z unijnej listy sankcyjnej

zk

25.09.2022 21:22 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Kilkudziesięciu oligarchów z Rosji złożyło pozew do TSUE o wykreślenie z unijnej listy sankcyjnej

Partnerzy portalu

Kilkudziesięciu oligarchów z Rosji złożyło pozew do TSUE o wykreślenie z unijnej listy sankcyjnej - GospodarkaMorska.pl
Fot. vesselfinder.com

Co najmniej pięćdziesięciu rosyjskich oligarchów złożyło pozew do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu o unieważnienie wpisania ich na unijną listę sankcji - informuje w sobotę dziennik „NRC”. Według portalu Politico wśród powodów jest były właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Roman Abramowicz.

Wykreślenie z listy sankcyjnej pozwoliłoby Rosjanom odzyskać dostęp do aktywów przejętych przez kraje europejskie. Jak informuje holenderska gazeta, dotychczas w UE zamrożono ich aktywa o łącznej wartości 13,8 miliarda euro, w tym wille, jachty, prywatne samoloty, konta bankowe i lokaty.

Informacje "NRC" potwierdził rzecznik Trybunału. „Do rozstrzygnięcia pierwszej sprawy minie co najmniej rok” – powiedział, cytowany przez dziennik.

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, o unieważnienie wpisu wystąpili m.in. właściciele upadłego Amsterdam Trade Bank. Politico twierdzi, że ubiega się o to także były właściciel klubu piłkarskiego Chelsea Roman Abramowicz, założyciel Alfa Banku Michaił Fridman i oligarcha Aliszer Usmanow.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.