• <
escort_980x120_gif_2020

IV Festiwal Rybny w Kołobrzegu. Zobacz zdjęcia z imprezy

gm

13.09.2021 12:15 Źródło: własne
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo IV Festiwal Rybny w Kołobrzegu. Zobacz zdjęcia z imprezy

Partnerzy portalu

IV Festiwal Rybny w Kołobrzegu. Zobacz zdjęcia z imprezy - GospodarkaMorska.pl
Fot. morzeiparseta.pl

W sobotę po raz pierwszy w Porcie Rybackim odbył się IV Festiwal Rybny. Festiwal otworzyła prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska, której towarzyszyli prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka "Morze i Parsęta'", Bogdan Błaszczyk i wicestarosta Kołobrzegu - Jacek Kuś.

Festiwal Rybny to jedyna impreza rybacka w Kołobrzegu, promująca tę gałąź gospodarki w mieście. Wydarzenie to na stałe wpisało się już w kalendarz imprez kołobrzeskich. 

Podczas trwania festiwalu odbywały się również animacje dla dzieci. Zaraz obok Portu Rybackiego w Reducie Solnej na dzieci czekał prawdziwy  Pirat z "Pirackiej Przygody". Na terenie imprezy można też było zrobić małe zakupy na licznych straganach oferujących regionalne i wykonane w tradycyjny sposób produkty. W festiwal zaangażowała się również młodzież z Musicalowej Strefy Młodzieży wystawiając specjalnie na tą okazję przygotowany spektakl "Piraci ze Sri Lanki" w reżyserii Oli Sak i Martyny Drozdowskiej.

Festiwal nie odbyłby się bez sponsorów. W jego przeprowadzenie zaangażowała się również Organizacja Producentów Ryb "Bałtyk", która bardzo mocno włączyła się w sponsorowanie imprezy dostarczając ok. 3 tys. darmowych porcji rybnych oraz 30 kg ryb do przyrządzenia paprykarza podczas life cooking prowadzonego przez Roberta Bochenko. OPR "Bałtyk". sfinansowało również występ zespołu "Golden Life". Koszt wynajęcia sceny wraz z nagłośnieniem pokryło Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka "Morze i Parsęta" z dotacji z Unii Europejskiej w kwocie 5000 zł brutto.

Ze środków dotacji z Unii Europejskiej z projektu współpracy Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy działania ,, Morze i Parsęta'', został sfinansowany, w wysokości 8775 zł brutto pokaz historyczny "Rybacy Bałtyku przed wiekami". Odtwórcy historyczni przez cały dzień trwania festiwalu pokazywali odwiedzającym metody połowowe w okresie wczesnego średniowiecza w tym; plecenie sieci, wyprawianie skór rybich, warzenie soli jak i wędzenie ryb morskich.

Organizatorem imprezy było Regionalne Centrum Kultury z ramienia Miasta Kołobrzeg oraz Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania "Morze i Parsęta".

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.