• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Gróbarczyk: dzisiaj przychodzi mi odbyć ostatnią wachtę

ew

06.10.2020 10:21 Źródło: Radio Szczecin/Akademia Morska w Szczecinie
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Gróbarczyk: dzisiaj przychodzi mi odbyć ostatnią wachtę

Partnerzy portalu

Gróbarczyk: dzisiaj przychodzi mi odbyć ostatnią wachtę - GospodarkaMorska.pl
fot. Akademia Morska w Szczecinie

W piątek i sobotę (2 i 3 października) odbyły się uroczystości inauguracyjne Roku Akademickiego 2020/21 w Akademii Morskiej w Szczecinie. Jednym z gości był minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk. Jak powiedział podczas swojego przemówienia: "Po latach osobistej podróży, dzisiaj przychodzi mi odbyć ostatnią wachtę".

Uroczystość odbyła się w kameralnej atmosferze, w wąskim gronie zaproszonych gości. Ze względu na panujący stan epidemii, władze uczelni zrezygnowały z tradycyjnego przemarszu pododdziałów studenckich oraz uroczystych obchodów u stóp Wałów Chrobrego. Ślubowanie na sztandar złożyli przedstawiciele studentów w imieniu swoim i kolegów.

Gratulując nowym adeptom wyboru nowej życiowej drogi, minister Marek Gróbarczyk zaznaczał: "To życie napisało za nas scenariusz dzisiejszej uroczystości, ale mimo że spotykamy się podczas tak skromnych obchodów, chciałbym Wam pogratulować wyboru. Zdobędziecie tu wiedzę i umiejętności, ale też nauczycie się tutaj rozwiązywać problemy. Ta uczelnia daje gwarancję, że po prostu poradzicie sobie w życiu".

Rok akademicki na studiach pierwszego stopnia rozpoczyna blisko 700 studentów, na studiach niestacjonarnych i drugiego stopnia – kolejnych 200.

Po zakończeniu uroczystości, minister został poproszony przez dziennikarkę Radia Szczecin o komentarz związany ze zmianami w rządzie.


 

Zostawmy to wszystko przyszłości. Ja jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że nowa koncepcja nie spowoduje zawirowań w ramach funkcjonowania przede wszystkim rozwoju gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Nie jest to oczywiście moja koncepcja, ale mam nadzieję, że z tego wyjdzie coś dobrego. To koncepcja, którą wymyślił i realizuje pan premier - powiedział Marek Gróbarczyk


Przypomnijmy, że w wyniku rekonstrukcji rządu liczba ministerstw zmniejszy się z 20 do 14. Część resortów zostanie zlikwidowana, a zakres ich kompetencji podzielony na nowe lub istniejące resorty.  Zniknie między innymi Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Nie jest jeszcze jasne, który resort przejmie domenę gospodarki morskiej.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.