• <
smartre_2023

"FT": u wybrzeży Turcji tankowce stoją w korku po wprowadzenie limitu cen na ropę z Rosji

gm

05.12.2022 21:32 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski "FT": u wybrzeży Turcji tankowce stoją w korku po wprowadzenie limitu cen na ropę z Rosji

Partnerzy portalu

"FT": u wybrzeży Turcji tankowce stoją w korku po wprowadzenie limitu cen na ropę z Rosji - GospodarkaMorska.pl

U wybrzeży Turcji zaczyna się tworzyć korek, w którym czekają tankowce, ponieważ po wprowadzenie limitu cen na rosyjską ropę tureckie władze domagają się nowych dowodów pełnego ubezpieczenia wszystkich statków - podaje w poniedziałek "Financial Times".

Firmy ubezpieczające tankowce i transport ropy po wprowadzeniu limitu cenowego nie mogą ubezpieczać statków przewożących rosyjską ropę - niezależnie od jej przeznaczenia - o ile nie została ona sprzedana w ramach wyznaczonego pułapu.

Około 19 tankowców czekało w poniedziałek na możliwość przepłynięcia przez tureckie cieśniny. Statki stanęły na kotwicy w pobliżu Bosforu i Dardaneli. Pierwszy z nich pojawił się 29 listopada i nadal czeka - poinformował brytyjski dziennik, powołując się na źródła branżowe.

Embargo na sprowadzanie rosyjskiej ropy naftowej do Unii Europejskiej drogą morską i uzgodniony przez UE, G7 i Australię na 60 dolarów za baryłkę limit ceny ropy z Rosji transportowanej drogą morską weszły w życie w poniedziałek. Ograniczenia mają utrudnić Rosji finansowanie wojny na Ukrainie, przy zachowaniu stabilności dostaw energii na świecie.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.