• <
siemens_gamesa_2022

Francuzi zatrzymali dwa brytyjskie statki rybackie. Trwa spór między Francją i Wielką Brytanią

jm

28.10.2021 10:31
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Francuzi zatrzymali dwa brytyjskie statki rybackie. Trwa spór między Francją i Wielką Brytanią

Partnerzy portalu

Francuzi zatrzymali dwa brytyjskie statki rybackie. Trwa spór między Francją i Wielką Brytanią - GospodarkaMorska.pl
Fot. Baptiste Pilot / Unsplash

Dwa brytyjskie statki rybackie zostały zatrzymane, a jeden ukarany grzywną w Zatoce Sekwany. To element polityki „zaostrzenia kontroli” w konflikcie między Francją a Wielką Brytanią o połowy ryb po brexicie.

Francja zapowiedziała w środę wdrożenie środków odwetowych wobec Wielkiej Brytanii za ograniczenia w przyznawaniu licencji połowowych dla francuskich rybaków. W ramach tychże środków dwa angielskie statki rybackie zostały zatrzymane przez francuską żandarmerię morską podczas kontroli, a jeden został przekierowany do portu Le Havre – poinformowało Ministerstwo Morza na Twitterze. Statek rybacki, który początkowo nie zastosował się do prośby o wejście na pokład żandarmów, został ukarany grzywną za „utrudnianie kontroli”.

"Kontrole w okresie połowu przegrzebków są częścią zaostrzenia kontroli w kontekście rozmów o licencjach z Wielką Brytanią i Komisją Europejską" – sprecyzowało ministerstwo w komunikacie prasowym.

„Czas na odpowiedzi” na temat licencji połowowych po Brexicie – stwierdziła minister Annick Girardin.

Od 2 listopada wprowadzone zostaną „systematyczne kontrole celne i sanitarne brytyjskich produktów wyładowywanych we Francji oraz zakaz rozładunku owoców morza” – zapowiedział we wtorek rzecznik rządu Gabriel Attal. Rząd Francji zagroził również ograniczeniem dostaw energii elektrycznej na Wyspy Normandzkie, Jersey i Guernsey.

Źródło: PAP


Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.