• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Szczecinek: Nowy kierunek kształcenia zawodowego dzięki pieniądzom z RPO

pc

14.03.2018 13:53 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Szczecinek: Nowy kierunek kształcenia zawodowego dzięki pieniądzom z RPO

Partnerzy portalu

Szczecinek: Nowy kierunek kształcenia zawodowego dzięki pieniądzom z RPO - GospodarkaMorska.pl

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku od nowego roku szkolnego będą mogli kształcić się w zawodzie kierowcy mechanika. Pracownie i sale warsztatowe zostaną zaadaptowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt dzięki 2 mln zł z RPO. Umowę na dotację podpisano w środę.

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku (Zachodniopomorskie) zamierza w roku szkolnym 2018/2019 uruchomić nowy kierunek kształcenia "Europejski kierowca". Uczniowie zdobywaliby zawód kierowcy mechanika. By móc zrealizować ten cel, szkoła musi zaadaptować pracownie i sale warsztatowe, które trzeba też wyposażyć w nowoczesny, kierunkowy sprzęt.

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, na realizację tej szacowanej na ponad 2,2 mln zł inwestycji w ZST samorząd powiatu uzyskał prawie 2 mln zł dotacji na działanie "Infrastruktura kształcenia zawodowego" w ramach RPO WZ 2014-2020. W środę w ZST przedstawiciele powiatu i samorządu województwa podpisali umowę na to finansowe wsparcie.

Dzięki unijnym pieniądzom, oprócz remontu sal, kupiony zostanie sprzęt do pracowni środków transportu drogowego, pracowni przewozu osób i ładunków oraz do warsztatów szkolnych. Będzie to m.in.: symulator i auto elektryczne. Wszystko to ma pozytywnie wpłynąć na jakość kształcenia w ZST, scalenie edukacji z oczekiwaniami rynku pracy. Ma również przyciągnąć do szkoły większą liczbę uczniów, w tym chętnych do nauki zawodu kierowcy mechanika.

Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku kształci m.in. w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik elektronik, technik obróbki drewna, technik architektury krajobrazu, technik budownictwa czy technik systemów energetyki odnawialnej. Organizuje wyjazdy studyjne i staże zagraniczne oraz współpracuje z lokalnymi firmami i przedsiębiorcami.

Dziękujemy za wysłane grafiki.