• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

PFR: 1 mln zł na aplikacje do walki ze skutkami koronakryzysu

sons

05.06.2020 10:56 Źródło: PAP
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu PFR: 1 mln zł na aplikacje do walki ze skutkami koronakryzysu

Partnerzy portalu

PFR: 1 mln zł na aplikacje do walki ze skutkami koronakryzysu - GospodarkaMorska.pl

1 mln zł wynosi pula konkursu Polskiego Funduszu Rozwoju na prototypy innowacyjnych aplikacji, które przyczynią się do walki ze skutkami kryzysu i będą wykorzystywane w gospodarce po pandemii. Innowacyjne firmy i osoby prywatne mogą zgłaszać pomysły do 15 lipca.

Rozwiązania w ramach "Aplikacji Jutra" mają dotyczyć takich dziedzin, jak zdrowie, praca i przedsiębiorczość oraz społeczeństwo.

Jak podkreślił PFR w komunikacie, epidemia koronawirusa pokazała, że nowe technologie mogą stać się antykryzysowymi narzędziami. Dlatego po raz pierwszy organizuje konkurs, w którym nagrodą jest wsparcie inwestycyjne w stworzeniu prototypu aplikacji, która "nie tylko przyczyni się do walki ze skutkami kryzysu, ale będzie wykorzystywana w nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej".

W konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, zespoły pomysłodawców, a także młode innowacyjne firmy, które zarejestrują się stronie, prześlą nagrany 5-minutowy film prezentujący pomysł i zespół, który za nim stoi i wypełniony krótki formularz zgłoszeniowy - wyjaśniono.

Pomysły na aplikacje można zgłaszać do 15 lipca. "Łączna pula nagród, które Polski Funduszu Rozwoju przeznaczy na stworzenie prototypów innowacyjnych aplikacji, które pomogą w walce ze skutkami kryzysu wywołanego przez pandemię Covid-19 wynosi 1 mln zł" - wskazano w komunikacie.

W końcu lipca 2020 roku spośród nadesłanych pomysłów komisja konkursowa ma wyłonić 12 najciekawszych projektów. Finaliści wezmą udział w warsztatach z prototypowania i testowania, które umożliwią im dopracowanie koncepcji i zaprezentowanie ich przed jury podczas Gali Finałowej. "PFR sfinansuje powstanie najciekawszych rozwiązań" - podkreślono.(PAP)

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.