• <
urząd_morski_gdynia_2021

Wizyta wiceministra Marcina Przydacza w Indiach

Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Wizyta wiceministra Marcina Przydacza w Indiach
Wizyta wiceministra Marcina Przydacza w Indiach - GospodarkaMorska.pl

pc/MSZ

14.09.2019 Źródło: własne

Rozmowy z ministrem lotnictwa cywilnego Indii przy okazji inauguracji połączenia lotniczego Warszawa-Nowe Delhi, spotkanie z indyjskim wiceministrem spraw zagranicznych i otwarcie Forum Biznesu Polska-Indie były najważniejszymi punktami wizyty podsekretarza stanu Marcina Przydacza w Indiach.

Głównym celem podróży wiceministra do Republiki Indii była inauguracja bezpośredniego połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Nowego Delhi. – To ważne i historyczne wydarzenie. Połączenie powinno ożywić współpracę gospodarczą i wymianę międzyludzką – powiedział podsekretarz stanu Marcin Przydacz podczas rozmów z Hardeep Singh Purim, ministrem lotnictwa cywilnego Indii. – Polska ma nadzieję na stworzenie szerszej sieci połączeń lotniczych w przyszłości – dodał wiceminister. Poinformował przy tej okazji stronę indyjską o planach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w Polsce. – CPK będzie największym lotniskiem w Europie Centralnej, a zarazem impulsem do dalszego dynamicznego rozwoju naszej gospodarki – podkreślił.
 
Wiceminister Przydacz spotkał się także ze swoim odpowiednikiem, wiceministrem spraw zagranicznych do spraw relacji ekonomicznych Indii T. S. Tirumurtim. Podczas rozmów podsekretarz stanu w polskim MSZ podkreślił fakt długoletniej i dobrej współpracy politycznej oraz gospodarczej między Warszawą i Nowym Dehli. Zwrócił także uwagę strony indyjskiej na wciąż niewykorzystany potencjał wymiany gospodarczej między Polską i Indiami. – Polska jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i chcemy rozszerzyć zakres naszych partnerów gospodarczych poza UE – wskazał wiceminister Przydacz. Przy tej okazji poruszył także kwestię zbliżającej się prezydencji Indii w G20 i wyraził gotowość Polski do wniesienia wkładu w prace grup roboczych.
 
Rozwój relacji gospodarczych był także jednym z głównych tematów spotkania podsekretarz stanu w polskim MSZ z wiceministrem handlu i przemysłu Indii N. Sivasailamem.
 
W czasie wizyty w Indiach wiceminister Przydacz otworzył również Forum Biznesu Polska – Indie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH ) oraz Federację Indyjskich Izb Przemysłowo-Handlowych (FICCI).
 
Wiceminister wziął również udział w panelu naukowym na Uniwersytecie Jawaharlal Nehru w Nowym Dehli na temat roli uniwersytetów i biznesu we współczesnej dyplomacji, podczas którego władze uniwersytetów Warszawskiego i Jawaharlal Nehru podpisały umowę o współpracy.
 
W sobotę 14 września podsekretarz stanu Marcin Przydacz spotka się z przedstawicielami środowiska biznesowego z Kolhapuru i Maharasztry oraz odsłoni w Valivade tablicę pamiątkową w miejscu, gdzie w 1943 r. powstał obóz dla Sybiraków przybyłych z ZSRR.

Źródło:
własne
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28267,00 $ tona 1,68% 16 kwi
 Cynk 2853,00 $ tona 1,57% 16 kwi
 Aluminium 2308,00 $ tona -0,86% 16 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.