ew
Ropa na giełdzie w Nowym Jorku jest już wyceniana powyżej 58 dolarów za baryłkę. Z Arabii Saudyjskiej dochodzą sygnały, że cięcia dostaw ropy na rynki będą kontynuowane - podają maklerzy.
Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 58,15 USD, po zwyżce ceny o 0,52 proc.
Ropa Brent w dostawach na listopad na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 62,85 USD za baryłkę, po wzroście notowań o 0,42 proc.
Książę Abdulaziz bin Salman, który jest nowym ministrem energii Arabii Saudyjskiej, poinformował, że w polityce paliwowej księstwa nie będzie radykalnych zmian.
Król Arabii Saudyjskiej zdymisjonował w weekend dotychczasowego ministra energii Khalifa Al-Faliha i na jego miejsce mianował jednego ze swoich synów - księcia Abdulaziza bin Salmana.
Tymczasem w środę rozpoczyna się dwudniowe spotkanie Wspólnego Komitetu Technicznego OPEC w Abu Zabi w celu omówienia zgodności dostaw ropy z obowiązującymi od początku roku cięciami produkcji.
W czwartek w Abu Zabi obradować będą członkowie OPEC i sojusznicy kartelu w sprawie paktu dotyczącego wielkości dostaw ropy.
Podczas poprzedniej sesji ropa WTI w USA zyskała 2,4 proc. Surowiec w Nowym Jorku jest jednak o ponad 10 procent tańszy niż podczas szczytowych notowań w kwietniu tego roku.
Analitycy Energy Aspects Ltd. oceniają, że toczący się od wielu miesięcy spór handlowy pomiędzy USA a Chinami obniża cenę ropy o 15 dolarów na baryłce.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
Rozliczenia marynarzy: „zasada 183 dni” w 2020 roku, a opodatkowanie marynarza w Polsce
3
Konwencja MLI a Dania – czy cokolwiek zmieni się w 2021 roku?
Rekonstrukcja rządu - likwidacja Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej
Zasady reprezentacji w spółkach prawa handlowego
„Wiódł ślepy kulawego” – rozmowa z radcą prawnym Mateuszem Romowiczem w sprawie podatkowych problemów polskich marynarzy
Czarter na podróż – NOR w porcie wyładunku i związane z tym zagadnienia
Szwedzki sąd nakazał wydać Ukrainie statek rosyjskiej "floty cieni"
Marynarskie umowy będzie można zawierać elektronicznie. To pomysł rządu na powrót polskiej bandery
Komisja handlu międzynarodowego PE poparła porozumienie ws. ceł uzgodnionych przez UE i USA
Czy NATO zablokuje Rosji Bałtyk? Kreml miałby tracić wtedy 90 mld dolarów rocznie