• <
urząd_morski_gdynia_2021

Gróbarczyk o kandydatach PiS w Zachodniopomorskiem: To ludzie niezwykle utytułowani

Strona główna Prawo Morskie, Polityka Morska, Ekonomia Morska Gróbarczyk o kandydatach PiS w Zachodniopomorskiem: To ludzie niezwykle utytułowani
Gróbarczyk o kandydatach PiS w Zachodniopomorskiem: To ludzie niezwykle utytułowani - GospodarkaMorska.pl

pc

19.08.2019 Źródło: PAP

To ludzie niezwykle utytułowani – powiedział w poniedziałek w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, prezentując kandydatów PiS do Sejmu i Senatu z zachodniej części województwa zachodniopomorskiego.

"Dzisiaj chcieliśmy zaprezentować naszą drużynę. To ludzie niezwykle utytułowani. To ważne, żeby wszystkich państwa prosić o głos na całą naszą drużynę, bo Prawo i Sprawiedliwość jest partią wiarygodną i musimy wygrać, aby kontynuować nasze zadania" – powiedział Gróbarczyk podczas prezentacji listy do Sejmu z okręgu 41 (szczecińskiego) i kandydatów do Senatu z okręgów 97 (szczecińsko-polickiego) i 98 (obejmującego m.in. Stargard i Świnoujście).

Gróbarczyk, który jest liderem listy w wyborach do Sejmu w okręgu szczecińskim powiedział, że program PiS jest "dla ludzi, nie dla elit".

Zapytany, jak kandydaci zamierzają przekonać do głosowania na siebie mieszkańców Pomorza Zachodniego, które jest "trudnym terenem" dla PiS (w poprzednich wyborach wygrywała tu Platforma Obywatelska), Gróbarczyk odpowiedział: "po trochu zmieniamy tę rzeczywistość".

"Nie mamy się czego wstydzić, nasz program jest jednoznaczny – odbudowa Pomorza Zachodniego. Oczywiście część rzeczy nam nie wychodzi czy popełniamy błędy, ale cel jest jednoznaczny – odbudować Pomorze Zachodnie, a przede wszystkim uczynić z tego polską rację stanu" – powiedział. Na pytanie, co "nie wyszło", szef MGMiŻŚ wskazał, że są to przede wszystkim opóźnienia przy budowie promu dla PŻB.

Minister zapewnił, że prom zostanie zbudowany "i to nie w wydaniu partyjnym, ale gospodarczym". "Musi się to odbyć w sposób rynkowy, zgodnie z regulacjami rynkowymi, a przede wszystkim prawem, i prawem unijnym, co stwarza ogromne problemy z rozpoczęciem" – zaznaczył.

Drugie, trzecie i czwarte miejsce na liście zajmują posłowie Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka i Michał Jach. Kolejna jest radna Szczecina Stefania Biernat, za nią – na miejscach 6. i 7. posłowie Krzysztof Zaremba i Rafał Mucha. Na liście znaleźli się też m.in. zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza i burmistrz Węgorzyna Monika Kuźmińska. Listę zamyka podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Maciej Kopeć. Znalazł się na niej także, na miejscu 9., poseł trzech kadencji i były polityk Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Litwiński (jako reprezentant Porozumienia Jarosława Gowina).

Kandydatką do Senatu w okręgu 97 jest radna sejmiku województwa Małgorzata Jacyna-Witt, a w okręgu 98 o fotel senatora ubiegał się będzie szef rolniczej Solidarności w regionie i przywódca rolniczych protestów Edward Kosmal.

We wschodniej części województwa "jedynką" na liście do Sejmu jest były europoseł Czesław Hoc, drugie miejsce zajmuje sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker, a trzecie sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Małgorzata Golińska. Na liście jest też m.in. wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

Do Senatu z okręgu 99 (m.in. powiat białogardzki, choszczeński i kołobrzeski) startuje radny sejmiku Henryk Carewicz, a z okręgu 100 (powiaty m.in. koszaliński i szczecinecki) radny sejmiku Krzysztof Nieckarz.

Źródło:
PAP
legal_marine_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28275,00 $ tona -0,44% 21 kwi
 Cynk 2793,00 $ tona -1,13% 21 kwi
 Aluminium 2344,00 $ tona 0,86% 21 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.