• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

102. rocznica szkolnictwa morskiego w Polsce

gm

22.06.2022 18:12 Źródło: Ministerstwo Infrastruktury
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska 102. rocznica szkolnictwa morskiego w Polsce

Partnerzy portalu

102. rocznica szkolnictwa morskiego w Polsce - GospodarkaMorska.pl
Fot. Uniwersytet Morski w Gdyni/FB

21 czerwca Uniwersytet Morski w Gdyni świętował 102. rocznicę szkolnictwa morskiego w Polsce. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody i odznaczenia dla osób, które wniosły szczególny wkład w funkcjonowanie i rozwój UMG.

– Uniwersytet powinien być miejscem debat i dyskusji, a także polem ścierania się różnych poglądów. Dzięki licznym konferencjom oraz szerokiej ofercie edukacyjnej, ukierunkowanej m.in. na rozwój branży morskiej i wyznaczaniu nowych kierunków na przyszłość, Uniwersytet Morski w Gdyni z każdym rokiem przyczynia się do rozwoju szkolnictwa morskiego w Polsce – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Uroczyste posiedzenie senatu uczelni stało się okazją do wręczenia nagród i odznaczeń państwowych, a także nadania tytułu Doktora Honoris Causa prof. dr. inż. kpt. ż.w. Mirosławowi Jurdzińskiemu.

Podczas uroczystości wręczone zostały trzy nagrody specjalne o różnym charakterze. Nagroda specjalna „Ulisses Award” została przyznana kapitanowi Szczepanowi Kowalewskiemu. Nagrodę „Zdobywcy Mórz i Oceanów”, za szczególne zasługi dla morskości uczelni, otrzymał kapitan żeglugi wielkiej Artur Król. Z kolei medal za zasługi dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni został wręczony dyrektorowi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego dr. Januszowi Karpowi. Pracownicy uczelni otrzymali medale: złoty, srebrny i brązowy za długoletnią służbę.

Uroczystość zakończyła się odsłonięciem tablicy z nazwiskami doktorów Honoris Causa w holu głównym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.