• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

ZMPSiŚ wspiera edukację

ew

01.09.2020 11:21 Źródło: mat. prasowe

Partnerzy portalu

ZMPSiŚ wspiera edukację - GospodarkaMorska.pl

Dziś 1 września. Do szkół wracają uczennice i uczniowie szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczyciele. ZMPSiŚ życzy w nowym roku szkolnym zdrowia i dobrych wyników.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w dalszym ciągu wspierać będzie uczniów oraz młodych artystów i sportowców. To jedno z bardzo wielu działań spółki w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

We wrześniu ruszą dwa konkursy organizowane we współpracy z Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Pierwszy z nich skierowany jest do uczniów klas 4 – 8 szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Zadaniem uczestników będzie wykonanie prezentacji związanej z działalnością i znaczeniem w regionie portów w Szczecinie i Świnoujściu, w kontekście przypadającej w 2020 roku 70. rocznicy polskiej administracji w obu portach. W drugim będzie wykonanie zdjęcia przedstawiającego zachodniopomorskie porty należące do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA

Kolejny już rok będziemy realizowali „Dni portu w szkole" - autorski projekt ZMPSiŚ zainicjowany w 2016 roku, a obejmujący cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą.

W jego trakcie rozmawiamy o porcie i znaczeniu gospodarki morskiej. W ramach ponad 400 godzin lekcyjnych spotkaliśmy się z blisko 2000 uczniów z 75 klas ze Szczecina i okolic. Przeszło 50 razy gościliśmy uczniów w porcie. Z programu skorzystali także uczniowie polskiego pochodzenia z Białorusi.

Ostatnio ZMPSiŚ wyposażył pracownię komputerową Szkoły Podstawowej nr 51 w Szczecinie w 10 zestawów komputerowych oraz drukarkę laserową. Z kolei Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu otrzymał środki na zakup pomocy dydaktycznych do kształcenia zawodowego.

Szkoła zakupiła między innymi podręczniki, mapy morskie wydane w języku polskim i angielskim, publikacje nautyczne (tablice nawigacyjne, tablice pływów ATT, spisy świateł itp.), przybory do prowadzenia nawigacji takie jak: trójkąty nawigacyjne i przenośniki. Na potrzeby Warsztatów Szkolnych zakupiono przyrządy kontrolno-pomiarowe, elektronarzędzia, sprzęt ochronny i pomocniczy do spawania.

Wsparcie ZMPSiŚ otrzymało w ostatnich latach ponad 50 drużyn, klubów i stowarzyszeń, w tym siedem tysięcy sportowców. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: "Mamy swoich mistrzów sPortu. Dofinansowaniem objęliśmy takie dyscypliny, jak: piłka nożna, gimnastyka sportowa, koszykówka, siatkówka, wioślarstwo, kajakarstwo i boks.

Angażujemy się w akcje społeczne, realizujemy autorskie projekty edukacyjne i pomocowe. Współpracujemy z klubami i organizacjami sportowymi. Chcemy, by dzieci i młodzież były aktywne."

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.