• <
instytut_oceanologii_PAN_2023

Zielony wodór wspierany przez UE. Green Hydrogen Partnership z nowymi projektami

sg

20.01.2023 11:13
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Zielony wodór wspierany przez UE. Green Hydrogen Partnership z nowymi projektami

Partnerzy portalu

Zielony wodór wspierany przez UE. Green Hydrogen Partnership z nowymi projektami - GospodarkaMorska.pl

Unijna organizacja Green Hydrogen Partnership ogłosiła pierwszą fazę składania projektów (call for proposals) w związku z planem rozwoju na 2023 roku. 

Organizacja ogłosiła nabór wniosków do projektów 17 stycznia. Zgłoszenia można natomiast nadsyłać od 31 stycznia. Projekty, do których poszukiwani są kontraktorzy, będą kosztować ok. 195 milionów euro i obejmą 26 tematów. Tematy są podzielone na trzy kategorie: innowacje (Innovation Actions), badania i innowacje (Research and Innovation Actions) oraz działania wspierające (Coordination and Support Actions).

Green Hydrogen Partnership to partnerstwo publiczno-prywatne. Jego głównym celem jest przyczynienie się realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu i Strategii Wodorowej poprzez zoptymalizowane finansowanie działań w zakresie badań naukowych i innowacji. Green Hydrogen Partnership powstał 30 listopada 2021 po Joint Undertaking Fuel Cells and Hydrogen 2 Joint Undertaking (FCH 2 JU) i przejął jego dotychczasowe portfolio. Działalność organizacji zaplanowana jest przez Unię Europejską do 2027 roku.

Fot. Depositphotos


escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.