• <

Zakończono poszukiwania surfera zaginionego na Bałtyku

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Zakończono poszukiwania surfera zaginionego na Bałtyku

Partnerzy portalu

Surfer, którego poszukiwania rozpoczęły się w środę, został odnaleziony w Ustroniu Morskim. Mężczyzna nie potrzebował pomocy medycznej.

W środę do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego wpłynęła informacja dotycząca surfera mającego problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody w rejonie plaży zachodniej w Ustce. Dostrzegł go operator drona, którego uwagę zwróciło nietypowe zachowanie mężczyzny.

Jak podaje Rafał Goeck dla portalu Onet.pl: — Do naszych ratowników z Brzegowej Stacji Ratowniczej w Ustce zgłosił się operator drona. Pokazał nagrania, na których faktycznie była osoba potrzebująca pomocy. W związku z tym rozpoczęliśmy poszukiwania — poinformował.

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się po godzinie 14:30, oprócz Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, przystąpił do niej śmigłowiec Marynarki Wojennej RP. Mężczyznę odnaleziono po godzinie 21 w Ustroniu Morskim, czyli 100km dalej od miejsca w którym przebywał podczas zgłoszenia.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.