• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zacznij wakacje z Jarmarkiem Morskim

ac

11.06.2021 17:07 Źródło: gdynia.pl
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Zacznij wakacje z Jarmarkiem Morskim

Partnerzy portalu

Zacznij wakacje z Jarmarkiem Morskim - GospodarkaMorska.pl
Fot. pixabay

Wielkimi krokami zbliża się Święto Morza. Jak co roku czeka nas mnóstwo wspaniałych atrakcji. Jedną z nich bez wątpienia będzie trwający przeszło tydzień Jarmark Morski. Stoiska pełne rzemieślników, rękodzielników, artystów i gastronomów zagoszczą na skwerze Kościuszki w dniach od 19 do 27 czerwca.

Wspaniała nadmorska lokalizacja, swobodna przyjazna atmosfera i kolorowe stoiska sprawią, że Jarmark Morski stanie się miejscem, które każdy będzie chciał odwiedzić. Będzie barwnie, gwarnie i będzie się działo. Wszystko to z okazji dorocznego Święta Morza w Gdyni.

Jarmark Morski na kilka dni wkomponuje się w przestrzeń skweru Kościuszki. To właśnie tu staną stoiska jarmarkowe, które zapełnią rzemieślnicy, artyści i rękodzielnicy.

W ich ofercie znajdą się wykonywane z sercem i maestrią przedmioty, na które nigdzie indziej nie będzie dane nam trafić. Wśród nich makramy, boho kwietniki, ceramika artystyczna i użytkowa, artykuły dekoracyjne, grafiki, obrazy, a także biżuteria z muszli, metalu czy bursztynu. Ponadto eko torby, drewniane zabawki, ręcznie robione mydła i kosmetyki, galanteria skórzana, ręcznie malowane sukienki, tuniki, szale, nakrycia głowy w różnym charakterze i stylu, malowana porcelana, naturalne świece, witraże, breloki i inne nadmorskie pamiątki.

Organizatorzy nie zapomnieli także o miłośników kulinariów. Część stoisk oferować będzie najróżniejsze przysmaki: regionalne i egzotyczne wypieki oraz przekąski. Nie zabraknie greckiej baklawy, tureckiej chałwy, ręcznie robionych ciasteczek prosto z Włoch, piemonckich pralin, serów, wędlin, przypraw, zdrowej żywności z Podhala czy miodów.

Bez wątpienia atrakcją będzie ulokowana na miejscu jarmarku wenecka karuzela. Przejażdżka ucieszy pewnie zarówno najmłodszych, jak i nieco starszych.

Jarmark Morski rozpocznie swoją działalność w sobotę 19 czerwca i potrwa do niedzieli 27 czerwca. Stoiska odwiedzać będzie można w godzinach od 11:00 do 22:00 w piątki i weekendy oraz od 11:00 do 20:00 w dni powszednie od poniedziałku do czwartku.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.