• <

Wynik wyszukiwania - "zielona energia" - Wiadomości

Ørsted otrzyma fundusze od Departamentu Energii USA w celu dekarbonizacji przemysłu

Amerykańskie władze przekażą dotację w wysokości 100 mln dolarów duńskiemu koncernowi. Dofinansowanie ma pomóc w rozwoju zakładu Ørsted zajmującego się wytwarzaniem ekologicznego metanolu w Teksasie, a także dekarbonizacji trudnego do elektryfikacji sektora morskiego i utworzeniu miejsc pracy w USA w ramach nowej branży związanej z czystą energią.
25.03.2024

W Senacie będzie obradował Morski Zespół Parlamentarny nt. morskich farm wiatrowych

Centrum Informacyjne Senatu informuje, że w środę, 6 marca br. o godz. 9.00 w sali 179 w Senacie odbędzie się posiedzenie Morskiego Zespołu Parlamentarnego nt. stanu przygotowań do pierwszej fazy uruchomienia morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
05.03.2024

Rząd Wielkiej Brytanii zapewnia dotacje w wysokości 33 mln funtów na zieloną transformację portów i statków

Brytyjskie władze ogłosiły 26 stycznia br. podmioty, które otrzymają dofinansowanie rządowe w wysokości 33 mln funtów na rozwój ekologicznych technologii dla portów i statków. Ma to przyspieszyć wyścig państwa w kierunku dekarbonizacji sektora morskiego, przy jednoczesnym wspieraniu miejsc pracy w społecznościach przybrzeżnych w całym kraju, pomagając rozwijać gospodarkę w dłuższej perspektywie.
29.01.2024

Ten jacht korzysta z każdej energii odnawialnej. Energy Observer z misją samowystarczalności energetycznej w żegludze

Przeszło osiem lat na różnych akwenach świata spędził zeroemisyjny i i samowystarczalny jacht wykorzystujący na swoim pokładzie wszelkie możliwe źródła odnawialne. Celem tego ekologicznego przedsięwzięcia jest stanie się wzorem dla innowacji w transporcie morskim, z myślą o postępie technologicznym jak i zadbaniu o środowisko.
23.01.2024

Ørsted po raz piąty z tytułem najbardziej zrównoważonego producenta energii na świecie

Firma Ørsted po raz piąty prowadzi w rankingu najbardziej zrównoważonych firm energetycznych na świecie i znajduje się w światowej czołówce wszystkich organizacji w tym zakresie. Ranking Corporate Knights 2024 Global 100 Most Sustainable Corporations in World został opublikowany w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii.
22.01.2024

Elektryczno-wodorowa rewolucja we flocie Estonii. Gratka dla polskich stoczni i grup technologicznych

Estonia postawiła na ekologię i ogłosiła, że najnowszy prom rozpocznie wprowadzanie do eksploatacji nowej generacji statków energooszczędnych. Prom z napędem elektryczno-wodorowym wprowadzony zostanie na początek na połączenie Virtsu-Kuivatu. Na start Estonia pozyskała 40 mln euro ze środków Europejskiego Funduszu Modernizacyjnego oraz wpływów z handlu emisjami CO2.
09.01.2024

Nowe inwestycje, wsparcie edukacji i zaskakująco duża aktywność sektora MŚP, czyli gospodarcze podsumowanie 2023 roku

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych spółek zarządzających Polską Strefą Inwestycji. W 2023 roku wydała 76 decyzji o wsparciu, a deklarowany nakład inwestycyjny projektów przekroczył 1,8 mld zł.
09.01.2024

Orlen podjął finalną decyzję inwestycyjną w sprawie Baltic Power

Grupa Orlen podjęła finalną decyzję inwestycyjną dotyczącą budowy pierwszej polskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Inwestycja, która w 2026 roku włączy do polskiego systemu moc blisko 1,2 GW, będzie realizowana wspólnie z kanadyjskim Northland Power. Baltic Power będzie w stanie wyprodukować czystą, dostępną energię, która może zasilić 1,5 miliona gospodarstw domowych. W ramach przygotowania infrastruktury instalacyjnej dla branży offshore koncern rozpoczął również budowę terminala w Świnoujściu.
04.01.2024

Terminal kontenerowy w Indiach ma być w 100% zasilany energią odnawialną

PSA Mumbai ma stać się pierwszym w Indiach terminalem kontenerowym, który jest całkowicie zasilany bezemisyjną energią odnawialną. Odpowiada za to farma fotowoltaiczna o moc 7,8 MW, powstała we współpracy z O2 Power. Zdaniem spółki inwestycja pozytywnie wpłynie na ograniczenie emisji CO2 przez branżę portową.
04.01.2024

W świątecznej atmosferze o offshorze i wodorze

Pomorska Platforma Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej zorganizowała 1 grudnia świąteczne spotkanie dla wszystkich swoich sygnatariuszy. Zostało ono podzielone na dwie części. Część prezentacyjna miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, natomiast świąteczny networking przeniósł się do hotelu Almond.
04.12.2023

PSEW wrzuca piąty bieg dla polskiego offshore wind [wideo]

21 i 22 listopada w Warszawie spotkali się kluczowi gracze sektora offshore wind. Zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) Konferencja Offshore Wind Poland, już po raz czwarty, zgromadziła inwestorów, wykonawców, usługodawców, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych oraz decydentów politycznych. Podczas wydarzenia przedstawiono konkretne kroki, które należy podjąć, aby w pełni wykorzystać potencjał wiatru na Bałtyku.
23.11.2023

TELE-FONIKA Kable zwiększy produkcję podmorskich rdzeni energetycznych dla MFW

Bydgoska TELE-FONIKA Kable S.A. (TFKable) zmodernizowała swoje maszyny umożliwiając produkcję dłuższych lądowych i podmorskich rdzeni energetycznych. To duży krok w stronę znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych firmy.
19.10.2023

Equinor uruchomił największą na świecie morską farmę wiatrową

Pierwsza energia z największej na świecie morskiej farmy wiatrowej Dogger Bank znajdującej się na Morzu Północnym popłynęła do brytyjskiej sieci. To kamień milowy w rozwoju energetyki opartej o odnawialne źródła energii i nowy rozdział w budowaniu bardziej zrównoważonego i bezpiecznego systemu energetycznego.
11.10.2023

Equinor liderem zielonej energii

Equinor aktywnie bierze udział w transformacji energetycznej Polski rozwijając morską i lądową energetykę odnawialną. Firma jest również jednym z głównych dostawców gazu ziemnego do Polski poprzez Baltic Pipe, zapewniając tym samym bezpieczeństwo energetyczne kraju. Działania firmy i jej wkład w rozwój energetyki opartej o zeroemisyjne źródła w Polsce zostały docenione przez kapitułę Konkursu organizowanego przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych, która uhonorowała Equinor tytułem Lidera Zielonej Energii.
28.09.2023

Działająca na zapleczu Portu Gdańsk fabryka Northvolt będzie zasilana przez Polenergię

W Gdańsku powstała największa w Europie fabryka magazynów energii wraz z centrum badawczo-rozwojowym. Od października obiekt będzie zasilany zieloną energią z polskiej farmy wiatrowej. Będzie to możliwe dzięki umowie na dostawę czystej energii, którą właściciel fabryki, spółka Northvolt, podpisał z Grupą Polenergia.
14.09.2023

Pierwszy prąd z morskiej farmy wiatrowej Saint-Brieuc Iberdroli we Francji

Pierwsze zielone megawaty wyprodukowane w morskiej farmie wiatrowej Saint-Brieuc, należącej do firmy Iberdrola, zostały przekazane do francuskiej krajowej sieci energetycznej przez RTE. Jest to pierwszy projekt Iberdroli we Francji i druga tego typu francuska instalacja zasilająca krajowy system energetyczny.
29.08.2023

Fitch: powstanie NABE pozytywnie wpłynie na profil kredytowy spółek energetycznych

Agencja ratingowa Fitch opublikowała raport na temat postępów procesu wydzielenia aktywów węglowych z polskich spółek energetycznych. W ocenie instytucji postęp w projekcie NABE jest pozytywnym czynnikiem dla profilu kredytowego spółek energetycznych. Sprzedaż aktywów węglowych zmniejszy ryzyko biznesowe spółek, zwiększy ich zdolność do zaciągania zadłużenia, a także wpłynie korzystnie na ich profil ESG.
07.08.2023

Ekotechnologie - zrównoważone miasto dzisiaj i dla przyszłych pokoleń

Śmietniki na kartę, panele fotowoltaiczne, zielony wodór, wykorzystanie bio odpadów, to tylko kilka z elementów transformacji świata odpowiedzialnego za kondycję planety. Zdając sobie sprawę z degradacji zasobów naturalnych i ekosystemów, do jakiej prowadzi konsumpcjonizm, zmuszeni jesteśmy do dyskusji i podejmowania realnych działań w celu minimalizowania strat dla środowiska.
30.05.2023

PowerX prezentuje innowacyjny projekt statku dostarczającego i magazynującego energię elektryczną

Japońska firma rozwija projekt akumulatorowca, tj. jednostki morskiej wyposażonej w akumulatory, która mogłaby magazynować energię elektryczną i dostarczać ją tam, gdzie byłaby potrzebna.
30.05.2023

Regiony Morza Bałtyckiego chcą jeszcze ściślej kooperować

Podczas posiedzenia Zarządu Baltic Sea States Subregional Co-operation, czyli Współpracy Subregionalnej Państw Morza Bałtyckiego dyskutowano o wielu istotnych sprawach. Poruszono tematy związane m.in. z zieloną energia, usprawnieniami w międzynarodowym transporcie, polityką morską, transferem innowacji, ale też wspólnymi projektami kulturalnymi. Obradom przewodniczył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. We wrześniu w Szczecinie odbędzie się konferencja BSSSC, która w tym roku świętuje swoje 30-lecie.
24.05.2023

Jacek Bogusławski na kongresie H2POLAND: przyszłość wodoru w Polsce jest w kolorze zielonym

Członek zarządu województwa wielkopolskiego Jacek Bogusławski przekonywał, że przy wdrażaniu nowych technologii takich jak energetyka oparta na wodorze należy brać pod uwagę głos społeczeństwa.
19.05.2023

Konferencja PSEW2023 zbliża się wielkimi krokami

Liberalizacja ustawy 10H oraz postępujące prace nad morskimi farmami wiatrowymi na Bałtyku pozwalają branży wiatrowej z optymizmem spoglądać w przyszłość. Jednak jest jeszcze wiele zagadnień i wyzwań, które wymagają wypracowania rozwiązań w gronie ekspertów i decydentów. O kierunku rozpędzającej się transformacji energetycznej w oparciu o energetykę wiatrową oraz cały sektor OZE będzie tegoroczna Konferencja PSEW2023 20-22 czerwca w Serocku.
10.05.2023

Grupa Azoty planuje w przyszłym roku weryfikację celów strategii na lata 2021-2030

W 2024 roku jest planowana weryfikacja poszczególnych celów strategii spółki na lata 2021-2030. Spółka obecnie podtrzymuje chęć przejęcia Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, wokół którego mają być skupione "zielone" aktywa grupy.
16.04.2023

COSCO chce działac na rzecz innowacji w dziedzinie statków elektrycznych

Największy chiński armator COSCO tworzy przedsięwzięcie China Electric Ship Innovation Alliance. Do sojuszu przystąpiło 80 krajowych przedsiębiorstw, które mają otrzymać także wsparcie ze strony władz. Ma to ugruntować pozycję kraju jako jednego ze światowych liderów w zakresie elektryfikacji żeglugi.
16.02.2023

Rusza budowa pierwszej na świecie MFW z turbinami o mocy 16 MW

China Three Gorges Corporation (CTG) rozpoczęła budowę drugiego etapu morskiej farmy wiatrowej Zhangpu Liuao. Projekt ten będzie pierwszą w Chinach i na świecie farmą wiatrową z turbinami o mocy 16 MW.
06.02.2023

Equinor i SSE planują produkcję ekologicznego wodoru dla morskiej farmy wiatrowej

SSE Renewables i Equinor, deweloperzy farmy wiatrowej Dogger Bank w Wielkiej Brytanii, badają dwie opcje dla czwartej farmy wiatrowej, którą partnerzy chcą zbudować w ramach projektu. Obejmują one wykorzystanie jej do produkcji energii elektrycznej, która zasilałaby brytyjską sieć, z ewentualną opcją wykorzystania do produkcji zielonego wodoru.
06.02.2023

Stocznia Fincantieri zwodowała kolejny ekologiczny wycieczkowiec

Włoskie przedsiębiorstwo uczyniło kolejny krok związany z budową nowego, ekologicznego wycieczkowca dla Regent Seven Seas Cruises, marki należącej do Norwegian Cruise Line Holdings. Dostawa jest zaplanowana na listopad tego roku.
03.02.2023

Mitsubishi Shipbuilding oczekuje na komercjalizację swojego statku do bunkrowania amoniaku

Mająca siedzibę w Jokohamie filia Mitsubishi Heavy Industries, ukończyła studium koncepcyjne statku do bunkrowania amoniaku we współpracy z INPEX Corporation. Statek będzie mógł dostarczać statkom paliwo amoniakalne, a projekt jest realizowany w związku z rosnącą popularnością amoniaku jako czystego źródła energii bez emisji CO2.
02.02.2023

Equinor i Vår Energi opuszczają projekt zakładu produkującego amoniak Barents Blue

Norweskie firmy energetyczne Equinor i Vår Energi wycofują się z prowadzonego przez Horisont Energi projektu Barents Blue, znanego również jako pierwszy w Europie zakład produkcji niebieskiego amoniaku na dużą skalę.
01.02.2023

Niemcy chcą przyspieszyć rozwój sieci przesyłowych i elektrowni wiatrowych

Minister gospodarki i ochrony klimatu Robert Habeck poinformował, że rząd zatwierdził projekt zmian w regulacjach obejmujących energetykę wiatrową oraz sieci przesyłowe. Ma to być impuls dla lądowej i morskiej energetyki wiatrowej, która zmaga się w kryzysem inwestycyjnym w tym kraju. Dokument został przekazany do Bundestagu.
01.02.2023

Drugie życie turbin wiatrowych

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wspiera upcykling infrastruktury wytwarzającej zieloną energię. Już w piętnastu lokalizacjach dewelopera znajdują się ekologiczne meble miejskie wykonane ze zużytych turbin wiatrowych. W 2023 roku takie meble pojawią się w kolejnych stu miejscach.
30.01.2023

Incat dostarczy pierwszy na świecie duży prom elektryczny

Australijski konstruktor szybkich promów Incat Tasmania ujawnił, że prowadzi rozmowy z południowoamerykańskim operatorem Buquebus na temat dostawy największego na świecie bezemisyjnego, lekkiego promu typu ro-pax.
23.01.2023

Ørsted ze zgodą na budowę systemu magazynowania dla MFW Hornsea 3

BESS w Norfolk ma mieć moc około 200 MW i być zlokalizowany z już zaplanowaną infrastrukturą.
19.01.2023

AKVA Group i Inseanergy współpracują w celu dekarbonizacji za pomocą pływających ogniw słonecznych

Producent sprzętu dla przemysłu rolniczego AKVA Group i norweska firma zajmująca się pływającymi energiami słonecznymi Inseanergy podpisały list intencyjny w sprawie dostawy i integracji rozwiązań w zakresie zielonej energii dla branży pozyskiwania żywności ze środowiska wodnego.
18.01.2023

Pierwszy japoński prom zasilany LNG rozpoczyna działalność

Do obsługi tras pasażerskich ruszył pierwszy z dwóch promów zasilanych LNG, należący do japońskiego armatora MOL. Sunflower Kurenai będzie obsługiwany przez związaną ze spółką firmą Ferry Sunflower Co.
16.01.2023

Rumunia będzie ściągać zieloną energię z Azerbejdżanu przez Morze Czarne

Przywódcy Azerbejdżanu, Gruzji, Rumunii i Węgier podpisali w sobotę w Bukareszcie porozumienie o przesyle zielonej energii elektrycznej z Azerbejdżanu do Europy z wykorzystaniem kabla położonego na dnie Morza Czarnego.
17.12.2022

Flagowy duński projekt zielonej energetyki Power-to-X otrzyma finansowe wsparcie

Prowadzony przez Ørsted projekt Power-to-X otrzymał dofinansowanie o wartości 600 mln koron duńskich (380 mln złotych) od Duńskiego Urzędu ds. Przedsiębiorczości w ramach udziału Danii w programie Important Project of Common European Interest (IPCEI).
16.12.2022

Chevron inwestuje w technologię wychwytywania CO2

Dostawca rozwiązań w zakresie wychwytywania i usuwania dwutlenku węgla, firma Svante, zebrała 318 milionów USD, aby przyspieszyć produkcję swojej technologii wychwytywania dwutlenku węgla, którą wykorzysta Chevron.
16.12.2022

Pierwsze dwa zdolne do bezzałgowych rejsów statki Ocean Infinity płyną do Norwegii

Firma Ocean Infinity zajmująca się robotyką morską odebrała dostawę pierwszych dwóch zrobotyzowanych statków, które wejdą w skład zaawansowanej technologicznie floty częściowo zautomatyzowanych jednostek nawodnych serii Armada.
06.12.2022

K Line przeznacza 740 milionów dolarów na inicjatywy związane z ochroną środowiska

Japońska firma żeglugowa Kawasaki Kisen Kaisha Ltd (K Line) w nowo opublikowanym raporcie przedstawiła swoje krótkoterminowe plany inwestycyjne, przeznaczając znaczną część na inicjatywy środowiskowe.
05.12.2022

Microsoft, Google i Renault chcą czystej, bezemisyjnej energii z lądu i morza

Giganci technologiczni i grupa motoryzacyjna kupują energię odnawialną - prawie 1,5 GW obejmującą lądową i morską energię wiatrową oraz energię słoneczną.
02.12.2022

Drugi prom napędzany LNG dołącza do floty TT-Line

Niemiecki właściciel i operator promów odebrał dostawę swojego drugiego ekologicznego statku, Peter Pan, napędzanego LNG.
29.11.2022

Powstał nowy, zielony hub w celu przyspieszenia dekarbonizacji żeglugi

Podczas COP27 w Egipcie zainicjowano program Blueprint for Future Ports, którego celem jest rozwijanie zielonej energii na morzu oraz zeroemisyjności. W związku z tym powołano hub The Green Shipping Corridors Hub, aby wspierać działania mające na celu realizację ekologicznych korytarzy żeglugowych.
17.11.2022

Stocznia Fincantieri przekazała wodorowy wycieczkowiec

W Ankonie we Włoszech przekazano - 10 listopada – kolejny statek, który zasili flotę wycieczkowców szwajcarskiej firmy Viking . Stanowi to również istotny krok we współpracy pomiędzy przedsiębiorstwem i stocznią Fincantieri w zakresie projektowania, dostarczania i eksploatacji przyjaznych dla środowiska statków wycieczkowych.
10.11.2022

Inwestorzy i banki chcą malować polski krajobraz na zielono [RELACJA]

Finansowanie inwestycji energetycznych było jednym z tematów poruszanych podczas 36. Konferencji Energetycznej EuroPOWER & 6. OZE POWER. Patronem medialnym wydarzenia jest portal GospodarkaMorska.pl oraz ZielonaGospodarka.pl. W trakcie dyskusji wielokrotnie podkreślano, że nie ma odwrotu od „zielonych” inwestycji. Te z kolei powinny być realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Przedstawiciele świata finansów są zgodni co do tego, że w Polsce potrzebne jest stabilne otoczenie regulacyjne oraz dokumenty strategiczne.
07.11.2022

Nawiązanie globalnej współpracy partnerskiej pomiędzy WWF i Ørsted

Współdziałanie obu firm ma przyspieszyć wdrażanie rozwiązań na rzecz morskiej energetyki wiatrowej, zwiększających różnorodność biologiczną oceanów. Pomoże to osiągnąć osiągać cele dla klimatu i różnorodności biologicznej na skalę globalną. [VIDEO]
31.10.2022

Strzelczyk: "Offshore wind to dla nas szansa - zamierzamy z niej skorzystać"

Grzegorz Strzelczyk, prezes zarządu Lotos Petrobaltic S.A., wziął udział w debacie na temat morskiej energetyki wiatrowej zorganizowanej w ramach Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo Energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”. Przedstawiciel polskiej spółki powiedział, że na przestrzeni lat planowana zmiana profilu spółki – z oil&gas na zieloną energetykę.
14.09.2021

Grupa ORLEN z międzynarodowym programem wodorowym

​HYDROGEN EAGLE to program inwestycyjny Grupy ORLEN zakładający budowę międzynarodowej sieci hubów wodorowych zasilanych odnawialnymi źródłami energii oraz innowacyjnych instalacji przetwarzających odpady komunalne w zero i niskoemisyjny wodór. W ramach projektu planowana jest również budowa ponad 100 stacji tankowania dla transportu indywidualnego, publicznego i cargo.
14.06.2021

Koalicja na rzecz Energii Przyszłości przedstawia konkretne plany działania

Rok 2021 to czas konkretnych działań w ramach Koalicji na rzecz Energii Przyszłości. Organizacja przedstawiła właśnie siedem ambitnych projektów i powitała w swoich szeregach trzech nowych członków.
23.02.2021

Tylko zielona i atomowa energia może zatrzymać zmiany klimatu

W Europie przyspieszają zmiany klimatu. Klęski żywiołowe mogą już wkrótce dotykać dwie trzecie Europejczyków. Każdego roku zjawiska ekstremalne, jak powodzie, podtopienia, nawałnice czy susze, tylko w Polsce powodują straty wynoszące do 0,4 proc. PKB. Obecna średnia globalna temperatura jest o 1°C wyższa od poziomu przedindustrialnego. W tym tempie do końca stulecia temperatura może być wyższa o 4°C.
08.12.2020

Do końca miesiąca strategia rozwoju gospodarki wodorowej

Do końca października zostanie wypracowana strategia rozwoju gospodarki wodorowej – zapowiedział pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodorowej i szef gabinetu politycznego premiera Krzysztof Kubów. Ma ona dać podwaliny pod prawo wodorowe, opracowane w przyszłym roku.
08.10.2020

Sztuczne, zielone wyspy Skandynawii

W ciągu 18 lat, kosztem około pół miliarda EUR, na obszarze o powierzchni 300 hektarów, 10 km na południe Kopenhagi powstać ma kompleks 9 sztucznych wysp, na których wybudowane zostaną nie tylko nowe siedziby dla innowacyjnego przemysłu i instytucji badawczo-rozwojowych z zakresu „zielonych” technologii, ale też zorganizowane tereny rekreacyjne dla mieszkańców stolicy Danii.
25.09.2020

Grupa Technologiczna ASE

Grupa Technologiczna ASE Razem tworzymy technologie przyszłości
Wodór,H2,Magazyny Energii,Poprawa jakości energii elektrycznej,Zarządzanie energią,LNG,Odpowiedzialny przemysł,Nowe technologie,Technologie wodorowe,OZE,Bezpieczeństwo techniczne,Bezpieczeństwo wybuchowe, Analizy bezpieczeństwa,Konsulting środowiskowy,zielona energia,czysty wodór,Grupa Technologiczna ASE,ASE,Automatic Systems Engineering

Kancelaria Radcy Prawnego Grzegorz Kuligowski

OZE, PV,Farma fotowoltaiczna,elektrownie wiatrowe,wiatraki na morzu,zielona energia, off shore

PSEW wrzuca piąty bieg dla polskiego offshore wind

21 i 22 listopada w Warszawie spotkali się kluczowi gracze sektora offshore wind. Zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) Konferencja Offshore Wind Poland, już po raz czwarty, zgromadziła inwestorów, wykonawców, usługodawców, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych oraz decydentów politycznych. Podczas wydarzenia przedstawiono konkretne kroki, jakie należy podjąć, aby w pełni wykorzystać potencjał wiatru na Bałtyku.
23.11.2023

Tauron Zielona Energia. Energia jutra dla Polski

Nadchodzi era zrównoważonej energetyki, a jednym z istotnych graczy tego sektora na polskim rynku jest Tauron Zielona Energia. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku mieliśmy okazję porozmawiać z prezesem zarządu, panem Wojciechem Więcławkiem, na temat ambitnych planów firmy w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii.
01.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.