• <

Wynik wyszukiwania - "siedziba firmy" - Wiadomości

Żuraw polskiej firmy Protea wypłynął na morską platformę z BCT w Porcie Gdynia

Pokaźny żuraw offshorowy wyprodukowany przez polską firmę Protea popłynął już na platformę HVAC BorWin5 u wybrzeży Niemiec, gdzie zostanie zainstalowany.
25.04.2024

eSOV na prąd za 20 mln funtów z Innovate UK. Rynek potrzebuje 300 SOV. Ile zbudujemy w Polsce?

Brytyjska agencja innowacji Innovate UK przyznała 20 milionów funtów na budowę dużych statków serwisowych (SOV), które będą mogły działać przy zerowej emisji. Agencja i beneficjent twierdzą, że to pierwsza tego typu jednostka. W Polsce wciąż zastanawiamy się czy w ogóle budować SOV. Brytyjczycy zapowiadają serię zeroemisyjnych eSOV.
17.03.2024

W Lęborku powstanie pionierskie centrum kompetencji w dziedzinie energii wiatrowej

Rada Powiatu Lęborskiego jest inicjatorem wartego 12 000 000 zł projektu utworzenia pierwszego w Polsce Centrum Branżowego dedykowanego Energetyce Wiatrowej. Współpracując z liderami branżowymi, takimi jak Grupa ORLEN, Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej (PTMEW) i Windhunter Academy, podjęło inicjatywę mającą na celu stworzenie pionierskiego centrum kompetencji w dziedzinie energii wiatrowej w samym sercu Lęborka.
28.11.2023

Chcą odbudować tradycje stoczniowe Pomorza Środkowego

Jedna z największych szkół średnich w regionie i jeden z największych pracodawców na Pomorzu Środkowym łączą siły, by otworzyć przed młodymi ludźmi nowe perspektywy rozwoju oraz odbudować tradycje stoczniowe na Pomorzu Środkowym. W słupskim Mechaniku we wrześniu ruszy klasa, w której kształcić będą się przyszli specjaliści od budowy jachtów i łodzi. Nauka będzie realizowana we współpracy z firmą Markos, która specjalizuje się w ich produkcji.
28.03.2023

KODIAK: Polscy deweloperzy offshore mogą skorzystać z naszej wiedzy

Choć rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce jest dynamiczny, nie brakuje problemów. Warto spojrzeć na niego z zewnątrz i zasięgnąć języka u kogoś z większym doświadczeniem. O perspektywy rozwoju branży MEW w Polsce i roli, jaką może odegrać w niej firma KODIAK, rozmawiamy ze współzałożycielem firmy i jej dyrektorem zarządzającym Marcelem Traberem.
24.03.2023

Statki celami ataku hakerskiego

Towarzystwo klasyfikacyjne DNV potwierdziło, że blisko 1000 statków zostało dotkniętych cyberatakiem na oprogramowanie służące do zarządzania i obsługi jednostek morskich.
17.01.2023

Wodór na pokładzie. Norled przeciera szlak dla statków zeroemisyjnych. Polska ma w tym swój udział

Ponad rok od otrzymania nagrody Statek Roku, Hydra zabunkrowała w grudniu br. i ma wypłynąć na firody. Prom będzie przewoził ludzi i samochody na trasie między norweskimi portami Hjelmeland, Nesvik oraz Skipavik niedaleko Stavanger – poinformował mnie Erlend Hovland, Chief Technology Officer, Norled AS.
05.01.2023

Europejscy armatorzy i firmy logistyczne zyski inwestują w Afryce i Azji. CME CGM oraz AP Maersk nie zwalniają ekspansji

CEVA Logistics poinformowało, że zacieśni relacje z HMM. Bazą jest wieloletnia umowa na wykorzystanie przestrzeni ładunkowej w serwisach oceanicznych. A.P. Moller Capital zapowiedział, że zainwestuje w infrastrukturę portową i logistyczną w Afryce Zachodniej. To tylko dwa przykłady kolejnych aktywności linii żeglugowych na rynku logistycznym i odwrotnie.
22.09.2022

Azimut Yachts Poland Warsaw Night

11 maja 2022 r. w Warszawie w podniebnej przestrzeni Warsaw SkyFall grono wyselekcjonowanych gości celebrowało wejście na rodzimy rynek luksusowej marki jachtowej - Azimut Yachts Poland. Organizatorem wieczoru był lider w dystrybucji łodzi żaglowych i motorowych w Polsce – firma Dobre Jachty, która od tego roku jest wyłącznym dealerem Azimut Yachts w kraju.
12.05.2022

Supon znają już pokolenia - tutaj każdy może rozwinąć skrzydła

Inwestowanie w rozwój zawodowy pracowników, przywiązanie do rodzinnych wartości, jak i stałe rozwijanie biznesu z naciskiem na kulturę bezpieczeństwa przeciwpożarowego na lądzie i morzu, sprawiają, że w firmie Supon zbudowano wiele długoletnich karier.
17.03.2022

Markos z rekordową sprzedażą do Holandii

Październik był rekordowym miesiącem pod względem sprzedaży na rynek holenderski łodzi produkowanych przez firmę Markos. Tylko w ciągu miesiąca trafiło tam 40 jednostek łodzi turystycznych.
10.11.2021

Airmech stawia na rozwój i bierze kurs na statki

Gdańska firma Airmech dała się poznać jako specjaliści od wyposażenia jachtów. – To wciąż podstawa naszej działalności, mamy tu ugruntowaną pozycję. Poszerzamy ofertę i od dwóch lat realizujemy z sukcesami zamówienia na statki – mówi właściciel Paweł Pojawa.
28.09.2021

Markos zwiększy produkcję

Nową halę produkcyjną o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych otworzy już wkrótce firma MARKOS na terenie swojego zakładu w Głobinie. Wyposażona w nowoczesny sprzęt ma zapewnić firmie jeszcze większe możliwości produkcyjne oraz umożliwić ofensywę na rynek związany z budową morskich farm wiatrowych.
24.09.2021

Firmy przenoszą siedziby poza Kalifornię. Przyczyną m.in. wysokie koszty energii

Eksperci Hoover Institution na Uniwersytecie Stanforda wskazują na nowy trend, który pojawił się wśród przedsiębiorstw w Kalifornii. Firmy masowo przenoszą swoje siedziby poza granicę stanu. Na delokalizację tych podmiotów wpływa polityka podatkowa, prawo, koszty pracy, koszty postępowania sądowego, a także wysokie koszty energii i mediów.
13.09.2021

Equinor wyczarterował statek Stril Server do obsługi farmy Hywind Tampen

Hywind Tampen to projekt pływającej elektorowi wiatrowej o mocy 88 MW, która dostarczy energię elektryczną instalacjom na wodach norweskich Morza Północnego – Snorre i Gulfaks. Kontrakt na usługi serwisowe i obsługę SOV (Service Operation Vessel) zapewni Simon Møkster Shipping.
05.07.2021

Seatech - odpowiedź na zapotrzebowanie na Tramwaj wodny

Oferta w obszarze transportu drogą wodną w Gdańsku jest mocno ograniczona. Dlatego istniejące kanały mogą stanowić doskonałą alternatywę dla połączeń lądowych w tym obszarze.
07.06.2021

KONGSTEIN i INTER MARINE zawarły porozumienie o współpracy

KONGSTEIN AS, dostawca usług doradztwa technicznego i zarządzania projektami z zakresu energetyki morskiej oraz INTER MARINE Sp. z o.o., dostawca usług dla przemysłu morskiego, zawarły umowę o współpracy mającej na celu wspólne świadczenie usług na rzecz polskiego rynku energii odnawialnej.
12.04.2021

Nowe przepisy UE dotyczące transportu zwiększą emisje CO2 o 1 mln ton rocznie

Zapisy pakietu mobilności UE, który miał poprawić warunki pracy kierowców, będą mieć negatywne skutki dla klimatu. Zdaniem KE, nowe przepisy mogą spowodować do 3,3 mln dodatkowych ton emisji CO2 rocznie.
19.02.2021

Mamy tylko 12 lat aby zapobiec nieodwracalnym skutkom zmian klimatu

ONZ ostrzega, że zostało nam już tylko 12 lat, aby zapobiec nieodwracalnym szkodom spowodowanym zmianami klimatycznymi. Może w tym pomóc biznes, m.in. poprzez kreowanie innowacyjnych rozwiązań dla klimatu, które walczą ze smogiem, poprawiają efektywność energetyczną i wykorzystują recykling. – Pandemia SARS-CoV-2 uwypukla krytyczną rolę, jaką nauka i biznes pełnią w rozwiązywaniu globalnych wyzwań – podkreśla Mike Roman, przewodniczący rady nadzorczej i prezes zarządu 3M.
10.08.2020

Pakiet mobilności UE: część przepisów wchodzi w życie szybko, część w 2022 r.

Parlament Europejski przeprowadził w środę głosowania, które zamykają wielomiesięczne prace nad przepisami dotyczącymi przewoźników drogowych. Część przepisów zacznie obowiązywać już za 20 dni, na dostosowanie się do innych kierowcy będą mieć kilkanaście miesięcy.
10.07.2020

Pacific Basin wstrzymuje plan rozwoju floty

Siedziba firmy Pacific Basin z siedzibą w Hongkongu wstrzyma swoje plany ekspansji floty w związku z trwającą niepewnością rynku spowodowaną pandemią koronawirusa.
07.04.2020

Polska i kilka innych krajów Unii Europejskiej chcą zawieszenia pakietu mobilności

Polska z grupą kilku krajów UE zwróciła się do chorwackiej prezydencji, szefa PE i przewodniczącej KE o zawieszenie prac nad pakietem mobilności, czyli nad przepisami dotyczącymi transportu drogowego ze względu na pandemię koronawirusa.
30.03.2020

Fracht FWO Polska otwiera oddział w pobliżu terenów portowych Szczecinie

Fracht FWO Polska, globalny operator logistyczny dla przemysłu, otwiera oddział w Szczecinie, który swoją działalność rozpoczyna z początkiem kwietnia, a jego biuro znajduje się w pobliżu terenów portowych. Fracht FWO będzie tam rozwijał głównie usługi związane z transportem morskim kontenerowym dla różnych grup ładunków, w tym również ponadnormatywnych.
30.03.2020

Podpisano umowy PGZ-Raytheon związane z dostawami polskich baterii Patriot

Spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i amerykańska firma Raytheon podpisały umowy związane z dostawami dla systemu obrony powietrznej Wisła opartego na wyrzutniach Patriot – poinformowała w środę PGZ.
26.02.2020

Państwa członkowskie UE przyjęły przepisy w sprawie przewoźników drogowych

Kraje Unii Europejskiej w czwartek w Brukseli przyjęły przepisy dotyczące przewoźników drogowych, czyli tzw. pakiet mobilności. Sprzeciw ośmiu krajów, w tym Polski, nie wystarczył, aby zablokować te budzące kontrowersje regulacje.
20.02.2020

Horizon Geosciences przeprowadziło badania dna Bałtyku na zlecenie PKN Orlen

10 grudnia br. zakończono badania dna Bałtyku w ramach projektu farm wiatrowych. Badania trwały blisko 700 roboczogodzin. Geoinżynierzy, geotechnicy, geolodzy, wiertnicy i technicy laboratoryjni oraz eksperci z PKN Orlen pracowali wspólnie na obszarze 131 km2, oddalonym ok. 23 km od linii brzegowej.
11.12.2019

Komisja transportu PE dała zielone światło dla negocjacji pakietu mobilności

Komisja transportu Parlamentu Europejskiego przegłosowała we wtorek stanowisko w sprawie pakietu mobilności przewidujące m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników. Otwiera to drogę do negocjacji nad tymi regulacjami z Radą UE i KE.
24.09.2019

W PE konferencja o zagrożeniach dla przewoźników w związku z pakietem mobilności

Pakiet mobilności stanowi zagrożenie dla przewoźników drogowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej i próba wprowadzenia protekcjonistycznych rozwiązań prawnych - przekonywali w czwartek w PE w Brukseli uczestnicy konferencji poświęconej tym propozycjom.
13.09.2019

Dachser Polska rozwija biznes i oddziały

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma, która w Polsce specjalizuje się w obsłudze eksportu, rozbudowała m.in. terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. mkw. powierzchni operacyjnej. Tymczasem w toku są kolejne inwestycje – we Wrocławiu i w podłódzkim Strykowie. Powiększanie oddziałów wynika z rozwoju biznesu Dachser w Polsce. W 2018 r. firma zwiększyła obroty o 16%, do ponad 451 mln zł, a liczba przewie
18.07.2019

Telematyka - jak ułatwia życie kierowcom w okresie wakacji?

Efektywne planowanie, a jednocześnie kontrola - to podstawa optymalnego wykorzystania pojazdów. Czym są Point of Interest (POI) w transporcie i spedycji oraz w jaki sposób telematyka może ułatwić codzienną pracę, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy samochody dostawcze obowiązuje sporo dodatkowych ograniczeń?
11.06.2019

Europa Środkowo-Wschodnia kontra stara Unia. Oto prawdziwy powód powstania pakietu mobilności

W 2017 roku kierowcy polskich przedsiębiorstw transportowych przejechali ponad 335 milionów tonokilometrów (tkm)– najwięcej w Unii Europejskiej, z czego blisko 18 milionów tkm to wynik działalności kabotażowej. Przejazdy w ramach innego państwa niż siedziba firmy wzrosły o 38 proc. w odniesieniu do roku poprzedniego. Ponadto Polska, jako jedyna z krajów członkowskich, które prężnie działają w sektorze transportu drogowego, w latach 2010-2016 zdołała zwiększyć swój udział na rynkach europejskich.
04.06.2019

Kto zadba o interesy polskich przedsiębiorców w Brukseli?

Najprostsza droga do przyjęcia pakietu mobilności liczy siedem kroków. Są to wnioski, opinie, pierwsze czytania w Parlamencie, Komisji i Radzie Unii Europejskiej. Jeśli Rada zatwierdza stanowisko PE, akt prawny zostaje przyjęty. Jeśli nie, w kolejności jest jeszcze trilog oraz drugie czytanie, a nawet procedura pojednawcza. Jaki los czeka pakiet mobilności? Wybory parlamentarne mogą zmienić skład izby, ale propozycje europosłów poprzedniej kadencji nie znikną z agendy obrad. Po wyborach scenariusze są dwa. To, co może się wydarzy
28.05.2019

Norweski producent wzmacnia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój dzięki certyfikacji MSC

Wszystkie butelki Möller’s Tran Norweski, sprzedawane w ponad 20 krajach, będą oznaczone niebieskim certyfikatem MSC, który jest wiarygodnym znakiem potwierdzającym pochodzenie produktów ze zrównoważonych źródeł i identyfikowalności produktów.
03.05.2019

UE: Przepisy ws. przewoźników nie zostaną przyjęte w tej kadencji PE; to korzystne dla Polski

Choć PE na ostatniej sesji plenarnej w Brukseli poparł propozycje nowych regulacji ws. objęcia przewoźników przepisami o delegowaniu, te regulacje nie zostaną przyjęte w obecnej kadencji PE, bo nie ma na to czasu. To korzystny scenariusz dla Polski i krajów regionu.
12.04.2019

PO: Poparcie przez PE propozycji przepisów w sprawie przewoźników drogowych kolejną porażką PiS

Poparcie przez PE przepisów ws. przewoźników drogowych świadczy, iż Polska pod rządami PiS poniosła kolejną porażkę w UE; rząd nie był w stanie zbudować sojuszu, który pozwoliłby na ich odrzucenie - uważa PO. Oczekuje od rządu, że uczyni wszystko, by ta legislacja nie weszła w życie.
05.04.2019

Źródła PAP: Najprawdopodobniej nie będzie negocjacji ws. przewoźników drogowych w tej kadencji PE

Pomimo tego, że w czwartek PE poparł propozycje nowych przepisów ws. przewoźników drogowych, w tej kadencji najprawdopodobniej nie odbędą się już negocjacje europarlamentu, KE i krajów UE ws. ostatecznego kształtu nowych regulacji - informują PAP źródła unijne. To sukces Polski, która była przeciwna ich przyjmowaniu.
05.04.2019

PE poparł propozycje przepisów w sprawie przewoźników drogowych

Europarlament poparł w czwartek propozycje nowych przepisów w sprawie przewoźników drogowych. To kontrowersyjny projekt regulacji niekorzystnych dla Polski i krajów regionu, który zakłada m.in. objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.
04.04.2019

Sasin: propozycje przepisów ws. przewoźników uderzają w zasadę UE, czyli swobodny przepływ usług

Propozycje przepisów ws. przewoźników uderzają w jedną z podstawowych zasad Unii Europejskiej, czyli swobodny przepływ usług - powiedział w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Podkreślił, że stanowisko europosłów PiS w tej sprawie od samego początku było "absolutnie jednoznaczne".
04.04.2019

PE: Odrzucono wniosek ws. poprawek do propozycji dotyczących przewoźników

Parlament Europejski w Brukseli odrzucił w środę wniosek m.in. polskich europosłów w sprawie wykreślenia z porządku sesji plenarnej głosowań nad poprawkami do propozycji dotyczących przewoźników drogowych. Oznacza to, że zostaną one przeprowadzone w czwartek.
04.04.2019

We wtorek w komisji transportu PE głosowania ws. przewoźników drogowych

W komisji transportu Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędą się we wtorek głosowania nad poprawkami do propozycji kontrowersyjnych regulacji, które m.in. zakładają objęcie przewoźników drogowych przepisami o delegowaniu pracowników.
30.03.2019

Europosłowie ponad podziałami przeciwko objęciu delegowaniem przewoźników

Europosłowie z Polski, Rumunii, Bułgarii, Litwy, Łotwy i Węgier z różnych grup politycznych wzięli w środę udział w konferencji, na której przekonywali, że propozycje legislacyjne zakładające objęcie delegowaniem przewoźników drogowych w UE są wyrazem protekcjonizmu Zachodu.
28.03.2019

Rosati: Głosowanie w PE ws. przewoźników odwołane na wniosek polskich europosłów

Zaplanowane na środę głosowanie w Parlamencie Europejskim nad przepisami dotyczącymi przewoźników drogowych zostało zdjęte z porządku obrad na wniosek polskich eurodeputowanych – poinformował w rozmowie z PAP europoseł Dariusz Rosati (EPL, PO).
28.03.2019

Maersk z nietypowym zakupem na amerykańskim rynku

A.P. Moller-Maersk pozyskał amerykańskiego agenta celnego, Vandergrift Inc.. Ma to podkreślić cel duńskiego koncernu na ten rok: inwestycje w rynek logistyczny. To pierwszy przejęcie Maerska w tym roku.
27.03.2019

UE: Przeciwnicy przepisów ws. przewoźników nie zdołali zablokować sprawy

Przeciwnicy niekorzystnych dla Polski propozycji przepisów dotyczących przewoźników drogowych nie zdołali w poniedziałek w Strasburgu usunąć punktu w tej sprawie z porządku obrad, co mogłoby zamrozić prace na miesiące. Zabrakło do tego dwóch głosów.
26.03.2019

UE: Oddala się perspektywa przepisów ws. przewoźników w tej kadencji PE

Oddala się perspektywa uchwalenia niekorzystnych dla Polski i innych krajów regionu przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Liderzy grup politycznych zdecydowali w czwartek, że głosowanie nad regulacjami nie odbędzie na pierwszej marcowej sesji PE.
14.02.2019

Maersk pozyskał amerykańskiego agenta celnego

A.P. Moller-Maersk pozyskał amerykańskiego agenta celnego, Vandergrift Inc.. Ma to podkreślić cel duńskiego koncernu na ten rok: inwestycje w rynek logistyczny. To pierwszy przejęcie Maerska w tym roku.
12.02.2019

Do PE w marcu wróci sprawa przepisów dotyczących przewoźników drogowych

W marcu do Parlamentu Europejskiego wróci sprawa propozycji wprowadzenia kontrowersyjnych przepisów, które są zagrożeniem dla przewoźników drogowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polski. Chodzi o plany objęcia ich przepisami o pracownikach delegowanych.
08.02.2019

Komisja PE odrzuciła niekorzystne dla Polski propozycje dotyczące przewoźników

Komisja transportu PE odrzuciła w czwartek najbardziej niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczące przewoźników drogowych. Z głosowania zadowoleni są polscy europosłowie i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Nie kończy ono jednak prac nad regulacjami.
10.01.2019

W czwartek ważne dla Polski głosowania w PE w sprawie przewoźników drogowych

W komisji transportu PE odbędą się w czwartek głosowania w sprawie nowych regulacji, które mogą uderzyć w przewoźników drogowych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, np. Polski. Głosowania ustalą, czy jest szansa na złagodzenie ostatecznej wersji przepisów.
10.01.2019

Minister Adamczyk przekonywał w Brukseli ws. przepisów dotyczących przewoźników

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonywał w środę w Brukseli do złagodzenia projektu unijnych regulacji dotyczących przewoźników drogowych. W kształcie przyjętym przez Radę UE będą one niekorzystne dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej.
10.01.2019

W PE w czwartek głosowanie i protest ws. przepisów dotyczących przewoźników drogowych

W czwartek przed PE w Brukseli przewoźnicy drogowi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polacy, zaprotestują przeciwko projektowanym przepisom dotyczącym tej branży. Obawiają się, że regulacje uderzą w ich firmy. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w komisji transportu PE.
09.01.2019

Adamczyk: Polska przeciwna niekorzystnym przepisom ws. transportu międzynarodowego

Walka z niekorzystnym dla Polski i innych krajów UE projektem unijnych przepisów ws. transportu międzynarodowego trwa. Będziemy teraz zabiegać w PE o korzystne stanowisko, a potem także podczas negocjacji między europarlamentem a Radą UE – mówi w rozmowie z PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
05.12.2018

Kraje UE przyjęły stanowisko ws. przepisów dot. międzynarodowego transportu drogowego

We wtorek późnym wieczorem po kilkunastu godzinach negocjacji kraje UE przyjęły stanowisko ws. nowych regulacji dotyczących międzynarodowego transportu drogowego. Jak powiedział dziennikarzom minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, Polska była przeciwna, jak również kilka innych krajów UE.
04.12.2018

PGNiG dostarczy gaz do Commercial Metals Company Poland

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zostało strategicznym dostawcą gazu dla polskiej spółki zależnej od Commercial Metals Company – globalnego przedsiębiorstwa zajmującego się recyklingiem, produkcją oraz przetwórstwem stali.
06.09.2018

Media: sąd w Amsterdamie zajął udziały Gazpromu w spółce Blue Stream

Sąd w Amsterdamie zajął w maju należące do rosyjskiego koncernu Gazprom akcje operatora gazociągu Błękitny Potok - firmy Blue Stream Pipeline Company B.V., na wniosek ukraińskiego koncernu Naftohaz - podała w czwartek rosyjska redakcja Deutsche Welle.
31.08.2018

Fracht FWO Polska uhonorowany za rozwój polsko - amerykańskiego partnerstwa gospodarczego

Fracht FWO Polska, firma specjalizująca się w obsłudze logistycznej przemysłu, jest jednym z najbardziej znaczących spedytorów w obsłudze i organizacji dostaw towarów pomiędzy Polską a USA. Niedawno Fracht FWO Polska został uhonorowany Nagrodą Uznania przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku za zaangażowanie i znaczący wkład w polsko - amerykańskie partnerstwo gospodarcze.
19.03.2018

Zmiany w zarządzie spółki Orlen Paliwa z grupy PKN Orlen

Rada nadzorcza Orlen Paliwa z grupy PKN Orlen odwołała prezesa tej spółki Jarosława Tyca oraz członka zarządu Michała Kawczyńskiego. Do czasowego wykonywania czynności prezesa Orlen Paliwa delegowano Pawła Wysockiego, członka rady nadzorczej tego podmiotu.
12.02.2018

Podkarpacki Park Logistyczny zostanie rozbudowany

O dodatkowe 30 tys. mkw rozbudowany zostanie Podkarpacki Park Logistyczny Omegi Pilzno w Mokrzcu (Podkarpackie). Dzięki tej inwestycji zwiększy się również zatrudnienie, powstanie ok. 20 nowych miejsc pracy.
05.07.2017

Remont chłodniowca w MSR Gryfii

Morska Stocznia Remontowa Gryfia po raz kolejny współpracuje z norweskim armatorem Fjord Shipping. W stoczni w Świnoujściu trwają prace na chłodniowcu Silver Lake.
03.07.2017

Muehlhan zmienia swoją gdańską siedzibę

Od czerwca tego roku biura gdańskiego oddziału Muehlhan wraz z Zakładem Antykorozji, oferującym m.in. kompleksowe usługi konserwacyjno-malarskie dla stoczni remontowych i budowlanych, przeniosą swoją siedzibę do KOGI. Oprócz ponad 300-metrowego biura firma wydzierżawiła ponad 6,5 tys m2 placu tuż przy biurowcu.
20.03.2017

Tylko dzięki współpracy można wspierać ludzi wokół siebie – prezes Expom o budowaniu miejsc pracy w regionie

Poszukiwanie lojalnych i oddanych pracowników to jedno z największych wyzwań współczesnych pracodawców. Dwie firmy z okolic Nowego Miasta Lubawskiego – Expom S.A. i Jawor-Parkiet – postanowiły połączyć siły i zawarły porozumienie o naborze pracowników, aby ściągnąć do siebie całe rodziny poszukujące pracy.
04.12.2016

Dla umocnienia więzi między systemem edukacji a przemysłem – umowa między Rolls-Royce Polska i Akademią Morską w Gdyni [wideo]

Doskonalenie procesu kształcenia studentów Wydziału Mechanicznego specjalności Technologia Remontów Urządzeń Okrętowych i Portowych jest głównym celem podpisanego dziś (17.05) porozumienia o współpracy między Rolls-Royce Polska Sp. z o.o i Akademią Morską w Gdyni. Dzięki temu program kształcenia uczelni będzie lepiej dostosowany do potrzeb przemysłu.
17.05.2016

Akademia Morska w Gdyni podpisze umowę z Rolls-Royce Polska

Jutro (17.05) dojdzie do podpisania porozumienia między Akademią Morską w Gdyni i brytyjskim koncernem Rolls-Royce Polska. Dzięki temu zostanie udoskonalony program dla studentów specjalności Technologia Remontów Urządzeń Okrętowych i Portowych Wydziału Mechanicznego AMG.
16.05.2016

W Muehlhan Polska Sp. z o. o. mają ręce pełne roboty

Muehlhan Polska Sp. z o. o. z powodzeniem prowadzi aktywną działalność w branży zabezpieczeń antykorozyjnych na lądzie, realizując zlecenia zarówno na terenie kraju, jak i innych państw europejskich
27.01.2016

W Muehlhan Polska mają ręce pełne roboty

Muehlhan Polska Sp. z o. o. z powodzeniem prowadzi aktywną działalność w branży zabezpieczeń antykorozyjnych na lądzie, realizując zlecenia zarówno na terenie kraju, jak i innych państw europejskich
27.01.2016

25-lecie Lotos Petrobaltic z Barbórką w tle

25-lecie działalności Lotos Petrobaltic oraz zbliżająca się Barbórka to dobra okazja, żeby przypomnieć historię firmy, która wywarła ogromny wpływ na poszukiwanie oraz wydobycie surowców energetycznych z Morza Bałtyckiego. A jest co wspominać.
03.12.2015

FM Logistic z kolejną nagrodą

5 listopada, podczas gali towarzyszącej Międzynarodowym Targom Transportu i Logistyki, zostały ogłoszone wyniki plebiscytu „Przyjazny Pracodawca Branży TSL”. W tym roku to prestiżowe wyróżnienie trafiło do FM Logistic.
12.11.2015

Projekty polskiego biura doceniane na rynku międzynarodowym

Pierwszy na świecie w pełni elektryczny prom, statki do układania kabli pod dnem morskim czy platforma w kształcie lilii wodnej to tylko kilka przykładów otwierających listę innowacyjnych projektów realizowanych przez biuro projektowe Nelton – przez kilkanaście lat istnienia firmy były ich setki. Polacy tworzą nowatorskie rozwiązania oraz rewolucyjne pomysły, których nie boją się wcielać w życie.
26.08.2015

Inwestujemy szkoląc - rozmowa z Anną Cieślak z Muehlhan Polska

- Najważniejsze jest odpowiednie podejście do pracowników - zasobów ludzkich, bo to przecież oni są najważniejszym kapitałem naszej firmy - przekonuje w rozmowie z nami Anna Cieślak z firmy Muehlhan Polska SP. z o.o.
07.08.2015

Rozwiązano spółkę wydobywczą należąca do PKN Orlen

W piątek rozwiązano spółkę International Exploration and Production należąca do grupy kapitałowej PKN Orlen. Wpływ na to miało odstąpienie od poszukiwań ropy i gazu na szelfie łotewskim Morza Bałtyckiego przez płocki koncern.
29.06.2015

Sięgają po polskich specjalistów

Hanse Yacht, jeden z najbardziej znanych producentów jachtów na świecie, zatrudnia Polaków. Szuka do pracy między innymi stolarzy oraz elektryków. Specjaliści z naszego kraju są bardzo cenieniu w Greifswaldzie, tam właśnie mieści się siedziba firmy.
16.03.2015

Admiral Boats inwestuje w Tczewie. Spółka skonsoliduje produkcję łodzi tam i w Bojanie

Spółka Admiral Boats inwestuje w możliwości produkcyjne zakupionej w 2013 r. stoczni rzecznej w Tczewie. Do lutego przyszłego roku zakończy się budowa hali, w której produkowane będą duże elementy z laminatu. Docelowo spółka planuje skonsolidować produkcję w dwóch miejscach – w siedzibie zakładu w Bojanie koło Gdyni oraz w Tczewie, gdzie będą powstawać również wielkogabarytowe elementy stalowe.
30.12.2014

Reżim wszedł nam w nawyk – rozmowa z Rafałem Domżalskim, Prezesem Zarządu Expom SA

Zlecenia z branży offshore przyczyniły się do podwojenia sprzedaży w relacji styczeń 2013 – grudzień 2013 spółki Expom. W tym czasie odnotowano też korzystne zmiany w najważniejszych wskaźnikach firmy. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że siedziba firmy, a także należąca do niej fabryka, położone są daleko od morza, we wsi Kurzętnik, 80 kilometrów od Olsztyna i blisko 180 kilometrów od Gdańska.
17.11.2014

Uni-Mebel otwiera filię w Gdańsku

Mamy przyjemność poinformować, że firma Uni-Mebel otworzyła swoją filię w Gdańsku. Dzięki temu będziemy bliżej naszych klientów w Trójmieście.
25.09.2014

Nowa siedziba firmy SafeTech

W sobotę 20 września 2014 roku została otwarta nowa siedziba firmy SafeTech Marian Hoppe. Budynek znajduje się przy ul. Reja 38 w Suchym Dworze koło Gdyni, a więc zaledwie kilka kroków od poprzedniego miejsca.
23.09.2014

SKAT Transport odświeża swoją markę

SKAT Transport odświeża swoją markę, wprowadzając nowe logo i identyfikację wizualną. Modernizacja wizerunku to znak pozytywnych zmian, jakie zachodzą w firmie w ostatnich latach i jest jednym z elementów strategii rozwoju Grupy SKAT.
25.06.2014

HYDRO-NAVAL - kolejny Hydraracker opuścił zakład w Słupsku (wideo)

Słupska firma Hydro-Naval, specjalizująca się w budowie urządzeń dla przemysłu offshore, wyprodukowała kolejny komplet wielkogabarytowego urządzenia o nazwie Hydraracker. Gigantyczne urządzenie powstało na zlecenie koncernu National Oilwell Varco. Po zmontowaniu mierzy 55 metrów wysokości, waży około 120 ton i służy do prowadzenia wiertła na platformach wydobywczych.
30.12.2013

Wywiad z wiceprezesem firmy PROMAP sp. z o.o., Przemysławem Hoffmannem.

PROMAP Sp. Z o.o. została powołana do życia w 1995 roku, celem spółki jest projektowanie i produkcja wszelkiego typu okien i iluminatorów okrętowych, w tym jachtowych. Firma ma ogromne doświadczanie w swojej dziedzinie i dlatego jest w stanie proponować optymalne rozwiązania i spełniać wymagania swoich klientów. Rozmowa z wicedyrektorem firmy, Panem Przemysławem Hoffmannem miała miejsce podczas targów BALTEXPO 2013.
12.09.2013

Śledztwo trwa i końca nie widać

Prokurator, który sprawdza umowę zarządcy majątku byłej Stoczni Szczecińskiej z firmą Kraftport nie odpowiada na pytanie, kiedy zakończy postępowanie. Śledztwo toczy się od półtora roku.Umowę z firmą o kapitale 5 tysięcy złotych podpisał były zarząd Towarzystwa Finansowego Silesia.
08.02.2013

Morpol Jerzego Malka kupuje norweska spółka Marine Harvest

Marine Harvest, spółka norweskiego magnata przemysłowego Johna Fredriksena, kupuje od Jerzego Malka za ponad 900 milionów koron norweskich (518 mln pln) prawie połowę akcji w firmie Morpol SA w Duninowie - poinformowały wczoraj władze spółki.
18.12.2012

Calmax inwestuje w Polsce

Calmax to amerykańska manufaktura znana na świecie ze swoich wysokiej klasy wyrobów precyzyjnych. Otwierana w Polsce filia międzynarodowego przedsiębiorstwa stwarza szansę nie tylko na rozwój regionu, w którym powstanie zakład przemysłowy, ale także na wyszkolenie nowej grupy specjalistów, która może stać się zaczątkiem rozwijającej się branży przemysłu precyzyjnego. O planach Calmax w naszym kraju rozmawialiśmy z Andreasem Kwiatkowskim, przedstawicielem firmy w Europie Środkowej.(Wideo)
14.11.2012

Muehlhan - utrzymamy tempo rozwoju

Duże przedsiębiorstwa realizujące zlecenia na obszarze Europy, Rosji , Stanów Zjednoczonych, Bliskiego Wschodu oraz Chin zazwyczaj kojarzą się z gwałtownym rozwojem i skupianiem wszystkich sił na opanowaniu branży. Jednak biznes nie kończy się na doraźnych sukcesach. Międzynarodowa działalność musi siłą rzeczy łączyć się z tworzeniem rozbudowanej sieci kontaktów i opierać się na niezmiennych standardach jakości przyjętych przez wszystkie oddziały firmy. Wie o tym dobrze Muehlhan Polska Sp. z o.o.- firma, która mimo niekorzystne
02.04.2012

Stawiają na ciągły rozwój - Nowy zakład firmy Hydro-Naval

W sobotę 22.10.2011 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby firmy Hydro-Naval.
25.10.2011

Solidarność domaga się od premiera debaty ws. stoczni

Debaty na temat sytuacji w Stoczni Szczecińskiej domaga się Zarząd Regionu NSZZ Solidarność.
12.08.2011

Piechota: Transakcją z Kraftportem powinny zająć się organy ścigania

Podpisanie umowy na dzierżawę terenów stoczniowych z firmą Kraftport jest racjonalnie niewytłumaczalne - mówi były minister gospodarki Jacek Piechota. - Tą transakcją powinny zająć się organy ścigania.
09.08.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.