• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Dla umocnienia więzi między systemem edukacji a przemysłem – umowa między Rolls-Royce Polska i Akademią Morską w Gdyni [wideo]

Marek Nowak

17.05.2016 21:12 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Dla umocnienia więzi między systemem edukacji a przemysłem – umowa między Rolls-Royce Polska i Akademią Morską w Gdyni [wideo]
Dla umocnienia więzi między systemem edukacji a przemysłem – umowa między Rolls-Royce Polska i Akademią Morską w Gdyni [wideo] - GospodarkaMorska.pl

Doskonalenie procesu kształcenia studentów Wydziału Mechanicznego specjalności Technologia Remontów Urządzeń Okrętowych i Portowych jest głównym celem podpisanego dziś (17.05) porozumienia o współpracy między Rolls-Royce Polska Sp. z o.o i Akademią Morską w Gdyni. Dzięki temu program kształcenia uczelni będzie lepiej dostosowany do potrzeb przemysłu.

- Przyszłość naszej firmy oparta jest na ludziach, którzy dla nas pracują i na sukcesach zawodowych tych, którzy dopiero będą dla nas pracować – podkreśla James Roberts Senior Vice President Rolls-Royce Marine Services (Europe&Africa). - Z perspektywy Rolls-Royce'a  jest to więc bardzo ważna umowa, dzięki której możemy nie tylko bliżej poznać ludzi, którzy skorzystają z wyjątkowej szansy odbycia praktyk, ale też dać im umiejętności i doświadczenie pracy w dużej firmie. Nawet jeśli nie będą pracować u nas przełoży się to na korzyści akademii, a docelowo także całego przemysłu morskiego - dodaje.

Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Gdyni kształci na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn przyszłych oficerów mechaników marynarki handlowej – wykwalifikowanych specjalistów w zakresie eksploatacji siłowni okrętowych oraz specjalistów zatrudnianych w przemyśle lądowym w zakresie: technologii remontów i inżynierii eksploatacji instalacji.

Piotr Jędrzejowicz, Rektor Akademii Morskiej w Gdyni podkreśla, że współpraca, która połączy jedną z największych na świecie firm dostarczającą zintegrowane systemy zasilania oraz systemy napędowe z największą uczelnią morską w Polsce stanowi ofertę jednakowo atrakcyjną dla studentów, jak i przemysłu.

Uczelnia wychodzi w ten sposób naprzeciw oczekiwaniom i modyfikuje program kształcenia tak, aby maksymalizować szanse swoich absolwentów na rynku pracy.

Dzięki podpisanej umowie studenci AMG otrzymają możliwość odbywania praktyk i staży zawodowych w korporacji Rolls-Royce, a najlepsi będą mieli szanse na stałe zatrudnienie. Współpraca obejmie ponadto zaangażowanie praktyków (pracowników Rolls-Royce'a) przy prowadzeniu zajęć, ustalaniu tematyki prac dyplomowych oraz ich realizację, organizowanie wizyt studyjnych i warsztatów w firmie Rolls-Royce, wspólne akcje promocyjne a także przygotowanie studentów do efektywnego poszukiwania pracy poprzez uświadamianie zasad stosowanych w procedurach aplikacyjnych i rozmowach kwalifikacyjnych.

- Rolls-Royce jest obecny w Polsce w trzech lokalizacjach: główna siedziba firmy znajduje się w Gniewie, gdzie produkowane są urządzenia morskie, w Gdyni działa Morskie Centrum Serwisowe, a w Krakowie rozwija się Centrum Usług Wspólnych – wskazuje Adam Laskowski, Dyrektor Zarządzający Centrum Serwisowego Rolls-Royce.
 
Działalność Rolls-Royce w Polsce jest skupiona na przemyśle morskim, a firma ma w tym sektorze bardzo stabilną pozycję między innymi w zakresie projektowanie statków i zintegrowanych systemów napędowych. Należąca do Rolls-Royce marka MTU jest znana z także z produkcji silników dużej prędkości stosowanych w tak zróżnicowanych produktach jak lokomotywy i luksusowe jachty.

Współpraca z AMG, największą i najstarszą akademicką uczelnią morską w Polsce i jedną z największych w Europie, nie jest jedyną aktywnością, jaką Rolls-Royce prowadzi w celu przyciągnięcie utalentowanych pracowników. Dużym zainteresowaniem cieszą się skierowane do absolwentów programy stażowe. W Wielkiej Brytanii Rolls-Royce po raz ósmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat został wybrany najbardziej pożądanym pracodawcą wśród absolwentów kierunków inżynierskich.

SMT_shipping_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.