• <

Wynik wyszukiwania - "Zalew Wiślany" - Wiadomości

Raport NIK ma wskazywać na nieprawidłowości przy przekopie Mierzei Wiślanej

Wartość inwestycji związanej z przekopem Mierzei Wiślanej znacznie przekroczyła granicę opłacalności, a nadzór nad programem był sprawowany nierzetelnie - wskazuje w czwartek Najwyższa Izba Kontroli.
09.11.2023

M.Gróbarczyk: Wnioski kontroli NIK ws. Zalewu Wiślanego wskazują na ich polityczny charakter

Termin, doraźny tryb i wnioski kontroli NIK wskazują na jej polityczny charakter, który niekoniecznie koresponduje z konstytucyjnymi zadaniami NIK - oświadczył wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk odnosząc się do raportu Izby ws. kontroli Zalewu Wiślanego.
09.11.2023

Wysoki stan wód zagraża Zalewowi Wiślanemu

Z uwagi na przekroczony stan ostrzegawczy rzeki Elbląg i niekorzystne prognozy zostaną prewencyjnie ustawione rękawy przeciwpowodziowe wzdłuż Bulwaru Zygmunta Augusta: od Mostu Kardynała Wyszyńskiego w kierunku Mostu Wysokiego - poinformował w piątek elbląski urząd miasta.
20.10.2023

Mija rok od otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

17 września 2022 roku została uruchomiona pierwsza, najważniejsza część inwestycji polegającej na budowie drogi wodnej między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Po raz pierwszy w powojennej historii Polski można swobodnie wpływać na Zalew Wiślany z pominięciem rosyjskiej strefy przybrzeżnej i bez konieczności proszenia o zgodę Federacji Rosyjskiej.
17.09.2023

Plan zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych Zalewu Wiślanego

W trzecim kwartale br. rząd planuje przyjąć plan zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych Zalewu Wiślanego – wynika z informacji opublikowanej w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.
07.08.2023

Liczne kontrole MOSG na polskich obszarach morskich

Ubiegły weekend był pracowity dla strażników granicznych z morskiego komponentu. W sumie piętnaście jednostek pływających, w tym jedenaście skuterów wodnych, które naruszyły przepisy obowiązujące na polskich obszarach morskich, zostały skontrolowane przez funkcjonariuszy. Na prowadzących jednostki nałożono mandaty na łączną kwotę 1700 zł, a część przypadków wiązała się z wszczęciem postępowań administracyjnych. Z racji na sezon letni incydentów związanych z działalnością na morzu i innych akwenach nie brakuje.
17.07.2023

Senator KO złożył wniosek o kontrolę do NIK-u w sprawie drogi wodnej na Zalew Wiślany

Do Najwyższej Izby Kontroli wpłynął wniosek o kontrolę drogi wodnej z Morza Bałtyckiego na Zalew Wiślany. Chodzi o zbadanie, czy doszło do niegospodarności przy jej budowie. Wnioskującym jest senator Koalicji Obywatelskiej z Elbląga, Jerzy Wcisła. Parlamentarzysta podkreślał podczas konferencji w porcie, że rząd zakończył inwestycję na niespełna kilometr przed portem w Elblągu., podczas gdy w założeniu miała ona połączyć port z otwartym morzem.
05.07.2023

Trening służb morskich w zakresie prowadzenia akcji ratowniczej

Załoga jednostki pływającej SG-216 z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej 5 czerwca pospieszyła w rejon Zatoki Wrzosowskiej, gdzie na mieliźnie ugrzązł wycieczkowiec ze 103 osobami na pokładzie.
06.06.2023

Doświadczenie kontra młodość. Regaty o Puchar PZŻ zakończone

To było starcie żeglarskich rutyniarzy z utalentowaną młodzieżą – tak można podsumować drugą część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego. Na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej rywalizowano w klasach olimpijskich oraz w nieolimpijskiej klasie OK Dinghy. Faworyci nie zawiedli.
29.05.2023

Przekop przez Mierzeję: przed wakacjami zostanie oddany do użytku obrotowy most w Nowakowie

Most obrotowy w Nowakowie, budowany w ramach drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, zostanie oddany do użytku przed wakacjami. To trzeci i największy most obrotowy na nowym szlaku do Elbląga - podała PAP rzeczniczka inwestora Urzędu Morskiegow Gdyni Magdalena Kierzkowska.
21.05.2023

W poniedziałek otwarcie morskiego przejścia granicznego Nowy Świat

W poniedziałek 1 maja br. zostanie uruchomione nowe morskie przejście graniczne Nowy Świat na Mierzei Wiślanej.
27.04.2023

MOSG pokazuje swoje możliwości na Zalewie Wiślanym

Podczas odbywającego się na przełomie marca i kwietnia ćwiczenia pk. Zalew-23 pierwsze skrzypce grała 16. Dywizja Zmechanizowana z Olsztyna, która sprawdzała zdolność do do odpowiedzi na zagrożenia o charakterze militarnym i niemilitarnym z morza z wykorzystaniem nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną, w rejonie przygranicznym na Zalewie Wiślanym. Niemniej swoje epizody ćwiczebne realizowały siły morskie. Oprócz polskiej Marynarki Wojennej był to Morski Oddział Straży Granicznej.
20.04.2023

Prezydent Andrzej Duda na Mierzei Wiślanej. "Sprawą fundamentalną jest doskonalenie zdolności obronnych naszej armii"

Odbywające się na przełomie marca i kwietnia ćwiczenie wojskowe Zalew-23 było pokazem zdolności sił lądowych, morskich i powietrznych w zakresie obrony polskiego wybrzeża oraz portów. To również sprawdzian możliwości przed największymi, cyklicznymi manewrami Wojska Polskiego pk. Anakonda.
19.04.2023

Duda: Mierzeja Wiślana ma strategiczne znaczenie dla obrony terytorium i granic Rzeczypospolitej

Rejon Mierzei Wiślanej ma strategiczne znaczenie dla obrony granic i terytorium Polski - powiedział prezydent Andrzej Duda, który obserwował we wtorek przy przekopie Mierzei ćwiczenia Zalew-23.
18.04.2023

Mierzeja Wiślana jako strategiczny obiekt działań okrętów podczas ćwiczenia Zalew-23

Jednostki morskiego rodzaju sił zbrojnych ponownie były aktywne w pobliżu Mierzej Wiślanej. Wespół z komponentami 16. Dywizji Zmechanizowanej wzięły udział w epizodach ćwiczebnych podczas ćwiczenia Zalew-23, będącego jednym z największych przedsięwzięć szkoleniowych w regionie.
18.04.2023

Port w Elblągu wymaga dodatkowych prac

W porcie w Elblągu konieczne jest pogłębienie toru wodnego i wybudowanie obrotnicy, na które samorząd elbląski nie ma pieniędzy - powiedział we wtorek wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski odpowiedział, że pogłębienie toru do portu to zadanie administracji rządowej.
11.04.2023

Wzrośnie budżet na budowę drogi wodnej przez Mierzeję

Zwiększenie do 2 mld 127 mln 494 tys. zł. kwoty na wieloletni program budowy nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów. Zwiększenie budżetu wynika ze wzrostu kosztów inwestycji spowodowanych zmianą cen materiałów i robót budowlanych - wskazano w projekcie RM.
28.03.2023

Kanał przez Mierzeję Wiślaną rozwija się. Będzie pełnił funkcję przejścia granicznego

Otwarty na jachty, statki handlowe, a nawet okręty. Pełniący rolę łącznika między Zatoką Gdańską a Zatoką Wiślaną kanał żeglugowy Nowy Świat na Mierzei Wiślanej będzie też pełnił rolę przejścia granicznego. To oznacza nowe funkcje i zadania dla Straży Granicznej.
23.03.2023

Mierzeja Wiślana otwarta na okręty

W ramach prowadzonej działalności na polskich wodach przez kanał łączący Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską przeszedł niszczyciel min proj. 258 ORP Albatros. Był to sprawdzian zarówno dla okrętu, jak i infrastruktury żeglugowej, czy tą drogą mogą się przemieszczać większe jednostki.
21.03.2023

Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Co słychać na budowie? [ZDJĘCIA]

Zakończona we wrześniu 2022 roku część budowy dwudziestotrzykilometrowej drogi wodnej, łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, to jak wiadomo jeszcze nie koniec całej inwestycji. Kanał Żeglugowy wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą oraz wyspą na Zalewie Wiślanym był pierwszym etapem, jaki został zrealizowany przez Urząd Morski w Gdyni w ramach programu wieloletniego. Cały czas trwają prace, związane z kolejnymi etapami.
13.01.2023

Prace przy pogłębianiu toru na Zalewie wstrzymane, bo akwen zamarzł

Prace przy pogłębianiu toru wodnego na Zalewie Wiślanym, dzięki któremu do portu w Elblągu będą mogły wpływać większe jednostki zostały wstrzymane. Akwen zamarzł. Roboty pogłębiarskie są obecnie zaawansowane w 80 proc. - podał PAP Urząd Morski w Gdyni.
25.12.2022

Urząd Morski w Gdyni przyznał nagrody pracownikom

W ubiegłym tygodniu Urząd Morski w Gdyni uhonorował pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni. W uroczystości brali udział oficjele, w tym podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, GrzegorzWitkowski.
12.12.2022

Pomorskie. Zakończyła się budowa wrót sztormowych na rzece Tudze

Zakończyła się budowa wrót sztormowych na rzece Tudze. Głównym celem inwestycji jest ochrona Nowego Dworu Gdańskiego i okolic przed powodzią pochodzącą od wezbrań sztormowych z Zalewu Wiślanego – poinformowało we wtorek Ministerstwo Infrastruktury.
22.11.2022

Trwają prace uzupełniające nową drogę wodną przez Mierzeję Wiślaną

Montaż konstrukcji obrotowego mostu w Nowakowie rozpoczyna wykonawca na rzece Elbląg. Trwa też pogłębianie toru wodnego na Zalewie Wiślanym - podał PAP Urząd Morski w Gdyni. Dzięki tym pracom nowa droga wodna łączącą Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym będzie funkcjonalna.
12.11.2022

Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Zobacz film z podsumowania pierwszego etapu

Oficjalne otwarcie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej odbyło się 17 września. Filmowe podsumowanie pierwszego etapu inwestycji prezentuje prace przygotowawcze, projektowe oraz wykonawcze.
08.11.2022

Wykonano ok. 95 proc. prac przy budowie wrót sztormowych na Tudze w woj. pomorskim

Budowa wrót sztormowych na rzece Tudze jest zaawansowana w blisko 95 proc.; trwają prace wykończeniowe – poinformował PAP Bogusław Pinkiewicz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Płynąca przez Nowy Dwór Gdański rzeka jest wrażliwa na wezbrania na Zalewie Wiślanym.
28.09.2022

Niemcy. "FAZ": otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną to dla Polski wolność i niezależność od Rosji

Polska zrealizowała swój zamiar i otworzyła kanał łączący Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim, omijający rosyjski obwód kaliningradzki – pisze niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Jak podkreśla, data otwarcia kanału była symboliczna, bo to 17 września 1939 roku ZSRR niedługo po Niemcach zaatakował Polskę w ramach realizacji paktu Ribbentrop-Mołotow.
19.09.2022

Jakie są pomysły na gospodarcze ożywienie Zalewu Wiślanego?

Przekop Mierzei Wiślanej, to pierwszy etap ożywiania gospodarczego Zalewu Wiślanego; planujemy budowę terminali zewnętrznych dla masowców na wodach akwenu na wysokości Suchacza - przekazał w rozmowie z PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
17.09.2022

Szrot: kanał na Mierzei Wiślanej to ważna inwestycja ze względu na bezpieczeństwo Polski

Kanał na Mierzei Wiślanej to ważna inwestycja ze względu na bezpieczeństwo Polski; otworzy nowe możliwości rozwojowe dla całego regionu; ta inwestycja ma pełne uznanie prezydenta Andrzeja Dudy - podkreślił szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.
17.09.2022

Ideę połączenia polskich portów Zalewu Wiślanego z morzem podnoszono po 1945 r. kilkukrotnie

Ideę połączenia polskich portów Zalewu Wiślanego z morzem podnoszono po 1945 r. kilkukrotnie. W okresie PRL Elbląg nie miał sposobności do odzyskania dawnego statusu portu morskiego i ośrodka stoczniowego a kontrola ZSRS nad żeglugą przez Cieśninę Piławską pogłębiała zapaść gospodarczą miasta i regionu - wskazali historycy.
17.09.2022

Postęp prac na budowie II etapu drogi wodnej: Zalew Wiślany – Zatoka Gdańska

Coraz bardziej zaawansowane są prace na drugim etapie budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Umowa między inwestorem – Urzędem Morskim w Gdyni, a wykonawcą – firmą Budimex SA została podpisana w kwietniu ubiegłego roku. Wartość kontraktu wynosi ponad 574 mln zł, a czas przewidziany na jego realizację to 24 miesiące.
11.08.2022

Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Pierwszy etap budowy na ukończeniu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Trwają ostatnie roboty na budowie Kanału Żeglugowego na Mierzei Wiślanej. Prawie wszystko gotowe jest już w części lądowej tej inwestycji, gdzie obecnie odbywają się głównie testy i odbiory techniczne. Coraz mniej do zrobienia pozostało również w rejonie obu falochronów w porcie osłonowym na Zatoce Gdańskiej oraz przy sztucznej wyspie na Zalewie Wiślanym.
26.07.2022

Kurs na inwestycje i innowacje. Elbląg i okolice z nowymi szansami na rozwój

Kanał żeglugowy między Zatoką Gdańską a Mierzeją Wiślaną wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Port w Elblągu uniezależnia się od przejścia przez Cieśninę Pilawską, planuje rozwój i wdraża innowacyjne rozwiązania przyjazne środowisku. Elbląg i okolice zyskają szansę na rozwój usług i przemysłu.
02.05.2022

Za 5 miesięcy otwarcie kanału żeglugowego przez Mierzeję; główne prace w śluzie zakończone

Główne prace w śluzie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną zostały zakończone. Obecnie trwają drobne prace wykończeniowe np. takie jak montaż wyposażenia hydrotechnicznego czy testy mechanizmów ruchu - podał wykonawca. Za 5 miesięcy kanałem mają przepłynąć pierwsze jednostki.
18.04.2022

Przekop Mierzei Wiślanej gotowy jeszcze w wakacje? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na finiszu jest budowa drogi wodnej łączącej Mierzeję Wiślaną z Zatoką Gdańską. Inwestycja składa się z czterech etapów. Sprawdziliśmy, jak postępują prace na terenie przekopu Mierzei.
27.03.2022

Będzie nowy przetarg na pogłębienie toru wodnego przez Zalew Wiślany

Ogłoszony będzie nowy przetarg na pogłębienie toru wodnego przez Zalew Wiślany, poprawiający żeglugę jednostek przez budowany przekop Mierzei Wiślanej - podał PAP Urząd Morski w Gdyni. Obecne postępowanie zostało unieważnione.
13.02.2022

Zalew Wiślany zamarznięty, ale większość prac przy budowie sztucznej wyspy wykonana

Zalew Wiślany jest zamarznięty, ale termin prac przy budowie sztucznej wyspy nie jest zagrożony. Większość prac została już zrobiona - podała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska. Sztuczna wyspa jest elementem budowy przekopu Mierzei Wiślanej.
18.12.2021

Wiceminister Horała o przekopie Mierzei Wiślanej i porcie w Elblągu

Infrastruktura publiczna służy i sprzyja gospodarce, to nie jest przedsięwzięcie biznesowe - mówił w czwartek wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Dodał, że plany uruchomienia portu w Elblągu trzeba było zrealizować.
07.10.2021

Urząd Morski: będzie nowy przetarg ws. pogłębiarki na Zalew Wiślany

Urząd Morski w Gdyni ogłosi nowy przetarg na dostarczenie pogłębiarki, która będzie utrzymywać tor na kanale żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną. Obecny został unieważniony, gdyż złożona została jedna oferta na cenę przewyższającą kwotę przeznaczoną na ten cel przez zamawiającego.
30.09.2021

Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Zobacz II etap [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prace przy drugiej części budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską nabierają tempa. Co się dzieje na budowie?
30.09.2021

Mierzeja Wiślana. Rozpoczęło się pogłębianie kanału [WIDEO, ZDJĘCIA]

Rozpoczęło się pogłębianie kanału żeglugowego, który połączy Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym. Prace wykonuje jedna z najnowocześniejszych w Europie pogłębiarek. Nie mniej dzieje się w rejonie sztucznej wyspy, której obwód został już zamknięty. Zintensyfikowano także prace na lądzie.
02.08.2021

Pomorskie: 22-latek przestraszył się burzy i wyskoczył z jachtu, sternik był pijany

Załoga jednostki pływającej Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej uratowała mężczyznę, który wypadł za burtę jachtu na Zalewie Wiślanym. W tym czasie przez akwen przechodził szkwał. Sternik łodzi, z której wyskoczył 22-latek, był pod wpływem alkoholu.
13.07.2021

Morawiecki: przekop Mierzei Wiślanej to wyraz realizmu politycznego, umocnienie suwerenności

Przekop Mierzei Wiślanej to wyraz realizmu politycznego; to umocnienie naszej suwerenności; to także nasza duma, bo nie będziemy musieli pytać naszego wschodniego sąsiada, czy możemy wpłynąć na nasze własne wody terytorialne - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
01.07.2021

Prezydent: przekop Mierzei Wiślanej wzmacnia suwerenność Rzeczypospolitej

Przekop Mierzei Wiślanej wzmacnia suwerenność Rzeczypospolitej; ma być także jednym z impulsów prorozwojowych Polski - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas wizyty na terenie budowy przekopu. Dodał, że inwestycja ta może przyczynić się też do rozwoju turystyki w regionie.
01.07.2021

Kanał żeglugowy na Mierzei - za rok mają popłynąć nim statki

Na Mierzei Wiślanej niedaleko Kątów Rybackich trwa budowa kanału żeglugowego. Będzie to nowa droga wodna łącząca Zalew Wiślany i port w Elblągu z Zatoką Gdańską. Obecnie statki, które chcą z Zatoki wpłynąć na Zalew muszą kierować się na północ wzdłuż Mierzei i pokonać cieśninę piławską. Za rok jednostki przepłyną kanałem.
01.07.2021

Przekop Mierzei - w lipcu ma się rozpocząć przebudowa toru wodnego na rzece Elbląg

W lipcu ma się zacząć przebudowa toru wodnego na rzece Elbląg i budowa mostu obrotowego w Nowakowie. To drugi etap budowy nowej drogi wodnej z Zatoki Gdańskiej na Zalew Wiślany – poinformowała we wtorek rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska.
29.06.2021

Fotograficzny zapis znikającego świata. Wystawa "Rybacy Zalewu Wiślanego - ginący fach? Fotografie Grzegorza Klatki" w Kątach Rybackich

Portrety ludzi zahartowanych surowością i nieprzewidywalnością morza; przenikanie się kolejnych pokoleń żyjących z łaskawości wód Zalewu Wiślanego; nieuchwytne krajobrazy, widoczne tylko dla tych, którym uda się zagłębić w świat bliski, lecz niemal zupełnie hermetyczny dla człowieka "z zewnątrz" – od 29 czerwca 2021 roku wyjątkowy dokument fotograficzny autorstwa Grzegorza Klatki będzie treścią nowej wystawy czasowej w Muzeum Zalewu Wiślanego.
24.06.2021

Konfederacja: sprzeciwiamy się likwidacji rybołówstwa na Zalewie Wiślanym

Decyzja ministra obrony zamknęła możliwość rybołówstwa na Zalewie Wiślanym; względy bezpieczeństwa nie mogą oznaczać, że rybacy tracą źródło utrzymania bez odszkodowań - podkreślali w środę politycy Konfederacji oświadczając, że sprzeciwiają się likwidacji rybołówstwa na tym akwenie.
16.06.2021

Do Zalewu Wiślanego wpuszczono 112 tys. małych węgorzy

Instytut Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie zarybił we wtorek Zalew Wiślany 112 tys. małych węgorzy. Ryby będą dorastały do wielkości nadającej się do połowu 8-12 lat.
02.06.2021

Wiceminister Witkowski: budowa drogi wodnej przez Mierzeję przebiega bez opóźnień

Budowa nowej drogi wodnej między Zalewem Wiślanym a Zatoką Gdańska przebiega zgodnie z planem - zapewnił wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Wskazał, że inwestycja jest niezbędna, by port morski w Elblągu mógł wykorzystać swój potencjał.
20.05.2021

Urząd Morski: zainteresowani budową przekopu mogą korzystać z punktu widokowego

Zainteresowanie budową przekopu przez Mierzeję Wiślaną wśród turystów jest duże. Dostępne są specjalne miejsce postojowe oraz punkt, z którego można z bezpiecznej odległości obserwować to, co dzieje się na placu budowy - podał PAP Urząd Morski w Gdyni.
15.05.2021

Zabezpieczenie przeciwpowodziowe Krynicy Morskiej

W zeszłym tygodniu Urząd Morski w Gdyni dokonał technicznego odbioru zabezpieczenia przeciwpowodziowego w Krynicy Morskiej.
14.05.2021

Adamczyk: podpisujemy kolejną umowę ws. drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym

Podpisujemy kolejną umowę, która pozwoli nam na kontynuowanie prac przy drodze wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanej i w Elblągu. Inwestycja ta jest niezwykle istotna dla przyszłości Polski - powiedział we wtorek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
20.04.2021

Urząd Morski w Gdyni wdraża precyzyjne pozycjonowanie na Zalewie Wiślanym

W styczniu 2021 roku nastąpił odbiór techniczny zadania pn. „Ustanowienie systemu pozycjonowania RTK akwenu Zalewu Wiślanego”. Celem, trwającej od maja ubiegłego roku, pracy było stworzenie i uruchomienie systemu dokładnego pozycjonowania na potrzeby pomiarów hydrograficznych i pogłębiarskich na Zalewie Wiślanym. Na zlecenie Urzędu Morskiego w Gdyni prace były realizowane przez firmę Enamor Sp. z o.o. z Gdyni.
07.03.2021

Estyjska, Brysna i Śmięcka - oto propozycje nazw nowych wysp na Zalewie Wiślanym i Zalewie Szczecińskim

Wyspa Estyjska to propozycja nazwy wyspy na Zalewie Wiślanym, która powstanie po budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Dwie sztuczne wyspy na Zalewie Szczecińskim mają nosić nazwy: Brysna oraz Śmięcka. Wyniki głosowania na nazwy wysp podał dziś resort gospodarki morskiej.
22.09.2020

Przekop Mierzei Wiślanej gotowy jeszcze w wakacje? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Na finiszu jest budowa drogi wodnej łączącej Mierzeję Wiślaną z Zatoką Gdańską. Inwestycja składa się z czterech etapów. Sprawdziliśmy, jak postępują prace na terenie przekopu Mierzei. 
27.03.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.