• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Ważący 7 ton silnik okrętowy przetransportują ulicami Szczecina

29.08.2021 10:08 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Ważący 7 ton silnik okrętowy przetransportują ulicami Szczecina

Partnerzy portalu

Ważący 7 ton silnik okrętowy przetransportują ulicami Szczecina - GospodarkaMorska.pl
Fot. MCN

Na poniedziałek 30 sierpnia zaplanowano transport silnika okrętowego, który waży aż... 7 ton. Silnik zostanie przetransportowany z Muzeum Narodowego do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Operacja transportowa z Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego do Morskiego Centrum Nauki rozpocznie się w najbliższy poniedziałek o godz. 8.00.

- Siedmiotonowy silnik znajdujący się na zapleczu muzeum zostanie załadowany na ciężarówkę. Następnie będzie transportowany przez Most Długi na Łasztownię. Po rozładunku trafi na przygotowane dla niego miejsce w budynku Morskiego Centrum Nauki przy ul. Wendy - informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy Morskiego Centrum Nauki.

Cenne eksponaty przekazane przez Muzeum Narodowe

Silnik parowy z promu "Świnoujście" jest jednym z ponad 40 eksponatów przekazanych przez Muzeum Narodowe zgodnie z umową podpisaną z MCN. Eksponaty, wśród których są między innymi makiety portu i stoczni, aparatura nawigacyjna, kombinezon nurka i modele statków, uzupełnią ekspozycję stałą Morskiego Centrum Nauki, która składać się będzie z ponad 200 elementów interaktywnych.

Transportu silnika okrętowego podjęły się szczecińskie firmy: Kontener Serwis i TRADIBUD Tomasz Rosiek. 


Dziękujemy za wysłane grafiki.